Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да: Руут + xceed kernel за D855 с V30N (Android 6.0)
#1

Здравейте колеги,

Аз съм с  посочения в заглавието стоков софтуер V30N, за който както се знае - няма начин за руут.. или поне не директно. Начините са с префлашване на друг ROM и тн.т. Аз четох не малко по темите, но информацията за всичките процедури относно префлашването, руута, флашването на рома, после на кернела е доста разпръсната из темите и за по-несигурните като мен има не малък риск да оплескаме нещо, събирайки малко инфо от оня пост, малко от третя, малко от петия дето е в шестата тема и така от десет кладенеца вода... та накрая боза Smile И като цяло се чудя, как след толкова години не е направена тема тук, която да обобщи стъпките за руутване на най-масовия LG G3 софтуер (V30N) и флашването му с най-добрия и най-полулярния кернел "xceed". Мисля, още със създаването на раздела е трябвало да има такава тема? А много като мен със стоков V30N продължават да търпят лага, бавната работа на Андроида и бързото точене на батерията от Андроид ОС и още куп недодяланици сътворени от LG.. понеже не са сигурни как се инсталират горепосочените спасения.
   
Та.. това, което аз разучих преглеждайки всичкото теми тук из изписаното из темите из годините, е че за да се руутне V30N:

- Трябва да се инсталне на PC с Windows 7 програмата LG Up
- Да се свали (по последни данни за най-добри резултати) ROM-a V30N bumped
- Да се флашне чрез LG Up същия ROM на телефона, посредством оригиналния USB кабел


За да се флашне xeed kernel-а трябва:

- След горните процедури да се флашне makepermissive ?вероятно пак с LG Up?
- Да се инсталира ?от Google Play вероятно? super su
- Да се флашне xceed kernel-a ?вероятно пак с LG Up?


И ето момента, в който апелирам към запознатите в следващите постове да помогнат, давайки ясно и в последователен ред начина и особеностите на процедурата. Благодаря Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти. Да наистина си прав, че няма тема. По-късно днес ще направя една с всичко необходимо. Smile

Обобщено:
1. Сваляш версия с по-стар пач за сигурност от: Август 2016 (те могат да се руутнат с kingroot).
2. Инсталираш я с LGUP.
3. Руутваш с kingroot и инсталираш AutoRecMM (по-късно като направя темата ще го кача, че съм от телефона в момента).
5. Флашваш ром-а, който искаш да инсталираш. (В темата ще сложа линкове към стокови, които нямат нужда от makepermissive zip-a). Или качваш рома дето съм направил - https://forum.xda-developers.com/lg-g3/d...0-t3629917 (рекламирам се Big Grin )
6. През TWRP инсталираш Xceed kernel и Magisk( за руут достъп).
7. Това е.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#3

^ Колега евала! Ще чакам с нетърпение темата с всичко необходимо Smile Иначе относно "рекламирам се??" - май всички тук държим да се рекламираш, щом ни даваш нещо добро Wink

Благодарим на колегата krasimiretov, който отреагира веднага и създаде тема за целта - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92341

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)