Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация
#26

С колко процента ви падат батериите за една вечер.При мен процентите са от един до три.Без включен нет. За около 8 часа.Според вас това нормално ли е.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ти сериозно ли ? За 1-2 процента се чудиш нормално ли е ... тоя телефон е включен все пак, ако искаш да се будиш на същите проценти, просто го изключвай вечер и така.
Цитирай
#28

(2018-01-25, 07:40:44)i770514 написа:  С колко процента ви падат батериите за една вечер.При мен процентите са от един до три. Без включен нет. За около 8 часа.Според вас това нормално ли е.
Да, напълно си е в нормата. Ако искаш още повече - самолетен режим.

 
Цитирай
#29

(2018-01-25, 10:24:50)NoMaD написа:  Да, напълно си е в нормата. Ако искаш още повече - самолетен режим.

До последно като ползвах Samsung galaxy A5 2016 батерията на колкото я оставя на толкова се събуждах, падаше с 1% някъде след 9тия час. Тук най-често падат 3% за около 8 часа. Така че колко е в нормата не знам. Не казвам че са много и че е голям проблем, просто давам пример.
Цитирай
#30

Аз го изключвам през нощта. По точно дъм задал да се изключва сам в определения час. Прави ми впечатление, че пада с 1% почти веднага след вкючване сутрин.

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#31

Колеги имах неприятни преживявания с батерията. Вчера вечерта оставих тела на 52%. След час -два гледам паднал на 39% при заключен екран. Затворих ръчно всички програми и отново го оставих. Преди да легна гледам 37%.
Сутринта ме очаква неприятна изненада-батерията паднала до 0 и тела се изключил. След това го оставих да се зарежда през цялото време изключен- направи ми впечатление, че се зареждаше доста бавно (на фона на предишните пъти)-около 4 часа от 0 до 100%.
Досега съм го зареждал като падне на 30-35% и до 90% се зарежда за около 2 часа.
Чудно какво е изяло батерията толкова бързо - за 8 часа 37%? WiFi го бях изключил за през нощта

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#32

(2018-02-09, 14:49:07)giiv написа:  Колеги имах неприятни преживявания с батерията. Вчера вечерта оставих тела на 52%. След час -два гледам паднал на 39% при заключен екран. Затворих ръчно всички програми и отново го оставих. Преди да легна гледам 37%.
Сутринта ме очаква неприятна изненада-батерията паднала до 0 и тела се изключил. След това го оставих да се зарежда през цялото време изключен- направи ми впечатление, че се зареждаше доста бавно (на фона на предишните пъти)-около 4 часа от 0 до 100%.
Досега съм го зареждал като падне на 30-35% и до 90% се зарежда за около 2 часа.
Чудно какво е изяло батерията толкова бързо - за 8 часа 37%? WiFi го бях изключил за през нощта

Ужас .. При мен при включен Wi-fi за цяла нощ ми пада с 3-4%.
Цитирай
#33

Да си актуализирал или свалял някакви нови приложения?
Цитирай
#34

(2018-02-09, 18:51:50)i770514 написа:  Да си актуализирал или свалял някакви нови приложения?

Нови приложения не съм свалял. За актуализация не помня.
Първият път като батерията падна от 52 на 37% за един час видях, че съм оставил Lite фейсбука отворен. Но за преди да легна затворих всички приложения.
Откакто го заредих днес гледам, че още си е на 100% - седял си е на заключен екран през цялото време. Определено ми прави впечатление, че за момента батерията държи повече от последните няколко зареждания.
Да не би като паднала до 0 батерията и след това съм я заредил до 100 да се е калибрирала? Или все пак да трябва да се зарежда до 100%, макар и отвреме навреме?

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#35
Wink 

Десетки телефони съм сменил и почти всички нови модели,но такова чудо съм нямал 3 часа а още не е на 50%  Storstark

[Изображение: gplus2061387023.png]


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай
#36

Доволно,без жалене и икономии ,дисплея на ауто



[Изображение: gplus1038925324.png]

Huawei P30 Pro
Цитирай
#37

(2018-01-25, 07:40:44)i770514 написа:  С колко процента ви падат батериите за една вечер.При мен процентите са от един до три.Без включен нет. За около 8 часа.Според вас това нормално ли е.

Нормално е, при мен също падат 2-3% но съм с 2 сим Smile

Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] | Samsung Galaxy Note 8 [SM-N950] | Huawei Mate 10 Lite [RNE-L21]
Цитирай
#38

За колко време ви се зарежда батерията от 0% до 100%?
Не видях някъде да пише има ли "бързо зареждане".

                                                                    
Цитирай
#39

Моят телефон снощи се зареди от 10% до 100% за 2 часа и 17 минути.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#40

Здравейте. От вчера съм със Mate 10 lite, преди това имах P10 lite, направи ми впечатление че на Mate-a зарядното не е quick charge, а е обикновено? При Вас така ли е? За 2 часа от 20% стигна 100%. Струва ми се че бързо пада батерията, но ще видя как ще се държи. Първото зареждане как го правите? Аз го изчаках 1 час след като беше на 100% и го свалих.   Visslar
Цитирай
#41

Здравейте, загубих си оригиналното зарядно, но от друг телефон имам 5V-550mA... Оригинала беше 5V-2000mA... Предполагам по-бавно ще зарежда заместителя, но по-качествено, или греша...

Huawei MediaPad M3...
Huawei P8 Lite...
Huawei Mate 10 Lite...
Цитирай
#42

Колеги по колко ви изкарват батериите след близо 2 години ползване на телефона?
Имате ли наблюдение спрямо когато е бил нов смартфона и сега?

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#43

Намерих това в руския форум, който иска може да си експериментира. Аз лично мисля да опитам като имам време.
Можете да си го преведете с Google aко ви е неясен руския. Методът е от Google и е за всякакви телефони.

MOD EDIT:

Тук пишем на Кирилица и на български. Ако не можеш да го преведеш, моля давай линк друг път към руския форум. А най-добре го преведи сам. 

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)