Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация
#1

Рекордът ми е близо 8 часа екран. По принцип с моето сравнително активно потребление телефонът спокойно издържа 2 дни с едно зареждане. На снимката се вижда прогнозно време след пълно зареждане - близо 20 часа.
   

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Чак сега видях че има нова тема за батерията!
Днес е краят на третият ден и съм много доволен


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#3

Това са настройките които правят оптимален живота на батерията.
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#4

Здравейте! Имам един въпрос. При вас кои са първите консуматори на батерията при хардуер? При мен първия консуматор е екрана и веднага след това са " телефонът не се използва " и "режим на готовност " като процентите на "телефонът не се използва" и "режим на готовност" са съмнително високи.Сутрин като проверя са скочили на 15-20%  и 10-15%  , и следователно за една нощ падат 3-4% от батерията.През деня когато го ползвам тези проценти леко спадат. Имате ли идея от какво може да е,защото при предните ми андроид телефони тези консуматори не присъстваха в таблицата. Предполагам ако го оправя ще подобря и живота на батерията.
Цитирай
#5

При мен разходът на батерия е следната- екран- 26 процента, режим на готовност- 18, телефонът не се използва- 14,  гласови обаждания- 4.

HTC Desire C- HTC Desire 500- HTC Desire 816G- Asus ZENFONE MAX- Huawei Mate 10 Lite- Samsung Galaxy A50- Samsung Galaxy A51- Samsung Galaxy A72
Цитирай
#6

Значи и при вас са високи, хмм.. странно.
Цитирай
#7

И при мене е така като колегата Outwork с батерията.Според вас нормално ли е това?Според мене доста бързо пада батерията на този модел телефони.
Цитирай
#8

Аз или си втълпявам или си пада наистина бързо въпреки , че няма как да очакваме чудо дори и на флагманите не им държат повече от ден при интензивна работа .
Цитирай
#9

Аз съм с много намалена осветеност на дисплея и ползвам телефона само за интернет,Фейсбук и Инстаграм и изкарвам не повече от един ден с напълно заредена батерия.
Цитирай
#10

Тази сутрин , режим на готовност - 56% , телефонът не се използва 25%, мисля че това не е нормално..
Цитирай
#11

Определено има някакъв проблем,било то на хардуерно или софтуерно ниво.
Цитирай
#12

Имате приложение което ви харчи много ток или самата мрежа на 4g ви скапва батерията! Аз ползвам 2g мрежа и когато ми трябва 4g! Сутринта съм го смъкнал от заряднот и мисля, че ще изкарам 3 дни


Прикачени файлове Миниатюри
           

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#13

Оо аз не съм с пуснат енергоспестяващ режим понеже четох някъде , че прецаквал батерията та незнам колко е вярно. Имам друг въпрос леко встрани от батериите обаче , може ли да проверите при вас като активирате на заключване/отключване на екрана да има звук имате ли едно "ТЪН" доста дразнещо . Прави ми впечатление , че веднага след рестарт го няма това "тънкане" да го нарека , а си е нормален готин звук за заключване на екрана Big Grin
Цитирай
#14

Airwalkerr интересно твърдение-че енергоспестяващия режим прецаквал батерията. Дай инфо къде си чел за това

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#15

В стария Honor 6 въпросния режим се наричаше "Интелигентен" също издържа по 2-3 дена! Сега дъщеря ми изкарва и 4 дни с едно зареждане, а е на 2 години!
Всичко което ми е нужно е активно: поща, месинджър, вайбър.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#16

(2018-01-15, 20:03:04)giiv написа:  Airwalkerr интересно твърдение-че енергоспестяващия режим прецаквал батерията. Дай инфо къде си чел за това

Мисля ,че беше на потребител тук във форума и се отнасяше за P10 , но все пак ще потърся и ще едитна мнението си . А как да направя иконката (+),която се появявя като се пусне енергоспестяващия режим да е вътре в самата батерия , а не отстрани .
Цитирай
#17

