Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Note 3 - въпроси за OTA update?
#1

Здравейте, от няколко дена и аз съм с Mi Note 3, купен от алиекспрес официалния им магазин там. Доколкото пише в страницата телефона е префлашнат с global ROM. Въпроса ми е, че съм с версия MIUI 9.1.3.0, а последната на сайта им е 9.1.4.0. Съответно не ми излиза OTA update, а и при рестарт на телефона излиза unlocked. Ще имам ли OTA update с този телефон и ако да, ще имам ли проблем да се обнови? Някой ако може да обясни малко по подробно?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, просто има проблем с обновяването. Руснаците препоръчват това да се направи ръчно.
Сваляш rom-a От официалния сайт. И го прилагаш през ъпдейтъра

Губиш Face ID функцията обаче.


"Как перейти с 9.1.3.0 на 9.1.4.0

Скачиваем прошивку по ссылке: http://bigota.d.miui.com/V9.1.4.0.NCHMIE...4d_7.1.zip
Закидываем в папку на телефоне downloaded_rom(создаем в корне, если ее нет)
Заходим в приложение Обновление и нажимаем в нем на кнопку в виде трех точек.
Там нажимаем на кнопку Выбрать файл прошивки и выбираем тот самый файл который кидали в папку.
Все, начнется распаковка и установка прошивки.


Если выдает ошибку попробуйте перезапустить смартфон, либо скачать заново файл прошивки.
Данные не удаляются если сделали все правильно!
ВНИМАНИЕ! В версии 9.1.4.0 отсутствует разблокировка по лицу (Face ID)!!!"
Цитирай
#3

Здравей, благодаря за бързия отговор! Така или иначе пръстовия отпечатък ми е достатъчен, но ако не обновя сега ръчно при следващия ъпдейт ще се обнови ли през OTA? Питам понеже телефона е отключен, китайците са му сменили RОМ-а на GLOBAL преди да го пратят и така. Специално не съм се занимавал с префлашвания на ROM,recovery..., а и нямам желание щом всичко си ми работи. Притеснението е ако се появи OTA ъпдейт да не го прецакам.

Иначе разлика някаква видима между 9.1.3.0 и 9.1.4.0 освен Face ID нещо видимо има ли?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

Нищо видимо няма, телефона си бачка екстра и с 9.1.3.0. Може би субективно батерияtа държи 1 идея повече при новият РОМ, но това си зависи от usage pattern.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

Отключването на телефона е плюс или минус, всеки си преценява и не пречи на ота-та.
Пречи най-вече при неприятна ситуация откраднат/изгубен телефон.
По-лесно би било за разбиращ човек да сложи къстъм ром, да смени имеите и т.н и съответно да не може да се открие устройството
при заключен, обвързан с ми или гугъл акаунт би трябвало да им е невъзможно да правят глупости, понеже при пускане винаги ще иска акаунта
Цитирай
#6

A може ли да се заключи както си е било фабрично както си е сега с GLOBAL ROM-a? Не смятам да слагам никакви custom ROM-ове. Само нови версии на MIUI.
Като вляза в fastboot ми излиза горе вляво Mi-recovery 3.0. Предполагам това е стоковото recovery?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#7

Значи влизаш в Recovery Smile

по принцип можеш да го заключиш - просто трябва през фастбуут да въведеш една команда
fastboot oem lock

Но трябва да си сигурен, че си със стоково рекавъри иначе може да си замине системния дял.
Най-удачния начин за заключване е с флашване през ми флаш на последния фастбуут ром с опцията clean_all_lock
Цитирай
#8

Да разбирам, че при евентуално нов ъпдейт мога да закача телефона към компютър и с Mi Flash tool да го ъпдейтна без значение с какво Recovery съм и с опция за заключване да го заключа. Независимо, че китаеца ми е продал телефон с променен ROM от китайски на GLOBAL?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#9

Флаштула ще ти затрие всичко от телефона.
Това пише в скрипта
Цитирай
#10

Това го разбрах, но ако е избран правилния GLOBAL ROM за телефона, има ли значение с какво RECOVERY съм или не? Ще го направи както излиза от завода телефона, но с GLOBAL ROM?
Благодаря за отзивчивостта и бързите отговори Smile

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#11

обяснявам пак - при заключване само през фастбуут, с командата
Има значение с какво recovery си, твоето съм сигурен че е стоково от по-горния пост както го описа

А през ми флаш рекавърито си става стоково задължително, понеже се флашва като отделен дял. Погледни скрипта - flash_all_lock.bat там си пише кое след кое е Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)