Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки правени с Mate 10 Pro

Нощен режим от ръка. 
[Изображение: vqCE0V3.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари

Цветя с пчела[Изображение: 5072f97c2ebc828f5e37ac2e7d455af5.jpg]

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • HardrockMan
Цитирай

@sunmaster
Фокусът ти куца. Включи функцията проследяващ фокус (ако имаш такава) и резултатът ще ти хареса.
Цитирай

[Изображение: SK9HZaR.jpg][Изображение: ST6wB3b.jpg][Изображение: uECJLJy.jpg]

[Изображение: 64ZPJEo.jpg]

[Изображение: vg9SfUZ.jpg]
Цитирай

Много добро качество.
Samsung Note 10 Plus е пародия, както казваш колега.
Нашия телефон държи здраво, само широкоъгълна камера да имаше и видеото да не беше толкова shaky.
Ама заради това да се ъпва към 2К телефон, не виждам смисъл на този етап. P30Pro е трагедия.

Очаквам Mate 30 и мисля че това ще е новия телефон, достоен заместник на Mate10 Pro.
Цитирай

С тея 10МП снимки и той няма да е с детайлът който има 10 про. А да снимаш с голямата резолюция пък не е оферта. За тва сменяйте кейсовете и тва е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

(2019-10-19, 11:41:10)eksoldier написа:  С тея 10МП снимки и той няма да е с детайлът който има 10 про. А да снимаш с голямата резолюция пък не е оферта. За тва сменяйте кейсовете и тва е.
Защо да не е оферта да се снима с голямата резолюция. 10  Pro може да снима с 20Mpix само в режим Pro и режим Photo, също както и Mate 30, в останалите режими се ползва по-ниската резолюция , down sampling.
Цитирай

Не е щото снинките са големи и алгоритмите за обработка са направени за 10мп. Мейт 10 про снима 20мп ама с чернобелия сензор, като му се добавя цвят изкуствено. Точно заради съвкупността от чернобелия и цветния сензори дава по ясния детайл. Следващите модели вече нямат чернобял сензор. По малките снимки ги сравни с 20мп и ще видиш, че алгоритмите за обработка дават по добри резултати при 12мп. И обратно ако снимаш само с чернобелия сензор ще видиш, че детайлът там е по-голям.
Цитирай

Дам, Quad Bayer is a gimmick
https://www.gsmarena.com/newscomm-37459.php

Сега разбирам. ;-)

(2019-10-19, 12:49:06)eksoldier написа:  Не е щото снинките са големи и алгоритмите за обработка са направени за 10мп. Мейт 10 про снима 20мп ама с чернобелия сензор, като му се добавя цвят изкуствено. Точно заради съвкупността от чернобелия и цветния сензори дава по ясния детайл. Следващите модели вече нямат чернобял сензор. По малките снимки ги сравни с 20мп и ще видиш, че алгоритмите за обработка дават по добри резултати при 12мп. И обратно ако снимаш само с чернобелия сензор ще видиш, че детайлът там е по-голям.

Да разбирам ли че е по-добре да използвам 12Mpix резолюция на Mate 10 Pro , вместо 20Mpix, преди използвах предимно 12Mpix и след това го смених на 20Mpix, Аз си мисля че на 20Mpix пак използва двата сензора за уж по-добър детайл, благодаря колега!
Цитирай

Аз не използвам 20 мп почти никога

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Използвай си само режима с 12 мегапиксела ако желаеш телефона да използва и двата сензора.

Huawei Mate 10 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Anastasia123 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Nokia 8.1[Изображение: 93a07190a41362d925216d7794c83dce.jpg]

Изпратено от моят Nokia 8.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Темата е за снимки от mate 10 pro...
Цитирай

(2019-10-27, 18:28:52)Anastasia123 написа:  Използвай си само режима с 12 мегапиксела ако желаеш телефона да използва и двата сензора.
Всъщност на 20мп използва и двата сензора иначе щеше да са черно-бели снимките, защото 20мп сензор е монохромен. Единствения минус на 20 мп е, че не може да зуумваш.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-10-27, 22:38:39)eksoldier написа:  Темата е за снимки от mate 10 pro...
Обърках раздела.Извинете ме,опитах да изтрия поста,но не намерих от къде..

Изпратено от моят Nokia 8.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-10-19, 11:32:36)Viiipeer написа:  Много добро качество.
Samsung Note 10 Plus е пародия, както казваш колега.
Нашия телефон държи здраво, само широкоъгълна камера да имаше и видеото да не беше толкова shaky.
Ама заради това да се ъпва към 2К телефон, не виждам смисъл на този етап. P30Pro е трагедия.

