Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да добавя български на Sharp Aquos s2?
#1

Телефонът е без български език в менюто, което не ми е проблем. Лошото е обаче, че не мога да го добавя като език нито към google assistant, нито към gboard и двете програми са си инсталирани по подразбиране и след ъпдейт си остават само фабричните езици, няма опция за добавяне на нови езици, нито пък за деинсталирате на програмите.
Помогнете моля защото и gboard и Google assistant ми трябват много на бг.

Мерси!

SGS6
Цитирай
Аксесоари
#2

Гугъл асистента от кога работи на български?А за писане на български влез в настройките на клавитурата и от там можеш да добавиш език ръчно.Ако найстина е гугъл клавиатурата няма как да не можеш да сложиш български.Също пробвай и с More locale 2,програмаъа няма да ти преведе всичко но ще смени региона на България и ще можеш да ползваш всичко в което има български,приложения.Но трябва рут..
Цитирай
#3

(2018-01-13, 14:28:40)Miro2210 написа:  Гугъл асистента от кога работи на български?А за писане на български влез в настройките на клавитурата и от там можеш да добавиш език ръчно.Ако найстина е гугъл клавиатурата няма как да не можеш да сложиш български.Също пробвай и с More locale 2,програмаъа няма да ти преведе всичко но ще смени региона на България и ще можеш да ползваш всичко в което има български,приложения.Но трябва рут..

Благодаря за бързият отговор. 
1. Гугъл асистънса приема диктуване на български, можеш да му задаваш адреси, да търсиш обекти и т.н., доста е удобно особено ако си в движение с колата и нямаш време да пишеш.
2. Клавиатурата е незнайно защо модната от шарп и се казва: Google Zhuyin. Няма ги стандартните опции на Gboard, а е силно орязано всичко, няма опция за смяна на езика в менюто. Има го само в главното меню на телефона Language preferences, но там няма БГ и не може и да се добави, нито за клавиатурата, нито за асистънта.

UPDATE: С по-големият проблем асистънта се оправих през настройките за гласово въвеждане на клавиатурата, единственият проблем останаха езиците на самата клавиатура, ама там там поне алтернативи има колкото искаш от клавиатури.. Все пак ако някой ми помогне да оправя Gboard-а ще съм много благодарен.

Дефакто има ли как да деинсталирам глупавият Google Zhuyin и да си инсталирам нормалният Gboard?

SGS6
Цитирай
#4

Е тая клавиатура как ти я дава да я актуализираш,като калвиатурата на гугъл ли?При условие ,че е с друго име едва ли при актуализация ти сваляш нормалната гугълска клавиатура и след това някои опций изчезват.Свали си gboard от маркета или Swiftkey или някоя друга която има български и ще можеш да пишеш на български.
Цитирай
#5

Да отваря ми я вместо Gboard, тя реално е моднат Gboard със силно орязани функции.
За сега реших проблема със Swiftkey.

Незнайно как се появиха опциите и положението се оправи. Явно като съм сложил Swift-нещо се е наместило.

SGS6
Цитирай
#6

Здравей @sclass, откъде купи телефона и с коя версия на фърма беше - китайска и глобална?
Ако може да споделиш повече информация за държеливостта на батерията и качеството на снимките от селфи камерата?
Благодаря!
Цитирай
#7

Ако не си се прецакал да си сложиш android 8.0 преди да го ънлокнеш просто си сложи този Trebled 3.1 от тук:
https://forum.xda-developers.com/android...d-t3761071

Всичко е нормализирано и дори клавиатурата е нормална.
Цитирай
#8

Аз го нямам телефона, но доста му бях навит преди да попадна на тази тема. Засега не е на дневен ред, а и предната му камера не е на нивото, което ми се иска.
Цитирай
#9

(2018-07-04, 17:59:41)gnf написа:  Здравей @sclass, откъде купи телефона и с коя версия на фърма беше - китайска и глобална?...
В ОЛХ има доста оферти - средна цена около 400 лв.

 
Цитирай
#10

(2018-07-16, 21:36:43)gnf написа:  Аз го нямам телефона, но доста му бях навит преди да попадна на тази тема. Засега не е на дневен ред, а и предната му камера не е на нивото, което ми се иска.

Принципно си прав, ако се ползва вграденото приложение за снимане. Обаче ако се сложи Google Camera порта за този телефон и предната и задната камера стават на много високо ниво.
Телефонът е доста приличен за цената си, батерията държи два дена със среднот ползване и всичко включено (или един ден с екран 7-8 часа). Всичко се случва много бързо благодарение на процесора от средна класа и щедрото количество памет. Също така интерфейса не е претрупан и тежък като на самсунг/lg. 
За компактността му няма смисъл да говорим, за толкова пари 5.5" екран с тези размери телефон няма. А идвам от LG G3, който преди беше един от най компактните 5.5" телефони.
Цитирай
#11

От около месец и аз имам телефони S2...
Понеже въпроса е за БГ:
Аз използвам More Locale 2. Интересното е, че в единия след рестарт се възстановява англ. език. В другия Не.
Изпробвах тази програма и с рут и без- ефекта е същия...

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#12

Ще използвам темата за съвет, ако се пак телефона е обновен до 8.0 и bootloader е заключен - има ли как да се смени от CN на WW? Единственият начин за това ще е с отключване на bootloader, но и това не работи при мен...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

(2018-01-13, 14:47:55)sclass написа:  Благодаря за бързият отговор. 
1. Гугъл асистънса приема диктуване на български, можеш да му задаваш адреси, да търсиш обекти и т.н., доста е удобно особено ако си в движение с колата и нямаш време да пишеш.


UPDATE: С по-големият проблем асистънта се оправих през настройките за гласово въвеждане на клавиатурата

Гугъл асистенс не приема нищо на Български. Това, което си направил е обикновенно гласово търсене/въвеждане, което няма нищо общо с асистънса. Мнението е старо, но да уточним, защото може някой да се подведе

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

Здравейте,колеги.От скоро съм във форума и имам следния проблем.Имам Смартфон LG V20 ,което няма българако меню.Операционната му система е Андроид 8 .0 Орео.Моля да ми помогнете с мнения как да си вкарам българско меню.
Цитирай
#15

(2019-01-26, 22:05:19)Георги Стойнов написа:   Имам Смартфон LG V20 ,което няма българако меню.. 
Темата е за Sharp Aquos. За LG 20 си има раздел: тук[b]harp Aquos s2arp Aquos s2[/b]

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)