Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за LG V20
#76

(2018-10-10, 11:43:03)Chany написа:  Моят е за регион Сингапур и от два часа свалям по въздух, но големи мъки......още е на 28%.

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

пишете мнения как се държи с Орео-то
1.батерия
2.промени
3. секюрити от августовския пакет ли е?

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
Аксесоари
#77

При мен не се получи нито със сингапурската нито с тайванската версия. Явно ще си чакам V20a AME.
Много ми е странно защо не се получава като фърмуера си се флашва нормално и правя ресет с бутоните.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#78

Да, с това LG са ми много странни, имат почти 10 варианта на този модел и така си увеличават и тяхната работа. Помня преди като имах Samsung можеше да се сменя продуктовият код, или нещо от сорта и така да инсталираш какъвто си фирмуер искаш. Както и да е, предполагам че скоро ще го има за всички

(2018-10-10, 14:45:13)desielenkova написа:  пишете мнения как се държи с Орео-то
1.батерия
2.промени
3. секюрити от августовския пакет ли е?

1 - Относно батерията - не виждам разлика, държа ми вчера цял ден, както обикновено
2 - Промени - като цяло е доста "по-мазно", с по-плавни и красиви анимации, всичко е доста по-изпипано и подредено, особено настройките. Има пълна поддръжка на изцяло къстъм теми, така че може да се преобрази напълно, за разлика от темите в 7цата. Примерно аз тествах тази тема и съм доста доволен. Най-якото е че в Developer options може да се слага къстъм DPI, така че всеки да си направи големината на елементите както иска без нужда от root или adb и с доста повече възможности от стандартната настройка Display Size. Бях се наточил за picture in picture mode за YouTube, но се оказа че се поддържа само от YouTube Premium, който не е наличен в България и реално в момента е изполозваем само за Maps и видеа във Chrome. Има и доста други промени от самото Орео, както и в LG приложенията (тел, съобщения и др.) Примерно бутона за New може да се мести по екрана, така че става и за лява и дясна ръка без проблем. 
3 - От 1 Септември е Smile

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • schumisv
Цитирай
#79

(2018-10-11, 07:03:28)yankoa написа:  Да, с това LG са ми много странни, имат почти 10 варианта на този модел и така си увеличават и тяхната работа. Помня преди като имах Samsung можеше да се сменя продуктовият код, или нещо от сорта и така да инсталираш какъвто си фирмуер искаш. Както и да е, предполагам че скоро ще го има за всички


1 - Относно батерията - не виждам разлика, държа ми вчера цял ден, както обикновено
2 - Промени - като цяло е доста "по-мазно", с по-плавни и красиви анимации, всичко е доста по-изпипано и подредено, особено настройките. Има пълна поддръжка на изцяло къстъм теми, така че може да се преобрази напълно, за разлика от темите в 7цата. Примерно аз тествах тази тема и съм доста доволен. Най-якото е че в Developer options може да се слага къстъм DPI, така че всеки да си направи големината на елементите както иска без нужда от root или adb и с доста повече възможности от стандартната настройка Display Size. Бях се наточил за picture in picture mode за YouTube, но се оказа че се поддържа само от YouTube Premium, който не е наличен в България и реално в момента е изполозваем само за Maps и видеа във Chrome. Има и доста други промени от самото Орео, както и в LG приложенията (тел, съобщения и др.) Примерно бутона за New може да се мести по екрана, така че става и за лява и дясна ръка без проблем. 
3 - От 1 Септември е Smile

нямам още Орео.....................АМЕ ми е версията предполагам Африка и Мидъл Еаст.....................

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#80

(2018-10-10, 14:45:13)desielenkova написа:  пишете мнения как се държи с Орео-то
1.батерия
2.промени
3. секюрити от августовския пакет ли е?
Напълно се съгладявам с мнението на yankoa, за да не се повтарям с него. Моята версия е същата.
Само ще добавя, че при мен не се появи българския език като опция в менюто, както по-горе споменаха някой колеги.[Изображение: 41175a8c91cd8ca7e0f35d2eb892c2ad.jpg]

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
Цитирай
#81

(2018-10-12, 18:32:11)Chany написа:  Само ще добавя, че при мен не се появи българския език като опция в менюто, както по-горе споменаха някой колеги.

Български език се появи след хард ресет, само при първоначалното стартиране. Иначе след това в самите езици в настройките го няма. 

Относно батерията, наистина мога да кажа че няма голяма промяна - и при 7цата, изкарвах средно по 4 часа СОТ нормално ползване за ден. Статистиката на Орео е доста променена, но се свиква. 

   
Цитирай
#82

За първи път след обновяване на ОС не направих харт ресет, понеже телефона си работеше перфектно.....и то виж какво съм пропуснал. Благодаря ти много, след ресета изкочи българско меню.

