Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Недозареждане на батерия при MIUI 9.2.2.0/STABLE
#1

Здравейте. Преди няколко дни телефона (redmi note 3(mtk) се обнови с 
MIUI 9.2.2.0/STABLE. От тогава ми направи впечатление,че не се дозарежда. При включен в зарядното цяла нощ, на сутринта батерията е на 94 процента. И така всеки път. Иначе показва ), че се зарежда(има го символа със светкавицата). Някой има ли идея дали батерията ми се скапва или има нещо в новото MIUI 9.2.2.0/STABLE?
Цитирай
Аксесоари
#2

опитай да го дозаредиш от изключено положение. Но може и да има проблем с отчитането на процентите на новия ром.
Ако имаш ми акаунт репортни бъга през вграденото приложение.
На нормално зарядно трябва да се зареди за 2 часа. След това да спре, след това да се разреди до някъде, например 97% и пак да се дозареди, ако разреждането става бързо, разбира се.
В компютъра 4000 милиампера батерия трябва да се зарежда 8 часа - може да пробваш от там дали ще има промяна.
По прицнип новите батерии не е добре да ги държиш по цяла нощ.
По-добре да я зареждаш докато си легнеш и на сутринта да я дозаредиш още малко докато се наложи да го ползваш или да излизаш, отколкото да седи 8 часа на зарядното.
Цитирай
#3

Искам само да отбележа, че това с "По прицнип новите батерии не е добре да ги държиш по цяла нощ." изобщо не е вярно.
Няма абсолютно никакво значение, колко време ги държиш на зарядно. Ако искаш и 3 месеца ги дръж - нищо няма да стане.
Когато дадената батерия се зареди напълно, телефонът я изключва от зарядното и започва да черпи ток само и единствено от зарядното!
Просто няма какво да се развали...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#4

Изхаби батерията до край, телефона да се изключи сам и след това го зареди в изключено положение.
Цитирай
#5

@bgbore_96, определено си е вярно и за по-дълъг живот на батерията се препоръчва да се поддържа заряд в рамките на 40%-80%. А ти си я дръж цяла нощ на зарядно. Успех!

 
Цитирай
#6

@NoMaD Благодаря за успеха Smile
Не налагам на никой моето мнение.
Просто казвам, че няма проблем. А това с намаляването на живота на батерията, има доза истина. Но нали се сещаш, че телефонът е за да ни служи, а не за да му служим.
Зареждайте си го както ви е кеф и не се занимавайте с глупости. Няма да се ползва цял живот все пак Wink

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#7

(2017-12-30, 13:04:21)plamen_k написа:  Изхаби батерията до край, телефона да се изключи сам и след това го зареди в изключено положение.
Това определено не се препоръчва, има вероятност след това въобще да не тръгне.

 
Цитирай
#8

На Redmi телефон за 300 си  я зареждай както искаш, особено като ти кара с дни понякога. Но на по-скъпите телефони, дето ги зареждаш понякога и по два пъти на дене смятам че можеш да си позволиш да “хабиш“ цикли.
Съгласен съм съшо че новите батерии са дуракоустойчиви и не се налага като едно време практиката да се зареждат три при по 12-14-16 часа и т.н гимнастики, но предпочитам да ми е запазена батерията дори и след година ползване
Цитирай
#9

(2017-12-30, 13:28:22)NoMaD написа:  Това определено не се препоръчва, има вероятност след това въобще да не тръгне.
От къде идва тази вероятност въобще да не тръгне? Дори и да падне докрай батерията и телефонът да се изключи сам, в батерията винаги остава някакъв остатъчен заряд. Правил съм го доста пъти, до сега проблеми не съм имал.
Цитирай
#10

Това, че при теб не се случило, не значи, че не така.

 
Цитирай
#11

(2017-12-30, 13:32:57)NoMaD написа:  Това, че при теб не се случило, не значи, че не така.
За това питам от къде идва тази вероятност, на тебе случвало ли ти се е?
Цитирай
#12

Примери има, но за да няма спам в темата - имаш ЛС.

 
Цитирай
#13

Да се придържаме към темата и да оставим колегата да отговори дали и как е справил с проблема.

Иначе съм имал проблемен ноте 3 мтк за ремонт. Падналата докрай батерия го вкарваше само и единствено в режим за флашване с флаштул и се топеше за часове, след като успееш да я заредиш в друг телефон
Цитирай
#14

Smile Доколкото чета в 9.0.5.0. стабилна за Redmi Note 4X доста хора имат проблем със зареждането до 98%. Вярно че ти си с друг апарат и ром, но ниюо не пречи и при теб проблема да е във версията на рома. Опитай да върнеш стария, за проба.
Smile Весело посрещане на Новата

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)