Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

На мен няма кой да ми пробутва каквото и да било. Сам си избирам телефона. Въпросът е, че никой не пита за ЛГ в магазина...
Цитирай
Аксесоари
#52

Не само при LG,а и при Моторола го има това,въпреки качествените им апарати и въпреки под шапката на Леново.Самсунг,Apple и Huawei убиват всичко наред чрез маркетинг.Всеки знае къде бяха Нокиа едно време и сега къде са.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#53

За Nokia определено това за...маркетинга не важи изобщо, а съвсем са други причините, заради които те загубиха позициите си на този пазар.

 
Цитирай
#54

(2018-01-22, 12:23:45)NoMaD написа:  За Nokia определено това за...маркетинга не важи изобщо, а съвсем са други причините, заради които те загубиха позициите на този пазар.

Мислиш ли,че не го знам,професоре?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#55

(2018-01-22, 12:09:52)vesoisthebest написа:  Не само при LG,а и при Моторола го има това,въпреки качествените им апарати и въпреки под шапката на Леново.Самсунг,Apple и Huawei убиват всичко наред чрез маркетинг.Всеки знае къде бяха Нокиа едно време и сега къде са.

Е моторола и да са качествени какво от това? Ето ти един прост пример, кой би си купил Motorola пред Xiaomi note 4.. скъпо и безсмислено, да не говорим,че Mi A1 е с 20 евро отгоре, а Motorola G5S Plus-a дето излезна август е 80 евра отгоре на Mi A1,а реално са много подобни като хардуер. Страшни са моторола, ама не и на тия пари. Не всичко е маркетинг в крайна сметка, при LG с G4 примерно какъвто и маркетинг да бяха направили с толкова кофти телефон е ясно,че след това хората няма да си купят пак LG.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#56

(2018-01-22, 12:25:29)vesoisthebest написа:  Мислиш ли,че не го знам,професоре?
След като в поста си го даваш за пример, явно - не, доценте.

@Legend, за всяко устройство си има ниша, ако бъде пуснато на приемлема цена за потребителите. За LG това правило важи също.

 
Цитирай
#57

(2018-01-22, 12:33:11)Legend написа:  Е моторола и да са качествени какво от това? ....

Логика..?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#58

(2018-01-22, 11:27:34)eksoldier написа:  На мен няма кой да ми пробутва каквото и да било. Сам си избирам телефона. Въпросът е, че никой не пита за ЛГ в магазина...

Извинявам се, ако без да искам съм засегнал някой. Просто идеята ми е, че с агресивното предлагане на определени марки, от нашите мобилни оператори, се изкривява представата. Не са чак толкова зле ЛГ. Доста загуби понасят, но марката си е позната от много години. Голямата маса от потребителите са много необразовани на тема мобилни устройства и за тях примерно, ЛГ е много по-разпознаваема марка от Хуауей, да речем (телефони, телевизори, прахосмукачки, микровълнови...).

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#59

Операторите нямат вина, че Хуавей имат по 10 модела при тях, а ЛГ два... Тва, че политиката на корейците е сбъркана си е лично тяхна вина. Операторите зареждат телефони които се продават. Нямат интерес да залежават кутии в складовете...
Цитирай
#60

Същата работа с G6..тотално изчезна от сайта на Теленор.Изглежда тоя телефон не върви,има ли смисъл да се поръчват и да залежават?Преди време като купувах Moto Z от Теленор,служителката ми вика какво е това Моторола Z..После ми вика мани го това Леново я виж A5 2017,все пак е на Самсунг..Нещо такова се получава и със LG.Питал съм за тестова бройка LG G6,хората даже нямаха на идея че имат подобно устройство.Ясно ми е,че повечето са некадърници ама чак пък толко..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#61

LG V30+ alpha ще е официалното име на смартфона LG G7

Вече ви информирахме, че новата стратегия на LG ще е да представя нови смартфони само ако е необходимо. Корейският производител вече работи над следващия си модел от висок клас, който обаче няма да се казва LG G7. Вместо това новият флагман ще се казва по съвсем друг начин. Официалната премиера ще стане факт на изложението MWC 2018, което ще се проведе между 26 февруари - 1 март в Барселона. От SlashGear информират, че името на новия смартфон ще е LG V30+ alpha.
 
Устройството ще представлява актуализирана версия на LG V30, която ще използва изкуствен интелект. Новият модел също така ще е съвместим с услугата Google Assistant, но ще използва и допълнителен AI софтуер на компанията. Няма да е изненадващо, ако смартфона се захранва от мощния Qualcomm Snapdragon 845 процесор, който ще дебютира в Samsung Galaxy S9 и работи под управлението на Android 8.0 Oreo.
 