Не режима за спестяване прецаква батерията, а затваряне на приложения след заключване на екрана. Поне така беше при Mate 9. По-горе виждам, че колегата ivoli77 е добавил в списъка цели 77 приложения, но не разбирам защо. Някои приложения
се самостартират колкото и да ги затваряш и така се получава като едно време с Task killer-ите - повече вредяха на батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#18

(2018-01-16, 23:44:33)vargala81 написа:  Не режима за спестяване прецаква батерията, а затваряне на приложения след заключване на екрана. Поне така беше при Mate 9. По-горе виждам, че колегата ivoli77 е добавил в списъка цели 77 приложения, но не разбирам защо. Някои приложения
се самостартират колкото и да ги затваряш  и така се получава като едно време с Task killer-ите - повече вредяха на батерията.

Т.е най-добре е да се включи енергоспестяващия режим без да се задават затваряне на приложения след заключване на екрана?

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#19

Искам да попитам при Лайт версията , може ли да се сменя темата на менюто? Гледах колеги от форума на Mate 10 Pro с черна тема на менюто и ми хареса много повече.
Цитирай
#20

(2018-01-17, 20:46:55)Airwalkerr написа:  Искам да попитам при Лайт версията , може ли да се сменя темата на менюто? Гледах колеги от форума на Mate 10 Pro с черна тема на менюто и ми хареса много повече.

А темата по какъв начин е свързана с батерията, или питаш за самото меню със статистика за батерията?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

(2018-01-17, 20:16:43)giiv написа:  Т.е най-добре е да се включи енергоспестяващия режим без да се задават затваряне на приложения след заключване на екрана?

Можеш да зададеш да се затварят приложения, които си забелязал, че не се затварят с бутона назад и остават да работят и точат батерия. Аз лично бях сложил в списъка Фейсбук и още 2-3, но не си спомням кои бяха.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

(2018-01-16, 23:44:33)vargala81 написа:  Не режима за спестяване прецаква батерията, а затваряне на приложения след заключване на екрана. Поне така беше при Mate 9. По-горе виждам, че колегата ivoli77 е добавил в списъка цели 77 приложения, но не разбирам защо. Някои приложения
се самостартират колкото и да ги затваряш  и така се получава като едно време с Task killer-ите - повече вредяха на батерията.

Какво имаш предвид "Прецаква" ? За три дни батерията ми е на 50%!!! Не се чуствам прецакан !

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#23

Вероятно не го ползваш за нищо друго освен разговори? И дори да светнеш за малко дисплея, приложенията, които се стартират автоматично ги убиваш след като загасне дисплея. Възможно е при Mate 10 Lite да са го оправили това нещо, но при Mate 9 имаше обратен ефект. Само, че аз си ползвах телефона и повече от 2 дни не съм изкарвал с 1 заряд.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

Наистина не знам защо се правят всякакви излишни гимнастики за тази батерия ... до преди 1 седмица бях с u ultra. Сутринта изключен от зарядното, вечер се прибирах с между 30 и 40 % батерия. Същото упражнение с мейт 10 лайт - прибирам се с около 70-80 %. Еднакво ползване.
Цитирай
#25

(2018-01-19, 00:08:40)vargala81 написа:  Вероятно не го ползваш за нищо друго освен разговори? И дори да светнеш за малко дисплея, приложенията, които се стартират автоматично ги убиваш след като загасне дисплея. Възможно е при Mate 10 Lite да са го оправили това нещо, но при Mate 9 имаше обратен ефект. Само, че аз си ползвах телефона и повече от 2 дни не съм изкарвал с 1 заряд.

Работата ми е такава, че шофирам много и говоря много, но нямам време за губене като фейс, инстаграм и т.н. Имам активни два мейла /служебен и личен/, както и служебен майкрософтски телефон през който само получавам нотификации за мейлите, но не говоря през него. Не ще да ги отваря, а и месиджъра спря там. Mate 10 Lite ползвам на 2G, говоря през него, защото има много стабилен обхват и ако трябва да прочета важен мейл тогава 4G!!!
Вечер малко фейс и то Lite версия и някое друго съобщение. Писах по-горе, че за 2 дни батерията при това потребление батерията ми пада до 50%, а на третия вечерта е на 30, малко ръчкане до към 15-20% и заряд до 100%.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)