Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ASUS ZENFONE 4 MAX ZC520KL Впечатления
#1

Здравейте, колеги!

Интересуват ме впечатления на потребители ползващи посочения модел в темата.
По-конкретно. Телефонът добър ли е като телефон, т.е. качество на разговорите и навигационните възможности на какво ниво са, дали е прецизен GPS модулът.
Разбира се, всякакви други впечатления от работата с телефона са добре дошли.
Благодаря предварително на отзовалите се!
Весели празници!
Цитирай
Аксесоари
#2

@artax, за повече инфо и мнения за устройството може и тук: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=849432&st=80

 
Цитирай
#3

Благодаря, колега NoMaD за връзката!
Престраших се и взех малко на риск устройството, защото няма много информация за него, поради това, че е пуснато от скоро в продажба, но поне до момента съм доволен от него.
Харесва ми това, че батерията наистина е корава и кара по-дълго спрямо други подобни модели.
Не ми хареса това, че когато добавих карта памет, нямах опцията да я направя вътрешна памет за устройството. Днес се порових няколко часа и намерих решение на проблема, в ето това ръководство: https://youtu.be/PZLV5STiAW8
Нещата се получиха и сега външната памет си я възприема за вътрешна, макар и като отделен диск. От предходния Андроид 6 знаех, че я има тази възможност и затова не съм гледал да има кой знае колко много вътрешна памет телефона, е все пак имах условие да не е под 16 ГБ и останах малко неприятно изненадан от решението на производителя да махнат тази възможност. Проблемът не е само при мен, гледам че и в основния форум на Зенфоните на Асус има и други оплаквания. Ще видим дали при актуализация до версия 8 на Андроид, която се очаква да се пусне за това устройство от Асус, нещата ще се променят.
Иначе телефонът работи гладко, не насича, не забива и не се рестартира. Идва с достатъчно на брой вградени приложения, но не прекалено много, както е при един Самсунг например.
Работата със социалните мрежи, клиповете в Ютуб и другите подобни приложения си е напълно нормална, даже бих казал приятна. В магазина го тествах с клип на 4К и работеше без насичания, макар дисплеят да не е предвиден за такава резолюция.
Поради по-екзотичния модел на телефона, не намерих протектор в няколкото магазина за аксесоари, които обиколих и ще се наложи да си поръчвам от някой външен сайт като алиекспрес например.
Преди малко тествах навигацията и бях решил, че ще пиша отзив тук, чак като видя какво може в този режим, защото се бях напатил от предишното си Леново А536 - беше с ужасен GPS модул. Та и с Гугъл карти и сваления Навигон от тук нещата бяха прилични. Е виждал съм и по прецизни телефони, но съм виждал и по-лоши в това отношение. Важното е, че на мен ще ми върши работа.
Камерата е добра и в някои отношения превъзхожда конкуренцията от този ценови диапазон.
Друго, което ми направи впечатление е, че бутоните за набиране на цифровата клавиатура са ненадписани с алтернативен текст и съответно не се изчитат, ако се ползва ТолкБак, но този проблем засяга малко хора, а и те предпочитат марката Самсунг. Със Асус до сега не съм видял нито един. 
При българските синтезатори Вокалайзер се инсталира и тръгна без проблем, но при Спийчлаб нещата не сработиха от първия път, даже и от втория и третия не се получиха, но накрая все пак се инсталира и тръгна.
Като цяло телефонът си заслужава парите и ми харесва повече от конкуренцията в лицето на Самсунг, ХуБавей, Леново и Нокия от същия ценови клас.
Това е засега от мен.
Весели празници!
Цитирай
#4

Честито и със здраве да го ползваш.

 
Цитирай
#5

Благодаря, колега NoMaD!
Всичко най-добро и на теб ти пожелавам!
Цитирай
#6

Поръчах го и аз като допълнение на основния ми ZE554KL - хванах някаква промоция в edigital за варианта 3/32GB 296лв. Ще го взема във вторник и тогава ще споделям впечатления Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

Телефончето дойде. Впечатленията ми са добри, макар че, естествено, губи в сравнение със ZE554KL Smile Все още тествам батерията, докато разгърне потенциала си. Пръстовия отпечатък работи добре. Звукът от високоговорителя е малко тих, но има опция outdoor, с която звучи достатъчно силно. Няма функцията Twin apps, която ползвам в ZE554KL (за използване на Viber, Whatsapp, Skype и др. с два акаунта едновременно). Телефонните разговори са ясни и чисти, чувам и ме чуват добре. 4G и wifi се свързват без проблеми, още не съм пробвал GPS в режим на навигация, но по принцип позиционира добре.
Зарядното е 2А, не поддържа quick charge. И за този телефон важи написаното тук в темата за ZE554KL.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

И аз си взех едно такова, хубаво телефонче, не откривам неща които да не ми работят или дразнят. Заслужава си парите, има хубав външен вид, и е удобен за носене.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)