Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Awake на телефона - бързо падаща батерия
#1

Здравейте,

Телефона е Xiaomi Redmi 3 (Андроид 5.1.1, MIUI 8.1 (6.9.8, Beta). Умишлено не пиша във форума на Xiaomi, тъй като мисля, че проблема е в операционната система. Телефона е на около година и малко. Когато го купих, беше рутнат и с инсталиран TWRP recovery. Преди около седмица реших да му направя профилактичен ресет, след това го рутнах пак и инсталирах абсолютно същите приложения, както преди. При моя начин на ползване, телефона държи около 3.5 дни. За през ноща, съм настроил приложение, което го превключва във режим полет в часовия диапазон 23 - 08 часа. Установих обаче, че нещо буди телефона в този период и то доста често. Инсталирах съответно Wakelock Detector и GSam Battery Monitor, но за съжаление не виждам там нищо притеснително. Добавям няколко скрийншота - от статистиката на батерията и от Wakelock-а - ако някой може да ме ориентира къде да го търся този Awake. За момента, от пълен заряд за 1 ден и 20 часа батерията е паднала на 63%, което по спомен от преди не е нормално. Ще бъда безкрайно благодарен, за всякакви съвети по темата.

Прилагам линк към галерията със скрийншотите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж да не би Google да си синхронизира някакви неща. Все пак след връщане на фабричните настройки след това има някакъв период от време, в който Google си синхронизира контакти, поща, снимки и т.н. Може и Xiaomi да имат някаква такава опция.
Цитирай
#3

Ами аз в гугъл контакти не държа, т.е. единственото което се синхронизира от гугълските продукти е Гмейл-а. А иначе Шайомито си има опция за синхронизация, но аз съм я нагласил да е само при включено ВиФи, а нощно време такова няма.
Цитирай
#4

Да допълня - след повторен ресет, нещата се оправиха.
Цитирай
#5

И при мен е така. Вечер пада с 10 процента , телефона е постоянно буден.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)