Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво бихте променили в Samsung Galaxy Note 8 ...
#1

Добро утро на всички и Честито Рождество Христово.
Преди да напиша някои свои виждания по въпроса искам да направя едно уточнение !
С покупката на този телефон аз открих линията смартфони, който отговарят на всички мои изисквания и нужди.
За първи път използвам смартфон от линия Note, но това ще е моята линия за в бъдеще дори и да не се промени нищо в него...

1 - бих променил външните габарити . И това мое желание е провокирано от чисто практичното му използване в ежедневието. Дали дисплеят 6 - 6,3 за мен не е толкова важно. Но за мен е важно тои да стои стабилно в ръката ми. Аз обичам големите телефони с големи екрани, но единствените телефони, който никога не изпуснах в ежедневната им употреба са S7e. и S8+... Изключително удобни. Не знам дали това се дължи на дизайна или размерът им, но при мен нещата стоят така... Докато Note 8 не чувствам по този начин в ръката си ...
2- Батерията... Имаме много добра батерия в нашите телефони, но смятам, че е време да забравим гледката на зарядни устройства в контактите по домовете си. Би било идеално да можем да зареждане веднъж на 3 дни или седмица ... 
3-Стерео звук с два динамика. Навярно има някаква достатъчно оправдателна причина да имаме само една колонка в това бижу. Но все пак...това е най добрият телефон за 2017 година и да нямаме две колонки е не сериозно...
4- Както и при S8+ така и при Note 8 изключително силно ми липсва бързото пускане на камерата от хоум бутона. Да имаме го в пауър бутона, но не е същото. А би могло изключително лесно да се добави с двоен таб по хоум бутона. Мисля че е програмно решението...
На първо четене се сещам за тези неща, който бих искал да видя променени в следващият модел. 
Но отново искам да напиша - това е телефонът с които аз се чувствам изключително комфортно и буквално забравих да използвам компютрите си. Защото в комбинация с един смарт телевизор, този смартфон ми дава всичко необходимо в ежедневието...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз след като открих Ноут серията не искам да чуя за друг смартфон.Обикновено ползвам основно за работа телефона и единственото което бих искал е повече батерия,другите неща не са ми толкова важни.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#3

Може ли да се намали големината на шрифта ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

За мен телефона няма нищо което да искам да променям. И дисплея ми е прекрасен като размер, батерията не ме притеснява също. Ако ще трябва нещп да се променя, то би било повече софтуерни оптимизации за този 18:9 екран. За съжаление не е проблем на Самсунг който да оправят, а на разработчиците на приложения които ги домързява. Искам софтуерно всички приложения за гледане на видео да имат вградена функция за разпъване на цял екран включително и браузърите. Имам 2 приложения за стриймване на видео, и двете нямат опция за разпъване като при ютуб.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#5

Не искам нищо да променям..
Ако искам нещо, което Ноут 8 няма.. а на мен ми е нужно.. то бих си купил друг телефон..

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#6

Бих променил цената. Много е висока.
Цитирай
#7

Аз пък, ми липсва освен изброеното в първи пост и следните неща: Снимката на повикващия да е на цял екран, инстантно снимане с двойно натискане на бутона за намаляне при заключен тел и камера с по-висока резолюция. Лично според мен над 20мп би било задължително за този клас тел.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#8

По-голяма батерия(4000+) и стерео говорителчета.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай
#9

(2017-12-26, 17:11:59)fenomena6909 написа:  Аз пък, ми липсва освен изброеното в първи пост и следните неща: Снимката на повикващия да е на цял екран, инстантно снимане с двойно натискане на бутона за намаляне при заключен тел и камера с по-висока резолюция. Лично според мен над 20мп би било задължително за този клас тел.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Само да спомена за камерата, че мегапикселите нямат никакво значение. Ако ще и 60МП да е ако сензорна е калпав няма как да се изкара хубава снимка. Също така софтуера който се занимава с post processing-а е дори по-важен от сензора. Една добра камера е съвкупност от добре написан софтуер и размер на сензора. Мегапикселите нищо не означават освен ако няма да се принтират билбордове но за тази цел трябва професионален апарат, никой няма да печата със снимки изкарани от телефон  Storstark

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#10

Камерата на този телефон е най-добрата до момента на пазара!
Имам предвид ако я разглеждаме комплексно.
Тя има само един недостатък, който го има и S8+ и въобще не разбирам какво чакат че не са го фиксирали все още...
Става дума за фокусирането при видео на FHD (60 fps)...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#11

Именно, че сензора е супер трябваше да има и малко повече мегапиксели.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#12

И след като прочете по-горния пост, ще ми кажеш ли, за какво са ти тези повече мегапиксели? Единственото, за което се сещам, е да се хвалим на някой колко много мегапиксели има телефона. Той пък ако се окаже някой по-разбиращ от фотография ще ни се посмее малко...
Цитирай
#13