Очаквам Mate 30 и мисля че това ще е новия телефон, достоен заместник на Mate10 Pro.

Гроздето е много кисело, а колега?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Кое грозде е кисело колега? За моя мейт 10 про съм броил 1750 лв. Следващия ми мейт ще е близо 2000лв.За часовника избрах самсунг, да не кажеш, че съм  фен на марка Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

(2019-10-28, 08:09:13)Ивайло69 написа:  
Гроздето е много кисело, а колега?


Кое е кисело не разбрах? Мога да го взема на мига, но не съм толкова тъп че да го направя! Чакам истинския телефон , а той е Mate 30 , достоен заместник на Mate 10 Pro. Като ги гледам видеата на повечето и лошо ми става.

(2019-10-28, 18:04:37)nanobanano написа:  Кое грозде е кисело колега? За моя мейт 10 про съм броил 1750 лв. Следващия ми мейт ще е близо 2000лв.За часовника избрах самсунг, да не кажеш, че съм  фен на марка Smile

Точно ми взе думите от устата, колега! Аз купих два Mate 10 Pro месец след излизането им в BG това са 3000лв.! Това ако е кисело, много здраве на колегата @ Ивайло69
Цитирай

Да, без гугъл mate 30 pro е минал покрай достойните... Освен това без него официално в Европа няма да се появи.
Направени снимки с s10+ и моя на авто режим мога да ви кажа, че Самсунга е много по-добър. Ако мейта не се появи, като нищо и аз да взема note 10+ като преподпиша догодина. А и с тая вежда... По скоро клоня към самсунга.
Цитирай

Уж от 15 ноември може да започнат продажбите на мейт 30 в Европа. Може да им паднат ограниченията

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-10-29, 00:19:14)Viiipeer написа:  Кое е кисело не разбрах? Мога да го взема на мига, но не съм толкова тъп че да го направя! Чакам истинския телефон , а той е Mate 30 , достоен заместник на Mate 10 Pro. Като ги гледам видеата на повечето и лошо ми става.


Точно ми взе думите от устата, колега! Аз купих два Mate 10 Pro месец след излизането им в BG това са  3000лв.! Това ако е кисело, много здраве на колегата @ Ивайло69

Колеги, със сигурност можете, но това е единствената причина някой да предпочете мейта, защото за друго няма начин. Мейт про го държах някъде около два месеца, но го дадох защото ми дадоха добри пари. Няма спор, много добър телефон, но е далеч от нота и който твърди обратното наистина е ........, единствено е по-добър откъм батерия. Не съм фен като цяло на Самсунг точно заради батерията, но Нота си е Мерцедеса при телефоните във всяко отношение и който твърди обратното просто се излага. Останете си със здраве колеги, без лоши чувства.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Е, все пак е на 2 години почти модела.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Сега честно казано няма с какво чак толкова по да го сменя предвид факта, че го купих за 850 лв. нов. В камерата ми липсва само широк ъгъл, за реших докато ми дойде време за подпис лятото да си поръчам нов ringke кейс и да направя мейта шампион по дългогодишно ползване. P30 pro ако имаше стерео щях да го купя. Макар, че като се замисля почти винаги вече съм със слушалки и няма да ми трябва особено стерео, но... Дразни липсата.
Цитирай

(2019-10-29, 12:51:19)eksoldier написа:  Сега честно казано няма с какво чак толкова по да го сменя предвид факта, че го купих за 850 лв. нов. В камерата ми липсва само широк ъгъл, за реших докато ми дойде време за подпис лятото да си поръчам нов ringke кейс и да направя мейта шампион по дългогодишно ползване. P30 pro ако имаше стерео щях да го купя. Макар, че като се замисля почти винаги вече съм със слушалки и няма да ми трябва особено стерео, но... Дразни липсата.


То не е само липсата на стерео говорител, извития дисплей което дразни. Камерата не е от най-добрите, въпреки всичките маркетингови кампании. Mate --> Mate е по-логичния ъпгрейд за мен отколкото от Mate --> P series.  Иначе за широкоъгълните мина време и ги осъвършенстваха от тази година при флагманите, преди много не ставаха. Сега има ползва от тях.
Цитирай

без редакции
[Изображение: uzrWgPc.jpg]

[Изображение: WlEwxE4.jpg]

[Изображение: waXcVAy.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)