Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Към @vargala81. Колега нямам нищо против LG, даже G6 доста ми харесва (виждал съм го на живо и съм го разцъквал), но това което казваш за твоя приятел, че бил разочарован от батерията на S8-цата така го казваш все едно G6-цата би изкарала много повече. Даже не съм сигурен, че G6 ще изкара повече от S8, по-вероятно е да са на кантар нещата или по-малко (не защитавам Samsung, не ги харесвам).
П.П. Надявам се скоро да се върнат с хубави телефони на пазара и на достъпни цени, че положението сега не им е хич добро, а телефоните не са лоши изобщо и честно казано доста повече ми допадат от тези на конкуренцията.
Цитирай
Аксесоари
#77

Колега @niksapz, предавам думите му 1 към 1. Даже много спестих за да не предизвиквам излишни спорове. Човека е международен шофьор и ползва телефона в 90% от времето за разговори по телефона, вайбър, месинджър и скайп. И до преди малко не бях се интересувал, защото вярвам на думите му, но след твоите съмнения проверих и се оказа, че G3 държи най-много на 3G Talk Time (24:54 h), S8 (24:30 h) и G6 (22:30 h). Говорим когато са били нови, преди да им съсипят батериите с ъпдейтите.

(2018-01-23, 03:47:53)JuStIc3 написа:  С тоя олед, който при черното изключва пиксели, аз очаквам подобрен живот на батерията и уникална динамика на цветовете. Но очаквам и цената да надвиши доста тази ма G6, и след разочарованието ми от 6та, май ще пропусна тази година донякъде от финансови причини(никога не ми се е давало над 500$ за телефон), донякъде от разочарованието от шестицата.

Това най - много им харесвам на LG, че след 1 година цената на ново LG е колкото втора ръка Samsung/Huawei.
Продадох Мейт 9 на 9 месеца за 700 лв. и си купих V20 за 765 лв. но можеше да го взема и за 729 лв.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#78

Хм може колега. Иначе аз имам една приятелка с G3, която ползваше до преди месец и го зареждаше по 3 пъти на ден поне, даже имаше 2 батерии, но това са единични случаи. Иначе за S8 само лъжат, че е с добра батерия, а в действителност не е толкова добра, според моите наблюдения от приятели. Иначе на LG-тата им падат доста бързо цените, и ако се харесват на човек са си добра алтернатива на huawei, samsung и т.н, но аз лично си харесвам и държа на Xiaomi, а и този с който съм от няколко дена ми легна 200лв под G6-цата, която можех да взема само от онлайн магазин.
Съгласен съм, че им трябва доста добра реклама, а и добър телефон, безпроблемен така да се каже, че да могат пак да пробият пазара, защото си изгубиха доста фенове.
Цитирай
#79

(2018-01-23, 00:08:56)methtical написа:  LG си страдат от липса на реклама, но обожавам опулените погледи на всички Samsung, iPhone и Huawei притежатели като им покажа снимки от моето "умрело" LG... LG ги бива да барат душата на истинските меломани и фотографи...

С леко отклонение от темата давам много,много пресен пример-тъй като в момента знаете (може би),че ремонтират пешеходния булевард на Ст. Загора за около 10 млн лв и всичко в центъра е разкопано, и много често аз снимам снимки на ремонта там, а и други хора снимат.
Жена със Samsung S 7 Edge снимаше и ме видя ,че и аз снимах. С нея имаше и някаква приятелка и по едно време усещам ,че двете стоят зад мен, гледат мен и телефона ми и обсъждат нещо тихо. Аз се обърнах , тя се усмихна и ме пита с какво приложение снимам.
А й казах-с никакво, че това ми е вградената камера. Показах им набързо и ръчния режим, двете гледаха леко изненадани  Big Grin
Тя ми каза,че за първи път виждала такива реални снимки.
Питах я дали тя снима с някакво приложение и че приложенията по принцип развалят качеството, каза,че и тя не снима с приложения.
Ето една от снимките,които снимах по това време, ама тука е намалена, защото ще ги слагам в една Фейсбук група:

https://ibb.co/jR5ojG
Цитирай
#80

(2018-01-23, 11:43:34)greensmoke7777 написа:  Ето една от снимките,които снимах по това време, ама тука е намалена, защото ще ги слагам в една Фейсбук група:

https://ibb.co/jR5ojG

7 MB намалена?
Ето ти я 400 кБ много добре изглеждаща  Cool

   
Цитирай
#81

Ами от 50 mb RAW снимка да я намаля на 7 mb си е намаление Big Grin
Цитирай
#82

Той добре , че не снима с Hasselblad H6D-400C - там един RAW файл е 2,6 Gb ...
Цитирай
#83

(2018-01-24, 09:10:50)BisVal написа:  Той добре , че не снима с Hasselblad H6D-400C - там един RAW файл е 2,6 Gb ...
50mb raw-файл, и то от телефон? Ти да видиш!!! Снимката не е лоша , просто камерите на LG никога не са били силната част в телефоните им.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#84

(2018-01-24, 09:10:50)BisVal написа:  Той добре , че не снима с Hasselblad H6D-400C - там един RAW файл е 2,6 Gb ...