Айде, не се дъвчете. И на мен са ми нужни малко повече пикселчета, ама аз винаги съм ползвал телефона по работа - снимам някой детайл и после ползвам снимката, за да пречертая контурите му. Колкото по- от далеч снимам, толкова по малко изкривяване от перспективата. Ползвам тея тактика от много години, още преди 4-ката и работи безотказно. Освен това, ако решиш, че ти трябва само някоя част от снимката и я "crop"-неш, почти винаги си личи. Нека ги има пикселите в сензора, пък да се ползват само при нужда, ако трябва.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#14

При този малък сензор няма никакъв вариант да не си личи кропването. Сетих се че тук се намират предостатъчно МегаПиксели. Но както казва мойта тъща " живей светски, бъди над нещата ". Живи и здрави да сме  Storstark

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#15

За мен телефона е прекрасен както си е. Дисплея си му е дисплей, зарежда бързо, батерията ми държи доволно. Основни оплаквания нямам, освен колонката която е само една и е слаба. За този клас всичко трбява да е на ниво Smile Директно на него гледам 2016.2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA. 20-30ГБ филм. Без проблеми... Телевизора не може...
От камерата съм предоволен, ще постна още снимки в темата за снимки.
Писалката е супер, като тИфтер го ползвам Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#16

Теми като тази могат да бъдат изключително полезни за всички...
Колкото и да са сръчни инженерите,  те все пак са хора. И както забелязваме при всички марки смартфони допускат дребни грешки. Инженерите на Самсунг не правят изключение в никакъв случай...
А колкото повече реални ползватели обсъждат своите впечатления от реалното използване на тяхната работа, толкова повече идеи на тях им се предлагат...
Аз още бих искал да видя и SAMSUNG PAY в този телефон. Даже в всички телефонни от марката ...
В никакъв случай не приемайте подобни дебати като опит за оплюване на даденото устройство, НЕ ! 

Приемете дебата като споделяне на опит с цел  до усъвършенстването му !

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#17

Аз ползвам Samsung Pay всеки ден, тука в Австралия се приема навсякъде. Супер бързо е, но самия PayWave опция създава проблеми с баланса акаунта ти. Не е Самсунг проблем, просто PayWave функцията като цяло.
SamsungPay ми харесва, че можеш да си добавиш Loyalty Cards както ги казват, и не ти трябва да мъкнеш карти с теб. Аз забравих какво е протфейл със SamsungPay.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#18

Разбирам те напълно. На мен страшно ми липсва когато не съм в Россия. Първи дни когато се върна в България се опитвам по навик да плащам с телефона и понякога ме гледат доста странно.
На скоро се показа и Самсунг А8/8+, така нареченият бюджетен флагман. В него има много интересна новост.
Има два слота за карти и слот за карта памет. Ето това бих искал също да имам в моят телефон ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#19

Samsung Pay също много го харесвам. Използвам го постоянно. Магнитния четец е удобен когато самия терминал не поддържа Samsung Pay. Дано някой ден и в България започнат да го поддържат за да мога и тук да го използвам когато се прибирам ( сега съм си в България за празниците и усещам липсата му ).

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#20

Здравейте, мисля, че не е много хубаво да се фанатизираме по модела. Аз лично харесвам страшно много серията note, но бих променил няколко неща:
1. Бих изместил мястото на сензора за пръстов отпечатък(адски неудобен ми е)
2. Бих направил целия екран с 3D touch.
3. Ако имах капацитета на samsung, бих разработил технологията за безжично зареждане, но от телефон на телефон Smile
4. Звука не е много приемлив за телефон за 2000лв.
5. В режим с две сим карти, при повикване към едната, другата я дава като изключена.
6. 4g спира при повикване.
Не ангажирам никой с мнението си Smile
Поздрави за всички колеги и весело посрещане на празниците!

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Аз бих променил следните неща:
1. Бих сложил 2 стерео високоговорителя.
2. Пръстовия отпечатък да е вграден отпред в дисплея.
3. Бих намалил още малко долната и горна рамка за да се намали височината на устройството.
4. Бих сложил графенова батерия с по голям капацитет и супер бързо зареждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#22

(2017-12-26, 11:46:56)Compare написа:  Може ли да се намали големината на шрифта ?

Намалена е.
Цитирай
#23

Като изключим позицията на пръстовия отпечатък и високоговорителя, ще спомена няколко неща за Software-a:

1. Възможността да се премахне Bixby;
2. Back-up na reminders в Samsung Cloud;
3. Web/Windows app вариант на Самсунг Notes и Reminders.
Цитирай
#24

1. 4000mAh батерия, нищо друго !

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#25

(2017-12-26, 17:22:36)DxM_Shadowfury написа:  По-голяма батерия(4000+) и стерео говорителчета.

Абсолютно. Или поне батерията да беше сменяема, за да може спокойно през година да си я заменяш с нова.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)