Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Galaxy S8 / S8+

Супер! Ще чакаме отзиви и дали ще успява да захранва телефона с пусната навигация и камера (Real View). Дано до тогава да включат и България в страните за доставка.
Цитирай
Аксесоари

@divna какво стана,сложи ли протектора? Ако ,да,някакви отзиви?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Не мога да откъсна време да стигна до място, от където да купя, иначе не съм се отказала Smile А нали купих и един калъф, с който го нося в чантата - леко съм по-спокойна. Надявам се тази седмица да стигна до някой мол и да си взема, и после ще споделя Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

здравейте, препоръчайте добър протектор за екрана за нашите телефончета S8/S8 Plus .

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай

Аз съм с оригиналния протектор и съм доволен...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Samsung I9100 Galaxy S II 4.1.2 Android => Samsung I9505 Galaxy S IV White Frost 16GB [Jelly Bean 4.4.2 - NB9] + 16 GB Samsung microSDHC™ Class 10 => Samsung Galaxy S6 Black Sapphire 32GB SM-G920F
Цитирай

Взех си това и съм доволен

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Дайте ми линк (може и на лични) за читаво фолио за дисплея .Вчера сложих едно тук ,но се отлепя в единия ъгъл .На S6 имах едно ,не мръдна и не се надраска цяла година . С мацката се разбрахме аз да си го купя ,а тя ще ми го постави .
Цитирай

Читаво фолио е оригиналното на Самсунг, в темата за снимките съм го снимал Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Най-накрая успях да се добера до Samsung Ent.Store в The Mall. Този път момче беше на смяна, мило, любезно Smile  Каза ми, че продават протектори - по 2 бр в кутия, но не ги поставт и ме посъветва да сляза на (-)2 за поставяне срещу 4 лв. Аз това вече го знаех - любезно споделено @DaDiablo и слязох до долу. Там, на щанда за аксесоари, момчето също беше много внимателно и му отне доста време да го постави - около 15-20 минути. Първо свали стъкления протектор, почисти с кърпичка и сапун за дисплеи, а после и с друга чиста кърпичка. Попитах дали има прах, влязъл под стъкления протектор и каза, че няма. Което добре, ако слагам пак стъклен протектор - да съм спокойна. Но аз и доста пазя, при друг ползвател или не добре поставен стъклен протектор - може и да влиза Smile. След това процедурата я знаете. Той шпатула не ползва, само пръсти. Много добре пристискаше да не остава въздух. Стара се много. 

Това, което ми направи впечатление сега с новия оригинален протектор е, че има разстояние от протектора до ръба на кейса и то не е малко - около 1,1 мм долу  и около 1,6 - 1,65 мм горе. А стъкленият протектор покриваше по-голяма площ. Ще споделя по-долу снимки. 

На пипане - усещането е, като при стъкления. Аз очаквах този да е някак по-мек и найлонов, но не е. Не съм убедена, дали без да виждам ръбовете и само на пипане - бих различила този от стъклен протектор. За сега чувствителността по дисплея ми е ОК. Да видим колко ще изкара.


Ето три снимки с новия протектор - снимала съм основно за незащитеното пространство:

[Изображение: 17923681.jpg]

[Изображение: 17923682.jpg]

[Изображение: 17923683.jpg]

Със стъкления протектор - няма такъв "луфт". Поне с този кейс, който ползвам:
 
[Изображение: 17924027.jpg]

И със стъкления протектор - горе e по-защитено - давам една снимка от нета, вижда се как е изрязано около камерата, говорителите и т.н. но е защитено до ръба. А при обикновения протектор - там е изрязано, като трапец и незащитената площ е доста по-голяма.

[Изображение: 2000-800x800.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-07-14, 07:31:06)dreems написа:  Дайте ми линк (може и на лични) за читаво фолио за дисплея...
Ето една оферта - цък

 
Цитирай

Преди време използвах едни матови предпазни лепенки. Много помагаха срещу петната от пръсти. Не се виждаха върху тях.
Някои да е попадал на такива за S8+ ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Допреди малко си играх да си монтирам Whitestone Dome Glass на моят S8+.
Много внимавах, защото при монтажа има малко подводни камъни. Както и да е, справих се направо перфектно. Никакви прашинки или мехурчета отдолу и е залепен много точно, без кривини.
На първо четене разликите между този стъклен протектор и оригиналното фолио на Самсунг са много и са следните:
Плюсове - сега имам изключителна прозрачност и чувствителност на екрана, усетих наистина голяма разлика. Тача направо не дава да го пипнеш, действа с изключителна лекота, едва докосвам екрана и сработва мигновенно. Толкова е бистър и прозрачен, че трудно се забелязва наличието му. Даже горе на черния кант, където с фолиото на Самсунг белееше, сега си е черно и красиво. По краищата на протектора вече нямам такива забележими бели кантове от лепило.  Wink
С две думи доста по-красив и качествен протектор, личи си веднага.
Минуси - намали се чувствителността при заключен екран, когато се натиска Хоум бутона. Явно този стъклен протектор си е доста твърд и потдава с малко повече натиск. Не, че ползвам това натискане, ама някои хора си го ползват точно този начин за събуждане на телефона и биха намерили това за неудобство. Другият минус е, че протектора далеч не обхваща целият дисплей. От всякъде си има празен кант повече от милиметър. В това отношение е по-зле и от Самсунговото фолио, което пак беше далеч от истината.
Трети минус - цената на този протектор е над 110 лева и на всичкото отгоре не се предлага у нас.

