Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с MOTO G1 добавяне на български език като системен
#1

Здравейте. Накратко телефона ще се дава на възрастен човек, трябва български. Купуван е от Емаг, азиатска е версията с ъпдейт до 5.1. Точната версия е 221.201.2.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03. Пробвах първо да го отключа с темата
за 4.4.2 но нищо не става. Телефона е без СИМ карта, ако това има значение. Моля за съвет има ли опция да се добави езиков пакет към тази версия, или трябва да свалям нов европейски ROM. Благодаря предварително.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

С европейски ROM ще е най-добре.

 
Цитирай
#3

Проблема е че не мога да го отключа. Нещо не се получава.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Опиши ни точно какво си го правил(тела.) , с това дето си написал нищо не се разбира.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#5

Нищо не съм му направил. Точно там е проблема. Нали за да се сложи нов ROM трябва да се отключи bootlader. Е не се получава при мен. С какво ли не опитвах. Какви ли не команди му писах, в cmd. Не прави нищо. Компютъра разпознава телефона, USB debuging включен. ADK studio, ADK Tools, и със всякакви такива подобни пробвах. Нищо.С WIN10 съм, ама това не би трябвало да е от значение

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

1.(Предварително трябва да сте активирали USB debugging-a на телефона)

2.Трябва да имате инсталирани драйвери за Мото G на PC-си и също minimal adb fastboot драйвери От тук

3.Tрябва да влезете във менюто на bootloadera може ръчно, при изключен телефон - Volume down + Power. Mоже и с командата, adb reboot bootloader (телефона трябва да е свързан с PC-то)


4.След това влизате в папката на вече инсталираната minimal adb fastboot (препоръчително е папката да е на desktop-a и отваряте CMD в папката с shift + десен бутон на мишката и пишете adb devices , ako устройството е разпознато трябва да излезе с букви и цифри След това пак пишете fastboot devices и пак трябва да видите разпознатото устройство както букви и цифри. 

5.Отваряте страницата на  Motorola  за отключване на bootloadera  От тук Трябва регистрация за да може да получите кода за отключване на email-a си. В сайта на Motorola си пише стъпка по стъпка какво да направите за да си отключите bootloader-a.

П.П: За начало това е достатъчно. Cool поооосле още.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#7

Е точно в сайта на Моторола съм се регистрирал и по техните стъпки и съвети с кои програми да го отключа не става. То това е странното. Може би аз нещо бъркам с командите.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

Само това става при мен. Нищо повече.[Изображение: 75bf9776c9ead703c8225c34538cb3f5.jpg][Изображение: ca4a25db87714923e1e1547053edaad8.jpg][Изображение: 52ed85266976b28b2611c01e1d4ab940.jpg]

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
[Изображение: dc319762a6d712e34cebdae018f0a87a.jpg]
[Изображение: 97714a0ee0310b1d63cf9e8039c24f8a.jpg]
Цитирай
#8

Командата за отключване е fastboot oem unlock [тук е 20-цифреният код, който си получил на мейла от сайта на моторола]
Трябва да изглежда по този начин:

[Изображение: motog-bootloader-2-w628.jpg]
!!!преди това се увери, че устройството отговаря на fastboot команди с fastboot devices, трябва да ти върне уникалното ID на твоя телефон
Цитирай
#9

Проблема при мен е че не приема командата adb devices. Тези 5 реда цифрички и буквички които трябва да им дам на Моторола при мен не излизат. С 10 програми пробвах. Всички драйвери и каквото пише съм направил. Не става и не става.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Иначе връща ID на телефона.
Цитирай
#10

Нищо не си направил ,ако ПС-то не може да разпознае тела. Изтриваш старите драйвери за Motorolata и на ново!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#11

https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2499926

с тази програмка става лесно всичко.

MI A2
Цитирай
#12

Ето и Moto- drivers Цък

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#13

Нещо се обърках. Smile Най накрая го отключих . Можете ли да ми погнете с ROM за двусимов модел на български , че нещо рових и не намирам. Само за едносимовия модел.
Цитирай
#14

Направи screenshot на About phone / phone status най- долу да видим точно коя версия е.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#15

Тази е версията.[Изображение: 051514dd5df6c6ec376b409bee6da19f.jpg]

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

В тази тема е обяснено как да флашнеш stock firmware. Има и от къде да си изтеглиш stock за твоя DS Model ,но в темата предупреждават ,че не трябва да се слага ROM за едносимов на двусимов модел и обратно!  Иначе рискуваш да си брикнеш тела. Търси EU ведсия за твоя DS Model.
Ето и темата от XDA - Цък

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#17

Точно това е че за този DS модел, няма европейската версия. Има за Азия, Бразилия и Латинска Америка. .Дай ми конкретен линк, щом знаеш къде има такава версия. В XDA търсих, при братята руснаци също. Няма. Или съм ослепял нещо. Аз четох за брикването, за това не съм му сложил за едносимова версия. Иначе такива колкото искаш.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Грешка.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)