Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay в България
#26

Пробвах, и при мен бачка дигиталната карта на ПИБ. Само трябва да ти е на ниво обхвата, че нещо бая се позачуди докато регистрира транзакцията. Безконтакната карта по-добре действа, но и тва е удобна екстра ако си забравиш портфейла примерно.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
Аксесоари
#27

Да напиша и отзиви.След плащане в строителен хипермаркет,в бензиностанция и в Лидл мога да кажа че работи перфектно.Дори всеки път цялата процедура ставаше по-бързо от плащане с карта.Да не кажа и от плащане в брой в някои случаи!Повече от доволен съм.Най-забавно е като ме питат в брой ли ще плашам или с карта и аз им казвам "с нещо като карта" Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#28

(2018-01-07, 19:28:10)nanobanano написа:  Някой може ли да обясни за варианта на FiBank?

Един куп бумащина и накрая пак нищо не става..

На всяко трето плащане през телефона безконтактно винаги излиза нещо за настройване.. звънях 20 пъти на тея от фибанк..

Хубава работа ама в България с тези смешни постерминали не става работа.. В молове  в бензиностанции, в била, лидл... навсякъде пробвах понякога работи без проблем, понякога дава някакви настройки..

Иначе дори и тези във фибанк не са запознати за услугата която предлагат... аз трябваше да им разяснявам какво трябва да направят.. смешна работа..

Регистрираш устройството в банката, инсталираш приложението май фибанк, чакаш да ти оторизират приложението и телефона от Фибанк и след това трябва да изискаш да ти направят виртуална карта. Настройваш за плащане през виртуалната карта./Най-вече да не забравим трябва да имаш карта на Фибанк/

Влизаш в приложението и има долу вдясно едно червено телефонче, натискаш го и доближаваш постерминала, ако под 25/30лв не е нужно да въвеждаш парола.. но за по-голяма сума трябва Парола,но не тази парола на картата която ти е, а в приложението ти излиза друга която отговаря на единствено на телефона.

Донякъде е гъзарийка, готино е, гледали са ме като Маймуна в зоопарк като плащам.. особено в Биллата... все едно нз какво толкова правя.. но Постерминалите в България са под всякаква критика.. Стари, с бавен софтуер и в повечето случаи дава грешка.


Като бонус Майфибанк си следиш наличностите в сметката,лихви, всякакви плащания, отчети.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#29

Интересно,че служителите не са запознати го забелязах в единия клон и веднага отидох в друг клон на фибанк и там не бяха запознати,но поне звъннаха някъде и се оправиха Smile С плащането нямам проблеми,повече от доволен съм и за напред ще наблягам на него.Гледам аз,че има възможност да се плаща без да си логнат в приложението,но не съм пробвал,за да не правя опашки ако не се получи Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#30

А трудно ли се оправяте в банките, за да направите да плащате с Pay, или не и какво точно се изисква?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

(2018-03-11, 01:00:08)nanobanano написа:  Интересно,че служителите не са запознати го забелязах в единия клон и веднага отидох в друг клон на фибанк и там не бяха запознати,но поне звъннаха някъде и се оправиха Smile С плащането нямам проблеми,повече от доволен съм и за напред ще наблягам на него.Гледам аз,че има възможност да се плаща без да си логнат в приложението,но не съм пробвал,за да не правя опашки ако не се получи Smile

Можеш да плащаш до 10 пъти до колкото си спомням без да си логнат. Самата червена иконка за плащането става постепенно сива от горе надолу, подобно на пясъчен часовник(все едно нивото намалява). Когато стане сива, трябва да се логнеш, зарежда се и става отново червена.

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#32

(2018-03-11, 09:01:11)hazART написа:  А трудно ли се оправяте в банките, за да направите да плащате с Pay, или не и какво точно се изисква?

Става въпрос за Първа инвестиционна банка и не е самсунг пей ,а тяхна си система.В първите постове е написано,че Самсунг Пей и Андроид пей не са активни в България.

По-горе колегата е обяснил.Трябва да имаш сметка във Първа Инвестиционна,след това си инсталираш мобилното банкиране от Гугъл стор.Правиш си регистрация в приложението отиваш в банката да ти отторизират приложението за да можеш да изпълняваш плащания, иначе само ще можеш да си следиш извлеченията.След това от самото приложение има да си активираш виртуална карта,активирането и става за 3-4 дни.Като се активира задаваш от приложението да я използва като метод за плащане и готово.
Отиваш в магазина,натискаш бутончето в приложението,доближаваш телефона(хубаво е да знаеш къде точно ти е чипа) до терминала и на телефона ти изписва каква е сумата и бутонче "потвърди",натискаш го и телефона се свързва с интернет за да потвърди.Звучи дълга процедурата,но както казах до сега,когато съм плащал е ставало в пъти по-бързо от дебитна карта,било то и безконтактна.
(2018-03-11, 09:10:14)marto74bg написа:  Можеш да плащаш до 10 пъти до колкото си спомням без да си логнат. Самата червена иконка за плащането става постепенно сива от горе надолу, подобно на пясъчен часовник(все едно нивото намалява). Когато стане сива, трябва да се логнеш, зарежда се и става отново червена.

супер,ще се използва.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#33

nanobanano ' написа:  ,активирането и става за 3-4 дни..

Ако ти се е паднало събота и неделя може, но Иначе я активират до 24 часа след подаването

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
#34

@nanobanano мерси.  Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

(2018-03-11, 13:42:48)OGIER написа:  Ако ти се е паднало събота и неделя може, но Иначе я активират до 24 часа след подаването

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Така беше Smile петък вечерта го активирах.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#36

Samsung Play само за телефони на Samsung ли изпълнява поръчки.  ?
Цитирай
#37

Като цяло приложението на Фбанк има бъдеще, дори и още 1-2 банки ще наложат подобна практика в България за напред..