Това е характеристика, която ще позволи на LG V30+ alpha да се конкурира по-успешно с другите модели от висок клас. Ще трябва да се въоръжим с още търпение, за да научим какви подобрения ни очакват в предстоящия смартфон. По всичко личи, че събитията в технологичната индустрия ще са много динамични още в първите седмици на 2018г. В заключение ще ви припомним, че LG V30 бе представен само преди шест месеца.

дигитал.бг
Цитирай
#62

Аз не виждам нищо динамично в представянето на стар телефон като нов. Ама както и да е, всеки мисли различно.
Цитирай
#63

И кое щe му е старото на V30 + Алфа като му сложат 845 процесор , 6 GB Ram, изкуствен интелект и още някои други екстри?
Слаб телефон ли ще е , слаб OLED екран ли ще има, слаба камера ли, слаб конкурент ли ще е? Много дълбоко се съмнявам, то и сега V30 изобщо не може да се нарече слаб телефон, а тогава ли?
Ок, слаби продажби ще има само, може би, но това с продажбите не мисля,че трябва да бърка нещо потребителите!
Когато нещо е хубаво, си го взимам, а не само защото е мегарекламирано навсякъде и се продавало добре.
Цитирай
#64

(2018-01-22, 14:36:30)greensmoke7777 написа:  LG V30+ alpha ще е официалното име на смартфона LG G7

Вече ви информирахме, че новата стратегия на LG ще е да представя нови смартфони само ако е необходимо. Корейският производител вече работи над следващия си модел от висок клас, който обаче няма да се казва LG G7. Вместо това новият флагман ще се казва по съвсем друг начин.

името на новия смартфон ще е LG V30+ alpha.
 
Устройството ще представлява актуализирана версия на LG V30,

Това е характеристика, която ще позволи на LG V30+ alpha

В заключение ще ви припомним, че LG V30 бе представен само преди шест месеца.

Какво разбирам от написаното дотук:

G серията - Бог да я прости. Спира се тотално.
V версията остава и ще се ъпгрейдва когато могат, а не когато трябва.

Алфа в името ми звучи по-скоро като нещо недодялано, демек 1-ви стадий на разработка.

И сега ще стане като в темата за G6: много приказки, много очаквания и накрая едно голямо нищо: стар хардуер в старо име, модифицирано с едно алфа накрая.

Ясно е, че LG май ще излизат от пазара на мобилни телефони. И търсят начин да го направят "елегантно"
За сметка на това Нокия тръгнаха с експреса. И правят наистина железни телефони. 9-ката и 10-та ще разбият пазара, убеден съм. И е по-добре да се обърне внимание на тях, вместо на мъртъвци.
В темата за G6 сигурно са писали 500 човека, купиха си го 10-12. И тук ще стане същото, само че едва ли и 5 човека ще го купят. Защото като излезе алфата на V30 със СД845, на пазара ще е вече СД8xx и другите ще си пуснат флагманите с него.

Успех на ЛГ с тази велика стратегия.
Цитирай
#65

Още е рано за такива силни заключения. Едно е ясно и очеизвдно, че до сега стратегията на комапнията беше кръгла 0, да видим с новото ръководство по какъв път ще поеме. А мен тези новини ми се струват малко ала-бала, изкопирани от някъде си и пльоснати тук .. ddigital.bg ... kaldata.com
Цитирай
#66

(2018-01-22, 14:06:26)eksoldier написа:  Операторите нямат вина, че Хуавей имат по 10 модела при тях, а ЛГ два... Тва, че политиката на корейците е сбъркана си е лично тяхна вина. Операторите зареждат телефони които се продават. Нямат интерес да залежават кутии в складовете...

Абе не е баш така. Те си ги зареждаха и пробутваха, дори преди да се появи някакъв интерес. И аз имам добър приятел доста на високо във виваком... Та знам защо се зареждат Хуауей. Не е коректно да се разпространява каквато и да е вътрешна информация, обаче. Причините за наводняване с тази марка нямат нищо общо с това колко се търси, или качествата на устройствата. Така или иначе, това е друга тема.

Със сигурност обаче, в щатите и Европа, брандът ЛГ се радва на по-голяма популярност от Хуауей.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#67

Ами lg в нашия регион не ги разпространяват, бях се навил да си поръчам от ebay V30, но не ми се занимаваше, а и не бях сигурен на какво ще попадна.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

Лг може да не е най страшният телефон, но на цената на която се предлагат спрямо другите флагмени според мен си заслужава на 100%
Също така тука има хора които никога не са имали ЛГ а ги плюят като за световно само от четено във форумите.

Samsung S23+
Цитирай
#69

(2018-01-22, 15:11:14)Овчар написа:  Какво разбирам от написаното дотук:

G серията - Бог да я прости. Спира се тотално.
V версията остава и ще се ъпгрейдва когато могат, а не когато трябва.

Ще я има с друго име, въпроса е кога.
По-добре да го забавят, от колкото да пускат незавършени продукти.
Или пък като миналата година със стар хардуер.

