Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 4 ZE554KL впечатления
#1

След като от известно време новият ZE554KL замени стария ми Laser ZE500KL, искам да споделя някои първи впечатления.


Към работата на телефона като цяло нямам забележки. Работи бързо, няма лагове, не е имало самоволни рестартирания и забивания, телефонните разговори са чисти и ясни.

Новите неща (имайте предвид, че сравнявам със стария Laser ZE500KL, така че за някой, ползвал по-нов модел, тези неща може да не са нови):
- Приложенията ZenUI Help, ZenTalk, Service Center са интегрирани в менюто в раздел "Поддръжка от Асус" и не присъстват като отделни приложения. Същото важи и за Audio Wizard и Splendid, които са интегрирани съответно в разделите за настройка на звука и на дисплея. Фенерчето и Радиото се активират само от панела за бърз достъп.
- LED индикатора, който е под мрежичката на високоговорителя свети само при зареждане, но не отчита уведомленията от приложенията. Доколкото четох, само в китайската версия LED индикатора отчита уведомленията.
- Камерите в автоматичен режим са на средно ниво - горе-долу като при Samsung S7Edge (жена ми е с такъв и имам база за сравнение). Който има ръка, око и знания, може да направи доста добри снимки с ръчните настройки. 
Забелязах един недостатък в сравнение с камерата на Лазера - снимките, правени в портретен режим не се завъртат автоматично. Лазера си ги завърташе и нямаше значение в какво положение на телефона са правени.
Широкоъгълната камера е интересна, но не виждам особена полза от нея.

Пръстовият отпечатък работи безотказно (ползвам го за отключване на телефона)

Зарядното е 5V/2A, няма бързо зареждане.
Само се чудя на производителите - защо комплектоват черни телефони с бели зарядни и обратното!?

Ако някой се интересува - телефонът няма NFC. Доколкото разбрах, тази екстра се добавя за определени държави и за определени мобилни оператори, но в моя, купен от еМАГ, няма.

Лично на мен шрифтът (най-големия) ми е доста дребен. Има и някаква функция "Екранен размер", която - цитирам "Намалява или уголемява елементите на екрана...", но с тази функция нещата стават плачевни.

Asus Backup (не е инсталиран предварително, аз си го инсталирах допълнително) архивира само контактите, регистъра на обажданията и настройките на лаунчъра. За мен отказът на Асус от това приложение, е най-голямата глупост, която са правили.

Приложението за СМС е на Гугъл и не ми харесва особено с дребния си шрифт и цветните фонове, които затрудняват четенето, но тук вече приложението на Асус не работи и това е втората глупост след Asus Backup.

Батерията вероятно може да изкара ден и половина-два, но не разчитайте особено на това.

Това е, за което се сещам сега.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

Хм...днес светодиода започна да мига за съобщения в фб месинджъра.  Досега  изобщо не реагираше - светеше само при зареждане, но явно по Коледа стават чудеса Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Батерията май влезе в ритъм - вчера от 9.00 сутринта до 1.00 вечерта беше на 45% с 4ч и 27м екран.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#4

Андроид 8 вече е наличен - в момента свалям ОТА ъпдейта...

【Version】
15.0405.1711.76

Първоначални визуални впечатления: Пълна бъркотия!!!
1. Доста променено и ненапълно преведено меню Настройки
2. С плъзгане нагоре вече не се отварят настройките на лаунчера, а се отваря списъка с приложенията (макар че си има все още и бутона за достъп до приложенията). Настройките на лаунчъра се отварят като се натисне и задържи на празно място на екрана. Демек - обърнали са нещата наопаки и това е едно велико нововъведение!
3.Asus Backup вече окончателно не работи и с това окончателно се ос**ха
4.Иконите на приложенията от Гугъл са по-големи от другите и стоят като кръпки. Може би това е поредното над*пване към Гугъл...

Засега видях толкова. Впечатления за работата, разговорите, разхода на енергия и др. ще споделям след като си поиграя повече. Имам известни подозрения, че "осмицата" ще сподели същата съдба като шестицата - даунгрейд към предишния андроид заради "прекрасните" нововъведения, но времето ще покаже.

П.П. Вече няма тъмна тема за контактите. При включено отчитане на местоположението, независимо дали чрез GPS, мрежи или т.нар. Висока точност, иконата в панела за известия свети постоянно.

ВАЖНО: Опитах даунгрейд към андроид 7, но никой от познатите ми методи не сработи. Така че, ако не сте сигурни че искате промени, не бързайте с ъпдейта!


Прикачени файлове Миниатюри
               

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Нов ъпдейт за андроид 8 - менюто вече е напълно преведено, друго съществено не забелязвам.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

Батерията в Андроид 8:


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

За повече мнения от потребители за устройството може да се прочете и в тази тема

 
Цитирай
#8

Аз там си чета, защото тук няма какво да се чете Smile Има чувството, че съм единствения с този телефон в България Smile Smile Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

И ти като мен. Аз също чета главно в руския форум. Там има хиляди притежатели на моя телефон. Но все пак това е голяма държава.
Цитирай
#10

(2017-12-29, 13:53:47)karloson написа:  Андроид 8 вече е наличен - в момента свалям ОТА ъпдейта...