Mожеш да го настроиш колко време да е активно минути.. часове.. Аз като бонус го инсталирах в Защитената папка и буквално няма никакви данни в телефона,че ползвам такова приложение : ) Излиза единствено в настройки на защитена папка, но и за там трябва парола за да се види.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#38

Напълно подкрепям колегата по-горе че ПИб не стават за друго освен за бакъп ако нещо не сработи картата.
Телефона трябва да е отключен за да работи NFC. И така и не успях да я подкарам без да е стартирано приложението и да е натиснат червения бутон преди да я доближа до пос-а. А това са си няколко манипулации. Докато обясняваш на касиера как точно искаш да платиш !
А и освен това този номер с плащането без нет никога не съм успявал да го постигна. Особено е досадно по летищата в чужбина.
Така че сега държа дигиталната карта, но не съм плащал с нея от месеци. Много по-лесно е с реалната. Пак безконтактна, но вадиш и плащаш.
Само си вземете хард кейс за картата че аз 2 пластики прецаках от носене в кожен портфейл. Контактната част си работи, но безконтактната спира много лесно !

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

Както казах нямам никакви проблеми с плащането.Особено нереално ми се струва това,освен ако на продавача не му е любопитно
(2018-03-13, 08:15:04)georgekodinov написа:  . Докато обясняваш на касиера как точно искаш да платиш !

Защо трябва да обясняваш на касиера? Казваш му с карта и готово.И със мобилното приложение плащам по-бързо от колкото със дебитната карта,така че...Телефона го вадя от джоба и докато го погледна съм го отключил с отпечатъка и си пускам приложението и натискам бутона.Става много по-бързо,от това да извадиш портфейла и да извадиш и картата.И на всичкото отгоре оторизацията на плащането става всеки път по-бързо с прилижението,от колкото с дебитната карта.Когато някой,включително и аз плащаме със дебитна карта винаги има известно забавяне,докато с приложението,става почти мигновенно.Явно сте предубедени и за това така се получава.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#40

Е, аз плащам с безконтактна кредитна карта и при мен си лети. Може с дебитната да е по-тегаво: признавам че не съм пробвал. А дали ще извадя телефона или картата от джоба...


Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

И при мен с безконтактна кредитна лети. Не виждам и по каква логика би станало по-бързо с телефона, като и там говорим за карта, макар и виртуална.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#42

Не знам,но е факт.В пъти по-бърза е оторизацията.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#43

Това за плащането през телефона е единствено по-удобно когато имаш забързано ежедневие тоест излизаш някъде и да не носиш портфейли,чанти, пари и глупости по теб... изкарваш тела и плащаш...

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#44

Е да, картата е доста обемна. Направо не се сещам къде бих й намерил място в забързаното ми ежедневие.
Добре че не ми се налага да нося документи за колата, лична карта, шофьорска книжка, карта за достъп до работата ми, ключове и т.н.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#45

На мен ми е удобно, когато отскачам до магазина срещу нас. Взимам си само телефона и нищо друго не ми трябва. Вече като излизам по-далече от магазина си взимам портфейл, документи и т.н, за тогава вече може би няма смисъл толкова.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#46

Днес бях до банката , утре трябва да е активна дигиталната карта . Ползвал съм навън самсунг пей , имам някакъв спомен че НЕ пожела да приеме БГ карти . Иначе е много удобно . Сегашния телефон ползвам със спиген кейс , който има "чекмедже" / тайник или каквото е там . Та вътре се събират спокойно ЛК / книжка и една/две много сгънати банкноти . Това само по себе си ме освобождава от задължителното носене на портмоне Wink
Питанката : с този масивен калъф ... как ли ще се държи НФЦ-то ?
Някой пробвал ли е да плаща НЕ с гол телефон и имал ли е проблем ?
Цитирай
#47

Аз плащам със силиконов кейс и нямам проблеми,но е тънък.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#48

(2018-03-19, 22:51:28)valdesbg написа:  Днес бях до банката , утре трябва да е активна дигиталната карта . Ползвал съм навън самсунг пей , имам някакъв спомен че НЕ пожела да приеме БГ карти . Иначе е много удобно . Сегашния телефон ползвам със спиген кейс , който има "чекмедже" / тайник или каквото е там . Та вътре се събират спокойно ЛК / книжка и една/две много сгънати банкноти . Това само по себе си ме освобождава от задължителното носене на портмоне Wink
Питанката : с този масивен калъф ... как ли ще се държи НФЦ-то ?
Някой пробвал ли е да плаща НЕ с гол телефон и имал ли е проблем ?
Е ти в този тайник можеш да си сложиш и безконтактна карта и да плащаш с нея.
Даже зависи как е направен можеш и да не я вадиш.
Тогава е горе-долу същото, само дето не трябва да отключваш телефона.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#49

(2018-03-24, 18:00:42)arrogant написа:  Е ти в този тайник можеш да си сложиш и безконтактна карта и да плащаш с нея.
Даже зависи как е направен можеш и да не я вадиш.
Тогава е горе-долу същото, само дето не трябва да отключваш телефона.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Тествах го вече няколко пъти - никакъв проблем . Спокойно си забравям портфейла Wink
Лична карта /книжка / талон и 100 кинта се събират ... Ехх  да можеше и ключовете да прибера  Tooth
Това е калъфката .. малко голямшка ама върши работа : https://www.amazon.com/Spigen-Galaxy-Wal...686V4?th=1
Цитирай
#50

Лична карта не носи,само книжката

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)