Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Файлове се преместват в LOST.DIR
#1

Купих си нова куча марка 64GB micro SD карта.
Няма лоши сектори, обема е реален. Копирах съдържанието от старата SD карта (32GB Samsung EVO) и я вкарах в телефона (в изключено положение, стартирах го след вкарване на картата). Разбира се, и картата извадих от компютъра с eject. 
При пускане на телефона, музикалния плейър не намира музика. Казвам си "Какво по дяволите?!", поглеждам файловия мениджър и музика наистина няма, но за сметка на това LOST.DIR е пълна с файлове с имена - номера. Съдейки по броя и размера им това е липсващата музика.
Пак изключвам телефона, пак вадя картата, пак копирам - същата глупост, но със снимките.
Пак същото упражнение. Файловете ги няма, но и в LOST.DIR ги няма, а при връщане на картата в компютъра дава I/O error, при което се налага отново да я форматирам.
С прескърбие решавам, че Ubuntu-то си прави тестис с мен и включвам картата на компютър с Windows. Копирам с четец, копирам по MTP - все същото, файлове изчезват, а докато си е включена на компютъра се четат без проблеми.
В този форум открих тема, която е 1:1 с моята ситуация, но решение няма.
Най-накрая ще си купя тъпанарски MP3 плейър за 30лв и ще слушам музика на него. Еб*ти....
 
Някой ако има идея какво да направя, да сподели. Единствено factory ресет не съм правил.
P.S. Телефона поддържа карти до 256GB по спецификация
Цитирай
Аксесоари
#2

По-вероятно проблема да е от картата менте.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Ако не си я проверил с програма като тази например "h2testw" дали отговарят ГБ , може да е от картата . Особено ако не е купувана в БГ .

Storstark
Цитирай
#4

Картата си е с реален обем, вече я тествах като създадох 64GB файл на нея.
Както и да е, поставих я в китайски таблет Chuwi Hi10, който по спецификация поддържа едва до 32GB карти и познайте - върви чудесно, прехвърлям файлове и не изчезват нито се corrupt-ват.
Поради някаква незнайна причина Xiaomi-то ми corrupt-ва файловата система на картата скоро, след като я сложа, при което изчезват файлове, стават нечитими или ги мести в LOST.DIR. Навсякъде по спецификация пише, че поддържа до 256GB карти, така, че причината за несъвместимостта определено не е в обема.
Цитирай
#5

Пробвай ако има възможност да я форматираш с телефона . Или във формат exFAT . Това пише за Chuwi Hi10 - External Memory: TF card up to 128GB (not included)

Storstark
Цитирай
#6

(2018-01-13, 02:25:42)ianpav_4444 написа:  Пробвай ако има възможност да я форматираш с телефона . Или във формат exFAT . Това пише за Chuwi Hi10 - External Memory: TF card up to 128GB (not included)

С exFAT и форматиране от менюто на телефона вече пробвах. Веднага след като запиша файлове и опитам да ги отворя от телефона стават нечитими. Примерено ако е музика плейъра казва, че не може да прочете файла, защото е коруптнат.
А за Chuwi таблета - в описанията на различните търговци пише различно, аз съм запомнил, че 32GB е лимита за SD карти, но явно или съм запомнил погрешно или не е било вярно описанието, което съм чел.

P.S. Май не трябва да се учудвам. Сещам се, че на жена ми телефона Samsung A5 с оригинална Samsung EVO SD карта вече поне 3 пъти спасявам с dosfsck, щото файловата система се счупва без предупреждение и дава снимките и като коруптнати.
Цитирай
#7

Явно проблема е в Xiaomito.
Цитирай
#8

Пробва ли да я форматираш с телефона и да и запишеш файловете без да я вадиш от телефона?

Doogee S30
Цитирай
#9

Да , наистина . Защо вадиш картата . Прехвърляй от компютъра на телефона . Малко по бавно е но ако става , защо не .  Storstark

Storstark
Цитирай
#10

А пробва ли го телефона с друга карта дали прави такива мизерии? Щот на мен ми мирише на формат на телефона.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)