【Version】
15.0405.1711.76

Първоначални визуални впечатления: Пълна бъркотия!!!
1. Доста променено и ненапълно преведено меню Настройки
2. С плъзгане нагоре вече не се отварят настройките на лаунчера, а се отваря списъка с приложенията (макар че си има все още и бутона за достъп до приложенията). Настройките на лаунчъра се отварят като се натисне и задържи на празно място на екрана. Демек - обърнали са нещата наопаки и това е едно велико нововъведение!
3.Asus Backup вече окончателно не работи и с това окончателно се ос**ха
4.Иконите на приложенията от Гугъл са по-големи от другите и стоят като кръпки. Може би това е поредното над*пване към Гугъл...

Засега видях толкова. Впечатления за работата, разговорите, разхода на енергия и др. ще споделям след като си поиграя повече. Имам известни подозрения, че "осмицата" ще сподели същата съдба като шестицата - даунгрейд към предишния андроид заради "прекрасните" нововъведения, но времето ще покаже.

П.П. Вече няма тъмна тема за контактите. При включено отчитане на местоположението, независимо дали чрез GPS, мрежи или т.нар. Висока точност, иконата в панела за известия свети постоянно.

ВАЖНО: Опитах даунгрейд към андроид 7, но никой от познатите ми методи не сработи. Така че, ако не сте сигурни че искате промени, не бързайте с ъпдейта!

И аз моя го обнових с Андроид 8 Oreo после разбрах,че за нас с ZE520KL е още бета версия ! Върнах се към 7-цата
За да се върнеш трябва да намериш ъпдейт с разширение raw. След това влизаш в Рековъри режим и ползваш Asus Flash Tool .Трябва ти raw файл с Андроид 7 .После слагаш в картата памет последния ъпдейт от сайта на Асус и си инсталираш спокойно чрез телефона

SAMSUNG GT-I9105P Galaxy S II Plus - NFC ( Jelly Bean 4.2.2) + 32GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ Class 10 - ex
ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL 16GB - Black ( ANDROID 5.0.2 ) + 64GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ - ex
ASUS Zenfone 3 ZE520KL 64GB/4GB RAM Black ( ANDROID N -7 )


Цитирай
#11

Коя версия на Asus Flash Tool ползваш? Защото в 1.0.0.45 моя телефон го няма в списъка, а следващите версии дават грешка при стартирането.
Иначе, ако някой се интересува, тук има разни фърмуеър файлове:
http://www.beritahuaja.com/2018/01/downl...l.html?m=1

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#12

(2018-02-08, 22:29:34)karloson написа:  Коя версия на Asus Flash Tool ползваш? Защото в 1.0.0.45 моя телефон го няма в списъка, а следващите версии дават грешка при стартирането.
Иначе, ако някой се интересува, тук има разни фърмуеър файлове:
http://www.beritahuaja.com/2018/01/downl...l.html?m=1

Да няма да можеш с Asus Flash Tool трябва ти доколкото разбрах QFIL TOOL
Я виж тук може да ти помогне това
https://addrom.com/raw-rom-asus-zenfone-4-2018-ze554kl/

SAMSUNG GT-I9105P Galaxy S II Plus - NFC ( Jelly Bean 4.2.2) + 32GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ Class 10 - ex
ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL 16GB - Black ( ANDROID 5.0.2 ) + 64GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ - ex
ASUS Zenfone 3 ZE520KL 64GB/4GB RAM Black ( ANDROID N -7 )


Цитирай
#13

Пробвах и с QFIL, но пак нещо не се получи. По-нататък, като ми дойде музата, ще се пробвам пак.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

След 5 месеца с телефона вече му свикнах на андроид 8 (единствено гугълските икони продължават да ме дразнят) , а и телефона се държи напълно прилично, така че не съжалявам за покупката. Пръстовия отпечатък работи перфектно, за разлика от S7 edge на жена ми, при който нещата са 1 от 5...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#15

Версията ти с кой Снапдракон е 630 или 660 ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#16

630... Напълно достатъчен ми е. По едно време мислех да продам телефона и да взема Zenfone 4 pro - ZS551KL, но реших, че за моите нужди не си струва да давам двойни пари. А като гледам новите айфонски клонинги зенфоне 5, май ще си остана с четворката докато му изтече гаранцията.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#17

Един интересен факт, който може да е полезен за някого:
По принцип телефона идва със зарядно 2А и при зареждане токът е около 1.9А (проверено с тестер).
При зареждане с друго зарядно обаче, големината на тока се ограничава фабрично до 1А (0.9А измерено с тестер), независимо от изходния ток на самото зарядно. Такъв резултат получих и с уж оригинално зарядно Асус, купено от алиекспрес.
Така че ако, ако ползвате неоригинално зарядно, независимо дали марково или не, независимо дали е с изходен ток 2А или 3А, телефонът ще се зарежда с около 1А ток.
Същото е и при Asus Zenfone 4 Max ZC520KL.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#18

Колега от 4pda форума ме светна, че за да се разпознава зарядното от телефона като оригинално, трябва да се свържат с резистор 750кОм конекторите D+ и D- на USB изхода - с преходник, на самото зарядно или на кабела, но засега не съм проверявал дали ще сработи. Имам един преходник USB мъжко към женско - като се наканя, ще го разглобя и ще му запоя един резистор...
.jpg image124.jpg Размер: 35.77 KB  Сваляния: 17

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#19

Който си търси въпросния модел да действа бързо че промоцията при румънците е до края на деня, не е за изпускане 499лв.
Цитирай
#20

На мен лично много ми допадна телефончето дано следващият модел да е водоустойчив ето го на 200евра https://www.amazon.fr/dp/B075FSXFSB?tag=pjfra-21
Не знам до кога ще е на тази цена.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)