Та в общи линии е това. Казано накратко много красив и изключително чувствителен протектор. Нищо общо със Самсунговото фолио, което освен лошия външен вид се усещаше грапаво на пипане. Гладкостта на екрана с новият протектор е направо поразителна. Пръста се пързаля, като по оригиналното стъкло. Отпечатъците са вече незабележими. Изгасен екрана пак стои тъмно черен с леко лилав отенък, точно като оригиналното стъкло, красота.
Но, както споменах такова качество си има и неприятната цена. Освен това човек може лесно да си загуби парите, ако не съумее да си монтира протектора правилно. Трябва много внимание и старание при монтажа. Ако някои от вас си навият на масрафа, да отделят подобни средства за такъв протектор, то ще ги посъветвам малко да се замислят за монтажа. Ако не са сигурни в уменията си, то по-добре да се доверят на специалист. В случая имаме право на един опит, ако не стане, парите направо 'улетеха у реката'!!!  Bu Grater
И последно - доколко ще е издържлив този протектор на издраскване, удар или отлепване, само бъдещето ще покаже. Ако излезнат дефекти ще докладвам тук в темата.
Та така - за сега на първо четене съм много доволен. За по-нататъка - то ще си покаже.
Цитирай

Като решиш да го махаш как се процедира?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Може ли снимка, да видим как изглежда поставен?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

(2017-07-15, 12:31:39)felipe написа:  Като решиш да го махаш как се процедира?
Гледал съм клип, точно, като при другите протектори е-дърпаш и се отлепва. Просто е малко по-здраво. Лепило почти не остава по дисплея и с малко спирт се доизчиства, нищо сложно.
(2017-07-15, 13:41:11)DaDiablo написа:  Може ли снимка, да видим как изглежда поставен?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Нямам друг апарат, освен този на телефона. При възможност по-нататъка ще го снимам. На вид си е най-нормален стъклен протектор, като самсунговото фолио е на форма. Снимки има много в нета, поразгледай там, ако ти е интересно как стои.
Цитирай

По снимка от нета - това е протекторът:

[Изображение: whitestone-dome-glass-galaxy-s8-plus-ful...3747-b.jpg]

Е това, че горе е изрязно на трапец - мен ме притеснява, защото цялата площ там остава незащитена. Това, че не обхваща цялия диплей, а остава кант от 1 мм незащитен - също отчитам за минус.

Сравнявам със стъкления протектор, който аз имах и горе са си изрязани дупчици, а обхваща и целия диплей. Снимките са няколко поста напред - да не повтарям.

hollyshit, благодаря, че сподели Smile За мен беше полезно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Преди този ,оригиналния,с който съм,бях с някакъв но нейм протектор от фолио .От него бях много доволен,не личеше, че има нещо,покриваше всичко,имаше само дупчици за сензорите и камерите.Ама как да намеря същия,като няма нито производител ,ни нищо.Засега ще карам със самсунговския,посвикнах с белите кантове,поне морето да изкарам,че седмицата така я одрасках,при приемане на разговор с пръст по който имало песъчинка Sad

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Е, от къде го беше купил този no name протектор?

@felipe,  за белите кантове - аз останах с впечатление, че оригиналният протектор на Самсунг е трислоен. Долният слой се сваля и проекторът се монтира, като кантовете са за напасване. Притиска се добре, изчиства се какъвто въздухе останал и после се отлепя горния слой, на който са белите кантове. Той вероятно е зашитен при монтажа, от натиска да не се нарани протектора, а пък и за кантовете. Така на телефона остава средния слой, който е самата защита - със стъклен финиш на допир и без бели кантове.

Аз гледах отдалеч и през едно стъкло. Когато момчето тръгна да отлепва горния слой - помислих, че сваля самия протектор и се ококорих  Lol

Но останах с такова впечатление, макар да ми беше трудно да гледам - протекторът е трислоен, като д=финално остава средния слой, а вънните са помощни Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-07-15, 13:41:11)DaDiablo написа:  Може ли снимка, да видим как изглежда поставен?

