Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лаг при всички популярни лаунчери?
#1

Здравейте,

Та въпроса ми е защо повечето лаунчери от серията "най-полулярни" (няма да ги изреждам знаем ги всички) насичат? Например - на 5 слайдвания на хоумскрийна е ок, но на 6-тото лаг и stuttering. Инсталвал съм тия същите лаунчери на двуядрени пръчки с 512 RAM и вървят толкова мазно, а тук насича .. Пробвам стари, нови, всякакви версии на лаунчерите - пак насича. Фабрични преинстали на ОС, какво ли не, флашнах къстъм РОМ, xeeded kernel .. телефона не може пак да носи лаунчера. Във всички други приложения и отношения хардуера лети, само лаунчерите не може да носи. Някой има ли представа какъв е проблема?
 
П.П.: В момента съм с Nova launcher - последната версия от Google Play.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Твоето LG G3 със 2 или 3 GB Ram e, ако е с 2GB и остава малко свободно Рам памет може от това да засичат. Може тези с 3 GB да нямат този проблем, но аз не ползвам Лаунчери иначе моят е с 3GB.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#3

^ Абсолютно изключвам това като причина колега. Както казах, инсталирал съм същите лаунчери на устройства с 512МБ РАМ и са вървяли абсолютно гладко. А и РАМ имам винаги свободна. Пък и не съм от хората с инсталиран фейсбук и още кубик социални приложения точещи се на заден план Big Grin Хардуера смогва, над 60К дава на Антуту. Нещо софта се оплита, но не знам къде ...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#4

Като цяло аз ползвам телефона с всякакви инсталирани приложения за социални мрежи, проблеми нямам, но съм с 3GB рам. Ползвам си оригиналният лаунчър все пак, защото е най-бърз и има всички уиджети. Инсталирал съм nova и не съм имал проблеми с лагване и подобни - всичко си работи доста плавно, но го махнах, защото при пускане на приложение самата анимация има забавяне(ускорил съм всичко от настройките, но пак има) и не ми хареса.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)