Изпратено от моят LG-H990 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#83

още нямам Орео.
ЕМА ми е версията
бридж-а не ми дава ъпдейт.............
някви съвети?

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#84

АМЕ е версията. Чакаме, няма друг начин. Нещо объркакано има с ореото точно на АМЕ версията и не може да се флашне нито сингапурската, нито тайванската версия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#85

LG V20 64GB H990 ъпдейтнат ли е вече до Android 8.0?
Цитирай
#86

(2018-10-16, 19:48:43)droid_sense написа:  LG V20 64GB H990 ъпдейтнат ли е вече до Android 8.0?

не и версията африка и близкия изток /АМЕ/

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#87

Изчака ми се чакането и флашнах тайванското Орео. Моят е H990DS AME (ARE), а за него все още няма ъпдейт. По-рано бях флашвал и тайванския и сингапурския, но стигах до boot loop. Сега флашнах по друг начин и се получи. Ако има още като мен с AME версията на H990DS, на които вече не им се чака, утре  мога да обясня подробно как съм флашнал.
Но ето поста от XDA https://forum.xda-developers.com/showpos...tcount=106
[Изображение: 24198219_m.png]
Пп. Много bloatware, много нещо... За щастие почти всичко се дейнсралира или деактивира от приложенията на тайванския оператор.
Някой слагал ли е сингапурския, да каже дали и в него е пълно с bloatware?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#88

А при нас ....както се казва "хамериканците не спът" и пуснаха първия секюрите пач,след "големия" упдейт към Орео.
[Изображение: Screenshot-2018-11-21-07-00-58.png]

[Изображение: Screenshot-2018-11-21-08-47-39.png]

aluminium formula

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
[-] 1 потребител изказва благодарност на schumisv за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#89

(2018-11-21, 08:56:42)schumisv написа:  А при нас ....както се казва "хамериканците не спът" и пуснаха първия секюрите пач,след "големия" упдейт към Орео.
[Изображение: Screenshot-2018-11-21-07-00-58.png]

[Изображение: Screenshot-2018-11-21-08-47-39.png]

aluminium formula
баси още няма ни вест ни кост за Орео .ДС африка мидъл иийст версията.
някво момче писало на ЛГ АМЕ и постна в ХДА девелоперс отговора : ЕВЕНТУАЛНО към Коледа - Нова година.......

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#90

Абе те от края на октомври за АМЕ версията го промениха на края на ноември и сега на декември...
Аз сложих сингапурската версия и нещо ту ме радва, ту не. Батерията е по-зле със сигурност, но търпя тъй като имам 2. С двете тамън докарвам 1 ден Sad
Новата подредба на настройките нещо не ме кефи, преди сякъш всичко си беше на мястото и съм го свикнал от андроид 4.0 насам. Сега местоположение го навряли в заключване на екрана и сигурност и google настройки, преди си беше в местоположение. Контрола на известията е по-разширен, но много по-сложен от преди. Преди задържам на известието и имам 3 опции да избера, сега има хиляда... Знам, че това си е от версията на андроид, а не от LG, но ми се струва, че андроид с всяка следваща версия става все по-сложен. Иначе анимациите са по-добри и плавни и като цяло върви малко по-мазно от седмицата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#91

Другари, по камерата какви са новотиите, как е положението?
И аз съм с H990DS AME и засега да чукам на дърво съм доволен от 7цата, та се чудя дали изобщо да я сменям като дойде 8, но ме притеснява що толкоз се бави. И друго, хората получават месечни security ъпдейти, при мен нищо не идва, Android security patch level: 1 january 2018 ми дава последно и се чудя кво е туй затишие, кво е туй нещо. Преди с LG G Flex2 бях същата работа, забравен от боговете на Андроида...
Цитирай
#92

Камерата в настройки на ръчен режим има опция за премахване на шум. Друго ново в нея няма.За съжаление май само американските версии получават по-чести ъпдейти на security patch, другите са забравени от бога. Особено H990DS е най-зле с ъпдейтите.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#93

Здравейте! Нов съм във форума и най-вероятно не е най-правилната тема за моя въпрос, но виждам, че имате доста актуални впечатления от различните модели на този мистичен LG V20 и вярвам, че ще можете да ми дадете най-добрия възможен отговор по терзанията ми. След обстоен ресърч за конкретни екстри на телефон, установих че именно LG V20 е моя избор, въпреки че модела е от 2016.. НО се сблъсках с хилядите варианти на телефона и не знам коя версия е най-добра. Четох, че H990DS се води интернационална версия, но от прочетеното тук разбирам, че май по-добра поддръжка има американската версия. 
Моля ВИ, кажете какви са разликите??? (Липсват ли екстри или обхват като например 3g) 
Например тази версия: LG V20 VS995 64GB Verizon + Unlocked 16MP 4GB RAM Android 4G LTE  оставям и линк от eBay (като се надявам да не е против правилата.)  смятате ли, че е читава (не реплика или орязана от FM радио и подобни шитни) и дали би поддържала всички мрежи в България (на виваком съм ако има значение)?