Намерих телефон да заснема монтираният протектор, ама снимките са меко казано смешни на качество. Но, все пак ето ги:

[Изображение: 17933367.jpg]
[Изображение: 17933354.jpg]

Дивна, като махнат всички предпазни слоеве на оригиналното фолио на Самсунг, белите кантове по краищата си остават. Това е или грубо изрязан материал или по-вероятното е да е лепило. Но, във всеки случай това фолио си е много лошо на качества. Просто освен белите линийки по краищата се наблюдава ефекта на бяла пелена пред дисплея, лоша прозрачност. Губи се визията и качествата на дисплея. Грубо, грапаво на пипане, лесно се драска, отлепя се лесно по краищата и още куп кусури, като видни мазнотии от пръсти, непълно покритие на екрана и т.н, да не продължавам. Просто много евтино изпълнение, става само за известно време използване, докато човек си намери нещо по-подходящо. Поне това са моите впечатления, ако някой го кефи, то нека си го ползва. За мен лично това е слаба ракия, отвсякъде.
Цитирай

Честито за придобивката Whitestone Dome Glass Smile, за сега лично за мен най-добрия протектор. Впрочем, цената му не трябва ли да бъде около 90 лв. По памет помня, че струваше 45-50 долара, което към сегашния курс 1,71-1,72= около 77-86 лв. Или просто е станал по-евтин и преди е струвал към 60 долара.
Цитирай

(2017-07-15, 18:26:58)behwolf написа:  Честито за придобивката  Whitestone Dome Glass Smile, за сега лично за мен най-добрия протектор. Впрочем, цената му не трябва ли да бъде около 90 лв. По памет помня, че струваше 45-50 долара, което към сегашния курс  1,71-1,72= около 77-86 лв. Или просто е станал по-евтин и преди е струвал към 60 долара.

Може и за толкова да го намериш, ама от Азия или САЩ, но после може да те сурувакат за мито и ДДС и ще надскочиш с доста цената. Все пак стоката е над 35 долара и по закон митничарите трябва да те привикат. Аз по тази причина пазарувам само от Европа и там мита и такси няма, най-евтината цена, на която го намерих е 55 евро, в английски сайт. В английския Ибей е по-скъпо с много...
Цитирай

Тъпо, варианта значи е просто да помолиш да го пишат нещо евтино за 10-20 долара.
Цитирай

(2017-07-15, 18:48:41)behwolf написа:  Тъпо, варианта значи е просто да помолиш да го пишат нещо евтино за 10-20 долара.

Може да помолиш, ама митничарите трева не пасат. Карат те да си донесеш разпечатката от Пейпал или превода по сметката с причина за плащане същият продукт. Даже понякога вадят и каталози с оценки. Рекат ли да се заяждат, на маймуна ще те направят, царе са на това. Интересно е, че главно софиянците ядем това дърво. По провинцията масово им се разминава, явно там митничарите не им се занимава да пълнят хазната и хората редовно си получават безпроблемно доста по-скъпи продукти, без мито и ДДС.
Цитирай

А бе оригиналния не е чак толкова лош,даже за мен е добре,най-доброто след доум глас Smile...честно не виждам по-добро,стъклените са дебели и груби,фолиата се отлепват,а оригиналния е чук.Сега вярно сигурно е по-зле от доум глас,на който също се виждат тези бели ивички по края,но пък 110 лв за един единствен опит,де да знам...бива като адреналин,но...поне самсунговския ,ако не стане го отлепваш и хвърляш без драми.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

На Доум Глас ръбчетата почти не се забелязват, няма го досадния бял кант. Точно като другите качествени стъклени протектори. Не се лъжи по снимките, които съм дал, много некачествени са и изпъкват дефекти, които с просто око почти не се забелязват.
Човек може да направи разликата чак, като мине от Самсунговото фолио на Доум глас. Чак тогава му блесва образа в друга светлина и усеща колко по-долнокачествен продукт е ползвал доскоро.
Не искам повече да хваля или хуля каквото и да е, нека всеки пробва сам за себе си и да си избира. Аз избрах и съм много доволен, просто в момента все едно ползвам различен телефон. Имам чувството, че Доум Глас осигурява по лъскаво покритие и от оригиналния дисплей. Пръста се пързаля по екрана с невиждана лекота, още ми е малко неестествено.

А за монтажа не се притеснявай. Ако си нямаш доверие, нищо не пречи да го дадеш в някой Мол на сергията за аксесоари за смартфони. Те поне имат огромен опит и за примерно 4 лв. ще ти го монтират за 10 минути. Даже в комплекта има 2 тубички с лепило. Ако се осер@т, ще лъскат от старото лепило и пак ще пробват.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)