Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Наблюдения и въпроси за p10
#1

От около месец имам въпросния телефон и искам да споделя впечатленията и разочарованията си от него. Трябва да имаме предвид че от 5 години ползвам ios устройства и бях доста предубеден за андроид устройствата след като преди време се пробвах със самсунг галакси с2 и успях да го изтрая едва 2 седмици и бях решил никога повече да не ползвам андроид, но уви пак ше се пробвам.
Въпросния телефон ме впечатли доста с бързина най-вече и доста прилични снимки. Като изработка също са се постарали доста, но не е кой знае какво. Забележмите ми май са повече от впечатленията, но съм решил да му дам шанс. Може би просто ми трябва време да свикна с андрлида.
Забележките ми са свъзани със безпричинни пресвяткания на дисплея което почва да ме дразни, другото е предната камера според мен не е особено добра, четох доста упътвания и ревюта за модела и пише че с комбинация от бутоните за изключване и бутона за намаляне на звука трябва да може да се направи скрийншот но това не работи опитвах По какви ли не начини но не става. Имам го от месец а забива понякога на някои приложения, което Според мен не е нормално за телефон от този клас на един месец.
Общо взето това са впечатленията ми от телефона ще се радвам ако споделите и вашите или дадете някакви напътствия за по-добро изживяване с устройството.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефонът няма забележка,5 мес. го ползвам.Изключвам батерията,която трудно изкарва един ден при по-интензивно ползване.
Цитирай
#3

Ползвам телефона от около 8-9 месеца. За мен е по-скоро компромис, отколкото флагман. Работи бързо, но понякога, някои аппс влачат. Имаше си софтуерни бъгчета при различните FW версии, а Huawei не бъраха да ги отстранят. Идват редки и бавни ъпдейти, вероятно ще забавят и Орео-то. Батерията е трагедия, другарчетата му по клас карат с ~30% повече. Снима добре, НО само на светло, предната камера е доста зле. Периодично приложения забиват, на друго устройво с чист андроид няма ядове. Видеата през Vidme не тръгваха до последно, гледах си ги на таблета. Иначе се държи приятно в ръката, софтуерно и визуално прилича на iphone, на хартия е ок и толкова.. не бих си го купил пак, както и не бих повторил с марката.

edit:Забравих да спомена проблема при видеозаснемане при Full и Ultra HD.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай
#4

(2017-12-23, 20:00:41)pocko написа:  Ползвам телефона от около 8-9 месеца. За мен е по-скоро компромис, отколкото флагман. Работи бързо, но понякога, някои аппс влачат. Имаше си софтуерни бъгчета при различните FW версии, а Huawei не бъраха да ги отстранят. Идват редки и бавни ъпдейти, вероятно ще забавят и Орео-то. Батерията е трагедия, другарчетата му по клас карат с ~30% повече. Снима добре, НО само на светло, предната камера е доста зле. Периодично приложения забиват, на друго устройво с чист андроид няма ядове. Видеата през Vidme не тръгваха до последно, гледах си ги на таблета. Иначе се държи приятно в ръката, софтуерно и визуално прилича на iphone, на хартия е ок и толкова.. не бих си го купил пак, както и не бих повторил с марката.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
С половината и повечето от написаното ама хич не съм съгласен! Телефонът си е истински флагман! Особено за снимането на тъмно е абсолютна глупост написаното! Единствено от батерията може да се желае повече!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#5

С коя половина не си съгласен? Smile С бавните ъпдейти или с бъговете? Само за пример - мотото получава секюрити упдейти в края на всеки месец, в момента на P10 с кой си? Да, със статив сигурно снима много добре (стига да успея на накарам малкия да не мърда малко докъто експонира лайката), всичко останало е мазаляк. Говоря за point and shoot сценарии.

Sent from my Lenovo YT3-850F using Tapatalk
Цитирай
#6

Не знам, но явно съм с дефектен телефон. Нито един път не ми е забил за вече 4 месеца ползване! Ъпдейти си получавам, камерата и на тъмно е страхотна, стига да знаете как се снима на ПРО режима Wink . Дизайн, камера, андроид, всичко е повече от страхотно. Единствената ми забележка е към батерията, но и на айфоните е така, че и по-зле.
Също така му липсва и водоустойчивост, но не е кой знае какъв проблем ако не се къпете нон стоп. Smile

