Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждането
#1

Здравейте колеги и за много години !
Моята приятелка има Samsung S7, който учудващо все още си работи без да бави и забива, но снощи се появи проблемче. Докато бяхме в колата телефонът се зареждаше без проблеми на зарядното ми, което е в запалката ( зарядното е хубаво и аз си зареждам телефоните там). Като се прибрахме, тя си поигра малко с телефона и го сложи да се зарежда защото беше на 2-3 %. Изписа, че до пълен заряд остават 7 часа, което е адски много. След 2 часа телефонът беше на 4 %. Сменявахме кабели, сменявахме зарядни и не иска да зарежда. Като сложа кабела индикира, че почва зареждане, но след минута спира, а не знам дали и тази една минута е зареждал. Слагах го на преносима батерия да тествам, слагах го на компа и пак не. Все още не съм смогнал да го сваля в колата да пробвам пак, че съм на работа. Рестартирах телефона и дори в изключено положение индикира, че има кабел но за цяла нощ е заредил от 2 на 4 %. Според вас проблема в буксата ли е или нещо софтуеърно ?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-01-03, 12:37:53)djsnipa написа:  Здравейте колеги и за много години !
Моята приятелка има Samsung S7, който учудващо все още си работи без да бави и забива, но снощи се появи проблемче. Докато бяхме в колата телефонът се зареждаше без проблеми на зарядното ми, което е в запалката ( зарядното е хубаво и аз си зареждам телефоните там). Като се прибрахме, тя си поигра малко с телефона и го сложи да се зарежда защото беше на 2-3 %. Изписа, че до пълен заряд остават 7 часа, което е адски много. След 2 часа телефонът беше на 4 %. Сменявахме кабели, сменявахме зарядни и не иска да зарежда. Като сложа кабела индикира, че почва зареждане, но след минута спира, а не знам дали и тази една минута е зареждал. Слагах го на преносима батерия да тествам, слагах го на компа и пак не. Все още не съм смогнал да го сваля в колата да пробвам пак, че съм на работа. Рестартирах телефона и дори в изключено положение индикира, че има кабел но за цяла нощ е заредил от 2 на 4 %. Според вас проблема в буксата ли е или нещо софтуеърно ?

Продухай буксата може да е събрала боклуци или власинки!

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#3

С различни кабели ли пробва зареждането? Може след това да се види на компютър дали се разпознава телефона. Може наистина да е софтуерно. Опитай да изхабиш батерията до 0% (да се изключи автоматично) и да се пусне да се зарежда без да се включва.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#4

Тъй като телефонът е водоустойчив, пробвай да потопиш USB порта в съд с чиста вода. Звучи идиотско, но ако има прах или други боклуци в него, ще се изчистят. След това разбира се изчакай да изсъхне напълно преди да го включиш в зарядното.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

Продухай порта за зареждане със сгъстен въздух и след няколко минути пробвай да го заредиш.
Цитирай
#6

Пробрвах с различни кабели (като почнем от оригинален на Huawei, LG, samsung И минем през едни усилени от Илиенци и тем подобни ) и сега зарежда само с едно супер гърбаво зарядно от един мини NVR за видеонаблюдение, който е на 5V с мико USB - https://imgur.com/a/2gRXs . Днес ще мина да взема малко сгъстен въздух да го продухам, но ме съмнява Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)