Хостинг за AndroidBG благодарение на  
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG G2 D802 търся много важна информация

мнение 1 от MAX_PG

Здравейте всички,първо за много години.Бъдете живи и здрави.След като прочетох тонове информация и не придобих нужните ми знания,реших да се обърна към форума.Имам телефон LG G2 D802 16GB.
Интересува ме следното:
1.) как протича самият процес на начално зареждане на този модел от самото подаване на захранване до края?

2.) някой може ли да разясни какво точно съдържат и каква функция изпълняват и с какви програми могат да се отворят и да се редактират следните дялове(partitions): sbl1.img , rpm.img , dbi.img , tz.img , aboot.img , laf.img , boot.img , modem.img , modemst1.img ,modemst2.img ,misc.img , persist.img  ?

3.) Надеждни ли са модифицираните кернели и въобще плюсове и минуси на стокови и кустюмизирани кернели?

4.) Надеждни ли са модифицираните ромове и въобще плюсове и минуси на стокови и кустюмизирани ромове?

5.)Като firmware Kitkat или Lolipop е по-добрият вариант като общо заключение?
  по мои наблюдения забелязах следното: камерата на лолипоп снима с по-ниско качество от киткат,живота на батерията на лолипоп ми се видя по-малък(но може и да греша),визуално и двете си имат някои благини,а като скорост при инсталиране на приложения лолипоп е по-бърз ,лолипоп има добър статус бар но не ми харесва навигационния бар,а при киткат е обратното добър навигационен бар ,но пък статус бара е кофти.Това са ми наблюденията на пръв поглед.Незнам за бъгове при двата фирмуера,някой ако знае нека сподели за и против

6.)Може ли да се сложи камерата от киткат на лолипоп?

7.)Може ли да се сложи статус бара от лолипоп на киткат?

Благодаря на всички които ще се отзоват.
Цитирай

мнение 2 от krasimiretov

Здрасти. Ще отговоря на което мога и с каквото знам(може и да греша, някой да ме поправи, ако е така).
Нямам G2, но съм с G3, разлика голяма няма.
1. Ако става въпрос за това как да зареждаш телефона - изчакай да падне батерията, но не напълно към 10% и го сложи да се зарежда. След като стане на 100% и индикатора светне зелено го остави за още 30+ минути, защото съм забелязал, че държи повече като се остави така.

2. Това са файлове от .kdz източници и като цяло телефона работи благодарение на тях. Не знам повече за тях.
Можеш да редактираш boot.img с android image kitchen(мисля, че само ramdisk-a). Можеш да правиш също някакви манипулации с modem.img(7zip върши работа, но е безмислено според мен, защото ефекта е, че не ти разчита сим картата , поне при G3 ?)

3. Качвал съм само Xceed bld14 на една G2-ка и собственика остана доволен. Наистина подобрява работата на устройството. Нямам наблюдения над други kernel-и.

4. Зависи какво ти трябва, обаче съм чел мнения във форума, че стоков 30f ром + xceed работи доста по-добре и бързо отколкото cloudyG2 3.3, защото след време започвал да бави.

5. Предполагам е въпрос на вкус. Най-добре да опиташ и двете и да прецениш, кое ще ти върши по-добра работа. Аз лично бих ползвал Lollipop.

6. Не съм сигурен, но мисля, че не.

7. Ако са само иконките може, но друго не.
| LG | G3 - D855 | 32GB | Clean ROM | Xceed™ Kernel |
Цитирай

мнение 3 от MAX_PG

Все още не съм намерил решение ,моля помагайте.
Всички тези проучвания ги правя за да разбера къде ми е проблема и да го отстраня.
Основното е че нещо става с свързването с мрежата,а именно показва ми пълен обхват , а в същото време не мога да избирам и като ме търсят казва че съм изключил или извън обхват.Не знам хардуерен ли е проблема или софтуерен.проблем с модема ли е ?
Моля помогнете ако знаете нещо по въпроса.И друго забелязах като си сложа сим картата на една обикновена нокиа 6303 (тя е само 2G мрежа) се свързва и си говоря нормално,но като сложа сим картата в моя лг г2 намира 2G мрежа но не иска да се регистрира ж нея (това го прави в Пазарджик) ,а в София си се регистрира ,в другите мрежи си се регистрира без проблем ,но по някое време както си говоря се получава някакво странно звучене в слушалката и нито ме чуват , нито аз ги чувам,но разговора си тече не прекъсва брояча.
Благодаря.
Цитирай

мнение 4 от Koko1976

За мен най-добрият РОМ, който съм ползвал. Как се инсталира. И самият РОМ Както и можеш да прочетеш важните теми.
Moto X Style Android 7.0
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

НАЧАЛО

Купи онлайн таблет или телефон с Android, Invisible SHIELD