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай
#7

Е има си трески за дялане, но не е толкова зле. Мен лично ме побърква това че когато говоря по месинджър или вайбър дисплея изгасва, но е активен. Безброй пъти съм променял настройки с ухо, най-често си спирам нета. Камерата снима страхотно, нямам забележки. Чат-пат андроида прави бели, но е нормално според мен. Ползвах преди това на Самсунг флагманите и беше същото.
Цитирай
#8

Замислял съм се, да, телефона не е мега, супер,гига добър спрямо останалите актуални флагмани, но все пак няма слабо място- всичко си му е добре-не лоша батерия, добри камери, добър дисплей, добър звук, добра изработка, достатъчно бърз, достатъчно загряващ, има супер бърз сензор за пръстов отпечатък. А има и още нещо- взимаш телефона и не се притесняваш дали ще ти е розов дисплея, дали ще прегори, или ще има жълти петна, дали ще му гърми батерията или ще се надуе, дали няма да му изгори дъното, дали ще се огъне докато е в джоба, и изобщо дали има "детски болести" в първите партиди. Телефона просто работи.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#9

Батерията като го разцкъкваш не е лоша, но в stand by беше доста зле, по-зле от на P10 lite, при еднакво позлване.
Което е учудващо защото P10 има малко по-голяма батерия.
Някъде прочетох, че wifi модула е виновен за големия drain на батерията. Винаги съм давал always на keep wifi on during sleep, което е грешка, защото като му дадох never, stand by стана много по-добре.
Сега даже съм изключил wifi и батерията е чудесна.Рядко цъкам по телефона, ползвам го за слушалка, поща и viber.
Предполагам P10 lite щеше да е още по-добре.
Имах Redmi Note 4 SD, който въпреки always на keep wifi on during sleep батерията падаше с около 1% на вечер за 8-9 часа.
Продадох го, иначе и там щях да пробвах с never на keep wifi on during sleep. Въпреки, че можеше и да няма голяма разлика.Просто явно wifi модула на Kirin не е така добър като на Snapdragon-a.
Иначе камерта е хубава, добре прави този боке ефект. Но имам и LG G4, който никак не се дава и имам чувството,че понякога прави по-хубави снимки.Не съм толкова запален фотограф, че да ги гледам в детайли.
Големите плюсовете на телефона са размерите, много е компактен, това най ми хареса.Имах и P10 lite, този е по-добре, за Note 4 SD да не говорим.
Бих продължил със серията.
Цитирай
#10

Да си оправят софтуера на камерата и най-вече оптичната стабилизация, щото телефон за 200 лв не мърда при заснемане на видео, а при нас бая трепери. От друго всичко съм доволен, p8, p9 и сега p10 plus. За p11 ще видим като излезне, но съм решил повече да не взимам Plus версии или не знам си какво.

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#11

Някой може ли да сподели как да правя скрийншот с хардуерните бутони, и как да събуждам дисплея без бутоните.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Весела Коледа Smile

Относно скриншота - задържаш -vol и power за 1-2 секунди.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

(2017-12-23, 22:00:09)pocko написа:  С коя половина не си съгласен? Smile С бавните ъпдейти или с бъговете? Само за пример - мотото получава секюрити упдейти в края на всеки месец, в момента на P10 с кой си? Да, със статив сигурно снима много добре (стига да успея на накарам малкия да не мърда малко докъто експонира лайката), всичко останало е мазаляк. Говоря за point and shoot сценарии.

Sent from my Lenovo YT3-850F using Tapatalk
Ами с b179 съм! Ъпдейти засега излизат доста по редовно, отколкото при Самсунг, а да не говорим за LG! Друг е въпросът, че нямам нужда обноване 3 пъти в месеца, а всичко да работи нормално! Камерата снима чудесно и без статив! Примери има достатъчно!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#14

(2017-12-25, 14:46:18)maktub19 написа:  ... Друг е въпросът, че нямам нужда обноване 3 пъти в месеца, а всичко да работи нормално!...
Ти нямаш, но другите - да, особено ако става въпрос за месечните пачове за сигурност. Иначе може да си караш и със старите.

 
Цитирай
#15

Те пък много важни пачовете за сигурност. Ако се ровиш в скапани сайтове или инсталираш непроверени и съмителни апове каквито и пачове да имаш все 200, иска се малко здрав разум в крайна сметка. Весела Коледа на всички.
Цитирай
#16

Никой не те кара да ги качваш - карай си със старите пачове.