(2018-01-22, 15:11:14)Овчар написа:  Ясно е, че LG май ще излизат от пазара на мобилни телефони. И търсят начин да го направят "елегантно"

Ако мислиха да напускат мобилния бизнес, по-лесно щеше да им е с бившия шеф на мобилното подразделение.

(2018-01-22, 15:11:14)Овчар написа:  В темата за G6 сигурно са писали 500 човека, купиха си го 10-12. И тук ще стане същото, само че едва ли и 5 човека ще го купят. Защото като излезе алфата на V30 със СД845, на пазара ще е вече СД8xx и другите ще си пуснат флагманите с него.

Успех на ЛГ с тази велика стратегия.

Поне 50 човека го имат само тук. Ако телефона беше пълен с бъгове и дефекти, вероятно щеше да е като в темата за bootloop и сменини платки на G4. И ако представят V30 Plus A (Alfa) със SD845 и 6 GB RAM, ще си е напълно актуален модел, защото по-нов процесор от него може да има чак към края на годината.

(2018-01-22, 14:06:26)eksoldier написа:  Операторите нямат вина, че Хуавей имат по 10 модела при тях, а ЛГ два... Тва, че политиката на корейците е сбъркана си е лично тяхна вина. Операторите зареждат телефони които се продават. Нямат интерес да залежават кутии в складовете...

От години операторите подпомагат продажбите на първо Samsung и Apple, а от 2-3 години и Huawei.
Как иначе да си обесня, че G6 не съм го виждал все още на живо в нито един от операторите. На въпроса имате ли LG G6?
- Да, имаме го.
- Ами къде е, не го виждам?
- Ами нямаме изложен. Но ако искате да го купите, ще ви отворим кутията и ще си го видите.

Ами рекламите, които вървят по телевизията от операторите, някой виждал ли е скоро такава на LG телефон?

За това ли мой приятел също фен на LG, отишъл в Теленор да си го купи и те го излъгали, че S8 бил по-евтин с доста от G6 и го посъветвали да избере S8 или Huawei P10/P10 Plus защото много LG G6 ги били връщали за ремонт.
Ами човека и до днес се ядосва, че са го излъгали и въобще не е очарован от S8. На въпроса колко му държи батерията?
- Пфууу, колкото на G3 (предишния му телефон) като беше нов.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#70

Обърнахте темата на LG vs другите марки и конспирация на мобилните оператори и неграмотните им служители,
и после що има спам, що има бан, и що заключват темата.
Само дразните феновете на другите марки и ще навлезем пак в омагьосания кръговрат.........

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#71

Е то реално няма какво точно да се обсъжда освен евентуални слухове. Просто трябва да се спазва добрия тон!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#72

Така е, към този момент обсъждаме само слухове, след месец ще видим реално какво са забъркали.
Между другото, така и така G-тата отстъпват на V сериите, ще е добре LG да направят от G-тата телефони среден клас, а V сериите да си бъдат флагманите им.
Ако са решили да е така, ще е много добре.
Примерно както има слухове,да ги направят LG Icon (бившите G-та) и от V30 нататък да е само с едно число-V4, V5, V6 и тн.
Това за бъдещите им V40, V50 или V60 ми звучи доста несериозно. Все едно V100, V110, V120-тва би било голяма глупост.
Цитирай
#73

Щом рекламират повече другите и предлагат тях значи си плащат бре. Няма да го правят заради една симпатия само... Това е бизнес в крайна сметка. Да не мислиш, че рекламата на даден телефон през оператор не е платена наполовина поне от компанията производител?!Трябва да се изкарват пари. И айфона в технополис не искат да ми го пуснат, ама се купува като топъл хляб... Не знам къде в теленор са държали кутии с не изложени телефони. Звучи нелогично щото целта им е да продават...
Цитирай
#74

LG си страдат от липса на реклама, но обожавам опулените погледи на всички Samsung, iPhone и Huawei притежатели като им покажа снимки от моето "умрело" LG. Хората са малко като стадо и вървят там, където вървят всички Smile Едно от най-важните неща е да се водим от потребностите си и те не трябва да са подбудени от това какво би казал някой за нас ако ни види с еди си кой апарат. Както и да е, изпаднах в подробности. Силно вярвам, че новата серия както и да я кръстят няма да се изложи. LG ги бива да барат душата на истинските меломани и фотографи и силно се надявам спрат с деленето на пазарите и екстрите в бъдещите си модели. Ще е страхотно да имаме всички екстри, каквито V30 предлага във всеки модел за всеки пазар!

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#75

С тоя олед, който при черното изключва пиксели, аз очаквам подобрен живот на батерията и уникална динамика на цветовете. Но очаквам и цената да надвиши доста тази ма G6, и след разочарованието ми от 6та, май ще пропусна тази година донякъде от финансови причини(никога не ми се е давало над 500$ за телефон), донякъде от разочарованието от шестицата.

Lenovo A536
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)