P.S. Аз съм стар фен на LG още от времето на G2, но след като той буквално умря (изключи се завинаги с някакъв Critical Error) се бях отказал от марката след среща с несполучливи версии на G5 и допълнителните бъгове на G2 и |G3, но бърз преглед на печата отново ме насочи към феноменалната камера на LG Big Grin

Благодаря предварително на всички отзовали се и се извинявам още веднъж, че ползвам темата!
Цитирай
#94

(2018-11-27, 21:42:23)MaDcTaH написа:  Здравейте! Нов съм във форума и най-вероятно не е най-правилната тема за моя въпрос, но виждам, че имате доста актуални впечатления от различните модели на този мистичен LG V20 и вярвам, че ще можете да ми дадете най-добрия възможен отговор по терзанията ми. След обстоен ресърч за конкретни екстри на телефон, установих че именно LG V20 е моя избор, въпреки че модела е от 2016.. НО се сблъсках с хилядите варианти на телефона и не знам коя версия е най-добра. Четох, че H990DS се води интернационална версия, но от прочетеното тук разбирам, че май по-добра поддръжка има американската версия. 
Моля ВИ, кажете какви са разликите??? (Липсват ли екстри или обхват като например 3g) 
Например тази версия: LG V20 VS995 64GB Verizon + Unlocked 16MP 4GB RAM Android 4G LTE  оставям и линк от eBay (като се надявам да не е против правилата.)  смятате ли, че е читава (не реплика или орязана от FM радио и подобни шитни) и дали би поддържала всички мрежи в България (на виваком съм ако има значение)?

P.S. Аз съм стар фен на LG още от времето на G2, но след като той буквално умря (изключи се завинаги с някакъв Critical Error) се бях отказал от марката след среща с несполучливи версии на G5 и допълнителните бъгове на G2 и |G3, но бърз преглед на печата отново ме насочи към феноменалната камера на LG Big Grin

Благодаря предварително на всички отзовали се и се извинявам още веднъж, че ползвам темата!
по описание изглежда много добре.пиши и изискай от продавача РЕАЛНИ снимки и imei - за проверка

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
[-] 1 потребител изказва благодарност на desielenkova за това мнение:
  • MaDcTaH
Цитирай
#95

според XDA ИМА вече орео за АМЕ :
https://forum.xda-developers.com/v20/hel...st78460948

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
[-] 1 потребител изказва благодарност на desielenkova за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#96

Да, тегля го и ще го инсталирам с LG UP понеже съм със сингапурския Орео и не ми излиза на мен. Имаго и ота.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#97

(2018-12-19, 18:46:06)vargala81 написа:  Да, тегля го и ще го инсталирам с LG UP понеже съм със сингапурския Орео и не ми излиза на мен. Имаго и ота.

един муден.мазни анимации............ не ме кефи.ореото на ноута къде къде по леко върви............

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#98

Я! Коледен подарък от LG! Smile
Кажете как се държи при нас (H990DS AME), струва ли си? Какво е положението откъм стабилност, бъгове, bloatware и лекота на функциониране?
Много ми е важно какви теми предлага? Не понасям бели и светли фонове затова в момента на 7цата съм с High Contrast - изцяло черни фонове с бели и оранжеви надписи и интерфейси. Дали са я запазили в Ореото? Прегледах стотици от възможните за сваляне, но тъмните са малко и без оригиналните икони и не си харесах, затова ме вълнува.
Цитирай
#99

И двете тъмни теми си ги има и в Орео. Аз от сингапурския минах на AME и отново се върнах на сингапурския поради липсата на български език в AME. В сингапурския го няма в менюто за узбор на език, но явно ме засича, ме съм в България и след фактори ресет телефонът ми тръгва директно на български. Като цяло съм доволен, иначе да се бях върнал на седмицата отдавна. Анимациите са по-плавни и добри, известията са по-сложни, но по-разширени. Bloatware в AME мисля, че е същият като в седмицата. В сингапурския има много, прекалено много, защото е на някакъв техен оператор. Но повечето може да се деинсталира и деактивира. Батерията като че ли е малко по-зле в стендбай. Ако в седмицата за 1 вечер съм имал изтичане от 1-2%, в осмицата имам 3-4. При работа харча е един и същи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Аз писах в другата тема подробно впечатления от телефона, но да драсна и тук, че пристигна и всичко е точно (предколедно при това).
Чудя се само от къде да сложа добавки за камерата като функциите на Huawei - например за сканиране на документи или динамичните снимки, които са като бумеранг?
Четох, че SAMSUNG щели да пускат Android 9 на всички стари модели, дали има надежди и за нашите тенекии Big Grin

Весели Празници на всички! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)