Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 9 Pro
#1

[Изображение: mate9prodimension-original.jpg][Изображение: pic_perfomance_01.png]      [Изображение: pic_connectivity_01.png]
     
 
 Здравейте, реших да направя отделна тема за Mate 9 Pro, защото все пак е един от флагманите на Huawei и е наистина страхотен телефон, а се различава доста от Mate 9 . Изглежда не е особено разпространен, у нас донякъде обяснимо след като не се внася официално на българския пазар, но все пак ако се намери някой друг колега с него може да споделяме опит тук.

Имам го от горе долу 3 месеца и до сега съм много доволен. За мен има няколко основни плюса спрямо други телефони, които съм ползвал или съм обмислял за закупуване:
+ Това е телефона с най-силна батерия, който съм имал до сега въпреки високата резолюция и напомпан процесор. С по-леко ползване 2 дена спокойно, а със силно ползване 1 цял ден издържа без проблем. Обикновено правя до към 5 - 6 часа СОТ с моето ползване, като игри по принцип не играя. Скоро при едно пътуване и продължително гледане на филми примесено с 4Г и браузване, направих 7ч 41мин СОТ, като това ми е рекорда досега.

+ Винаги съм харесвал телефони с алуминиев гръб, за съжаление тенденцията е друга последно време. Усеща се стабилен и стои много добре в ръката, нито много голям нито малък.

+ Голямото количество памет. Не обичам да ползвам карти с памет и преди това ползвах телефони с 32ГБ вградена памет, но 128GB наистина дава свобода. Вече съм запълнил половината памет без изобщо да разбера. РАМ паметта от 6GB също е предостатъчно за ежедневна употреба, и го прави един вид future proof.

+ Стерео говорители. За мен много добра екстра, която трябва всеки телефон от висок клас да притежава. Не са и 2та фронтални и отстъпват донякъде спрямо да речем Нексус 6Р, но въпреки това, усещането е много по-добро от телефоните с един говорител.

+ 3 години гаранция на устройството и 3 месеца гаранция на дисплея при счупване, важаща в целия Европейски съюз. Все още не съм виждал друг производител да предложи подобни условия (незнам при новите модели на Хуауей дали все още е така).

+Множество други дребни неща, които няма смисъл да изброявам Smile


Като минуси мога да изтъкна:

- Липсата на водоустойчивост. Въпреки че не съм имал водоустойчив телефон и никога не ми е било основен приоритет, смятам това за наистина хубава екстра, която би била полезна за ползване в дъждовно време.

- Трудно се намират читави протектори понеже екрана му е леко извит. Не е толкова фрапантен като на Самсунг и като цяло изглежда доста добре като дизайн, но все пак.

Софтуера за момента хем е + , понеже е Орео, хем е - , понеже е бета версия и досега съм се натъкнал на някои дразнещи бъгове. Надявам се да бъдат изчистени и финалната версия с всички допълнителни функционалности да идва в най-скоро време. Дано и да продължат с ъпдейтите подобаващо за напред. Като цяло ЕМУИ от Андорид 7.0 нататък е много приятно за ползване, а функцията за обръщане към тъмни цветове в интерфейса ме радва изключително много като спестява и енергия. Също така доста ми допадна ползването на хардуерни бутони вместо софтуерни, а за пръстовия съм леко раздвоен дали отпред или отзад е по-удобен.

Пълни спецификации на модела: http://consumer.huawei.com/en/phones/mate9-pro/specs/


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)