 
Цитирай
#17

(2017-12-25, 14:46:18)maktub19 написа:  Ами с b179 съм! Ъпдейти засега излизат доста по редовно, отколкото при Самсунг, а да не говорим за LG! Друг е въпросът, че нямам нужда обноване 3 пъти в месеца, а всичко да работи нормално! Камерата снима чудесно и без статив! Примери има достатъчно!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Къде ги четеш тия неща за камерата не мога да разбера?!? Моля дайте по-конструктивно. Аз пък имам достатъчно доказателства, че при опит за заснемаме на движещи се обекти при изкуствено осветление в домашни условия, камерата се дъни с тия f2.2, без значение кой мод използвам.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай
#18

(2017-12-25, 22:15:55)pocko написа:  Къде ги четеш тия неща за камерата не мога да разбера?!? Моля дайте по-конструктивно. Аз пък имам достатъчно доказателства, че при опит за заснемаме на движещи се обекти при изкуствено осветление в домашни условия, камерата се дъни с тия f2.2, без значение кой мод използвам.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Не ги чета "тия" неща! Просто снимам!Smile А ако някой иска от телефон снимка с качеството на такава от dslr със светло-силен обектив, малко прекалява! Просто за такъв тип устройство се справя повече от чудесно! Относно ъпдейте за сигурност - ползвам последните, които са пуснали Huawei за модела! Което е съвсем адекватно на обновяванията при останалите производители!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#19

Ок, снимай си. Аз снимам и със Samsung S7 edge на жена ми (на почти 2 години) и с куцото Moto Z Play, от снинките в гореспоменатите условия ясно личи, че обсъждания P10 е компромис по отношение - камера на тъмно. Къде съм споменал DSLR? Не винаги мога да нося DSLR-а с "бурканите" му, но пък телефона винаги е в джоба, все пак говорим за point and shoot сценарий.

Ти да не работиш в Huawei, та е толкова важно за теб са изтъкнем добрата камера и адекватни ъпдейти? Също нека да припомня за download проблема при b162, fix-a им отне 2 месеца. И не, нито камерата е добра, нито ъпдейтите са адекватни.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай
#20

Някой знае ли читав начин за активиране на дисплея на телефона без да го отключвам и без да ползвам бутона за отключване и заключване.
Примерно нещо което използва сензора за движение например.
Опитах да намеря такова приложение но без успех.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

(2017-12-26, 09:27:50)pocko написа:  Ок, снимай си. Аз снимам и със Samsung S7 edge на жена ми (на почти 2 години) и с куцото Moto Z Play, от снинките в гореспоменатите условия ясно личи, че обсъждания P10 е компромис по отношение - камера на тъмно. Къде съм споменал DSLR? Не винаги мога да нося DSLR-а с "бурканите" му, но пък телефона винаги е в джоба, все пак говорим за point and shoot сценарий.

Ти да не работиш в Huawei, та е толкова важно за теб са изтъкнем добрата камера и адекватни ъпдейти? Също нека да припомня за download проблема при b162, fix-a им отне 2 месеца. И не, нито камерата е добра, нито ъпдейтите са адекватни.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Изобщо не работя в Huawei! За мен е важно да се кажат нещата такива, каквито са! А този спор приключи за мен ! Сравнението с изброените камери ( със седмицата съм снимал и хич не съм впечатлен), мотото не заслужава изобщо да се коментира! Предостатъчно дълго ползвах S-серията на Самсунг и точно заради идиотската им политика към ъпдейтите ги зарязах! Така че хайде да не си говорим глупости кой, как и какви обновявания ползва! Като не ти харесва марката, просто не я ползвай!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#22

Роско бая глупости изписа.
Цитирай
#23

@maktub19, Всеки е свободен да вярва в квото си иска. Просто не заблуждавай хората.

@skiman, факт

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#24

(2017-12-25, 15:40:46)NoMaD написа:  Никой не те кара да ги качваш - карай си със старите пачове.

Като дойде ъпдейт го инсталирам, като не дойде си карам с наличното и си свиркам и живота ми е една идея по-лесен. Всеки производител си има политика за ъпдейтите. На мен не ми хареса на Samsung и минах на Xiaomi, а заради камерата после взех и Huawei. Политиката не можеш да промениш, но марката можеш, а за Xiaomi има ъпдейт всяка седмица, ако толкова искаш пачове и нови манийки :Smile
 Не се заяждам, просто казвам моята гледна точка.
Цитирай
#25

(2017-12-26, 22:09:30)russy написа:  ...Политиката не можеш да промениш, но марката можеш, а за Xiaomi има ъпдейт всяка седмица, ако толкова искаш пачове и нови манийки..
Политиката - да, но да ползваш Xiaomi, на който ъпдейтите идват на 3-4 месеца - със сигурност. Просто си зависи от рома, с който е устройство.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)