Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси за батерия и лаг
#1

Честито Рождество Христово колеги!

Единият ми въпрос е относно батерията - някой има ли идея, защо и по какъв повод си качва сама проценти? Пример - играл съм игра на телефона, накрая батерията ми остава на 81%. Заключвам екрана, оставям телефона на масата. След половин час взимам телефона, отключвам екрана - батерията е на 95%. Как стават тия самозареждания?

Втория въпрос - ъпгрейднал съм на Андроид 6. ОК телефона върви бързо като цяло, затваря и отваря приложенията бързо, няма бавене, щом цъкна на дисплея нещата се случват на момента, няма чакане. Защо обаче при преходите (анимациите) при всяко отваряне, затваряне на приложение, дърпане от горе надолу на статусбара, отваряне на настройки дори... при всеки преход има лаг? Насичане? Сложих Nova Launcher - при слайдване на home screen-а страшна сеч на моменти, ще кажеш, че Nova-та е зверски тежка и телефона е едноядрен и не може да и носи анимациите. Е не вярвам тоя Snapdragon да не може да изкара едни елементарни анимации на слайдване като хората [Изображение: sad.png] Kirin-а на Huawei и то този от ниския клас дава егати мазнотията, грам насичане не може да видиш от него, та Snapdragon да е по-зле ли? Не вярвам .. Нещо в тоя софтуер тежи на телефона, но не мога да разбера какво е. Деактивирал съм почти всички от системните приложения, които ми дава да деактивирам телефона без руут. След фабричен ресет е. Нямам тежки приложения, които да му вървят на заден план да го тормозят .. Каква му е болката? Какво трябва да му се бае, че да му олекне на душицата на тоя G3 да не е така напрегнат [Изображение: smile.png]
   
 Благодаря.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте и Честито Рождество на всички.Колега просто смени батерията с нова,но не от китайски сайт.След   това пиши дали  имаш проблеми.Наздраве.
Цитирай
#3

Няма нужда от нова батерия. При мен се получава същото и не мисля, че е проблем. Не мога да обясня защо, но си е плюс  Big Grin
Относно лагването - наскоро се опитах да ползвам телефона с стоков kernel и при мен имаше лагове. Като цяло руутни, сложи къстъм ром + xceed kernel и няма да имаш такива проблеми. Гарантирам ти, че телефона ще заработи по-бързо.  Smile

Весели празници!  Christmas

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#4

Батерията е чисто нова, оригинална, няма и 5 зареждания още. А иначе относно руута и кернела.. Аз съм с онзи софтуер дето не подлежи на руут, трябва да префлашвам първо и тн.т.... Много занимавка /:

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

За нова батерия се изчаква няколко цикъла "заряд-разряд" за по-добра калибрация.

 
Цитирай
#6

^ И аз на това разчитам колега, че след поне 10-на правилни цикъла ще си влезе в оптималната производителност и поведение.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)