Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / Ъпдейт

Ъпдейтнах до 8.7.12, след няколко дни ще дам отзиви. На съвсем първо четене - лага е потресаващ. Много загря, изключих го, ще изчакам малко да се охлади и пак ще го подкарам да видя как ще се държи.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
Аксесоари

Има нещо нередно при теб. Прегледай си приложенията.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Оправиха се нещата, след като стоя 4-5 мин изключен и го подкарах на ново. Почти нищо ново не виждам, но в следващите няколко дни ще натрупам повече впечатления, днес няма да мога да му обърна внимание.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Благодарим, че се жертва да си нашият бета тестер Smile
Аз не смятам скоро да ъпвам. Доволен съм как телефона работи и не ми се рискува.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Явно няма да е и 8.7.12. имам нов ъпдейт, 8.7.19, ще пробвам и него и евентуално след това ще се върна малко назад.
Та, 8.7.12 доста грее, телефона без проблем стига 37-38 градуса.
И отново се появи голям дрейн на батерията докато спя, разликата е, че сега е при изключени мобилни данни и wifi...за да не ми дрънчат месинджърите. 7-8% надолу за 7 часа сън за мен не са нормални при тия обстоятелства. Има нещо сбъркано в това miui. Що така не се справят с ъпдейтите не знам. Sad

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Аз съм с 8.7.19 от четвъртък и ми пада през нощта с 2-3% с изключени мобилни и wifi. Иначе грее малко повече, но нищо фрапиращо имай в предвид, че ако си с калъф има някои с които греенето става сериозно.

П.П. за global dev става въпрос.
Цитирай

внимавай с връщането назад.

Moже и тук да е въведен ARB
Цитирай

Smile той MapTo_D винаги се флашва през тула, така че ще му форматира датата и ще вайпне всичко и финално като нов.
Иначе става доста забавно ако не вайпнеш.
При мен пада с 3% нощем с включено блутутче, wi-fi, мобилните не ги спирам.
Все по доволен от MIUI10 Wink
Цитирай

А не, 8.7.12 се ъпдейтна през телефона. Но сега тоя новия ъпдейт като му дам да го тегля и ми изписва някаква грешка, явно няма да е днес смяната на версията...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

С 8.5.8 съм в момента... работи си стабилно.

Странното е, че въпреки новият ъпдейт, не ми дава да го сваля... явно ще трябва през компютъра.
[Изображение: b6566d2f4a3e1356ea42ac5fdf437d2d.jpg]

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Заради MIUI 10
Цитирай

Какво общо има miui10 с това, че не може да се ъпдейтне, при положение, че показва нова версия?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

защото не си с официален ром, че да мине ота-та.
Явно нещо им чупи системата и ще трябва ръчно да си направиш този ъпдейт. После нещата ще тръгнат по старому
Цитирай

Ами аз още с първия muiu 10 пробвах няколко пъти да изтегля ъпдейта и ми изписваше, че съм up to date. След няколко дни пак пробвах и тръгна да го тегли и се инсталира без проблем. Сега ми показва по-нова версия, но като тръгна да го тегля не изписва горното, а Updater has stopped. Не знам къв му е проблема. ?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Значи не съм разбрал казуса.
Помислих че от 8.7.5 на 8.8.2 не иска да минава, а през май мисля че още нямаше MIUI 10.
Инсталирай си го ръчно от Xiaomi.eu, a Не като OTA. Moже да не може да си свали md5 или да не съвпада ключа и затова да не иска да ъпдейтва
Цитирай

С 8.7.26 работите още повече загрубяват. За 15 мин ползване и го докарах до 41-42 градуса. Абсурдно е. И не е от игри..

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

При мен много лагваше в началото. След като си го настроих, намалих анимациите, изчистих кешовете и рестартирах се кротна, и даже батерията започна да кара повече.

Проблемът беше, че след флаш на 8.7.26 china dev през edl не съм погледнал, че не ми е разчетена правилно паметта и вместо 128ГБ телефона показваше 16.
A бях сложил и xiaomi.eu с всичките настройки. И в неделя осъзнах, че нямам място, след като телефона пропищя, че имам под 1гб свободен
Решението е формат дата през twrp, за да си разчете правилно паметта
След това, докато понастроя всичко, телефонът беше отвратително бавен, не съм сигурен дали загряваше, но вече се държи нормално
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай

Като гледам отвизите ви... май ще си поостана на 8.5.8...
Телефона го ползвам и за работа и не мога да си позволя да ми прави мизерии... Sad

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

С 8.7.26 не изкаеах много, 3-4 дни. Не е реално колко горещ беше телефона. Днес го мислих мислих и сложих miui 9.5 с глобал стейбъл 9.5.8. 9.5.6 беше доста зле, интересно ми стана с тоя какво ще е положението. Отново рутнах, спрях реклами, изтрих ненужното от гугъл и сега тествам в условия на всекидневна употреба.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Пробвал ли си 8.5.8 от EU?
При мен работи добре и не съм забелязал телефона да грее...

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Аз какво ли не пробвах. Мисля си, че и с еу.8.5.8 бях. Ще дам шанс на стабилния, да видя какво са сътворили хакерите. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Тоя 9.5.8 се държи сравнително добре. Стига 37 градуса някъде, което според мен пак е повече, отколкото трябва, но сравнено с 42 градуса при еу.ром-а си е направо добре.
Някой неща, които не вървяха при предния ром, сега си тръгват /едно приложение за камерата, remote control-a на повечето неща не работеше, сега всичко е точно/.
Google play services ми точи батерия, когато му дам disable някой от приложенията не тръгват, при други постоянно ми излиза надпис да му дам enable, има ли друг начин да го 'излекувам'?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Първия стабилен миуи 10 е за ми 6.

КИТАЙСКИ СТАБИЛЕН

http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OCACN...44_8.0.zip
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай

Който е чакал толкова много да му е честито. Глобалния предполагам до 2 седмици също ще се излюпи.
Цитирай

Време му е. Миналата година започнаха уж от средата на септември да пускат стабилните.

Някои го имат за даденост миуи 10 вече Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)