G7 ще бъде точно с него. Като си го купи, ще видите виЙ Smile

50МБ снимка от телефонна камера?! На ЛГ им хлопа яко дъската.

След 1-2 месеца ще излезе Нокия 10, те тогава ще стане интересно.
Цитирай
#85

Овчаре, това е по желание, ако искаш суровия файл, който подлежи на редакция без загуба на качеството. Всъщност на Г4 raw e малко над 20 МБ, на новия ми P9+, също толкова... Jpeg снимките са по 4 5 МБ...
Цитирай
#86

raw файла е около 20 + - mb.
maktub19, това как го останови, с G Flex 2 ли, на който камерата беше по-зле от тази на G3 и без OIS?
В автоматичен режим може и да не са най-добрите, но аз все още не съм видял по-добри снимки във форума от тези на
ceclii и няколко други потребитела с G4. Тук има доста албуми на ceclii с G4, може да ги разгледаш https://www.flickr.com/photos/133210987@N03/


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#87

vargala81
Той има и хубави снимки с note 4. Предполагам, че какъвто и телефон да му дадете с OIS и стакване ще направи хубави снимки. Цялата работа идва от задмобилното устройство Smile
Но вече е факт, че почти всички телефони имат пълен ръчен режим и преимуществото на LG се губи вече (от моя гледна точка, това си е субективно)
Не са ужасни камерите, но според мен вече не изпъкват кой знае колко, както беше при G4 и през 2015, но пък той си имаше доста сериозни проблеми и на практика ставаше неизползваем.
Това, което ми харесва в LG е наистина е цената, която пада доста бързо и дизайна (G3, G4, G6)
Цитирай
#88

galaxyhopper , не казвам, че са най-добрите, но думи какато "просто камерите на LG никога не са били силната част в телефоните им." са малко пресилени. Да, миналата година малко се по изложиха с G6, не, че и той не снима добре, но преди това G2, G3, G4, G5, V10, V20 са все сред най-добрите.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#89

(2018-01-24, 09:39:36)maktub19 написа:  50mb raw-файл, и то от телефон? Ти да видиш!!! Снимката не е лоша , просто камерите на LG никога не са били силната част в телефоните им.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

20 mb е самият суров файл преди обработка.
След Photoshop обработката, ако ще само съвсеееем леко да увелича/намаля контраста примерно и скача веднага на 49 mb.

Това за камерите,че никога не са били силната част в LG-нещо явно здраво си объркал марката!
Точно пък много трудно ще намериш телефони с по-добра камера от на LG!

Ето ти и малко линкове:

http://nixanbal.com/lg-g4-e-nay-dobriyat...pored-eisa

http://it.dir.bg/news/lg-v30-26212005

И особено това-LG V30 срещу камера от 50 000 долара!
Тъй,че по-лекинко със заключенията...

Цитирай
#90

(2018-01-24, 10:13:12)vargala81 написа:  raw файла е около 20 + - mb.
maktub19, това как го останови, с G Flex 2 ли, на който камерата беше по-зле от тази на G3 и без OIS?
В автоматичен режим може и да не са най-добрите, но аз все още не съм видял по-добри снимки във форума от тези на
ceclii и няколко други потребитела с G4. Тук има доста албуми на ceclii с G4, може да ги разгледаш https://www.flickr.com/photos/133210987@N03/
Ами установих го собственоръчно и с G2, G3, Flex 2, G4! Пробвал съм и G5, успях да "пощракам" и с шестицата!Така че говоря от собствен опит и придобити впечатления! Ами не са лоши камерите, но просто не впечатляват! Изостават от висок клас модели Samsung, Huawei, Sony.... Така че, ползвайте си ги със здраве Lg-тата ! Аз не натрапвам мнението си на никой

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#91

Г4 бие по всички направления P9+... Глупости пишеш брат.
Цитирай
#92

(2018-01-24, 15:57:15)eksoldier написа:  Г4 бие по всички направления P9+... Глупости пишеш брат.

Въпрос на виждане и задапаратно усртойство! Не знам кой пише глупости!Smile)

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#93

Не е изобщо въпрос на виждане, снимал съм доста с G4 (и stock и в RAW формат) , сравнявал съм с други апарати и това е една от най-добре снимащите камери до сега с която съм се сблъсквал, говоря чисто като качество а не за разните му там софтуерни глезотии и т.н.
Цитирай
#94

(2018-01-24, 15:55:21)maktub19 написа:  Ами установих го собственоръчно и с G2, G3, Flex 2, G4! Пробвал съм и G5, успях да "пощракам" и с шестицата!Така че говоря от собствен опит и придобити впечатления! Ами не са лоши камерите, но просто не впечатляват! Изостават  от висок клас модели Samsung, Huawei, Sony.... Така че, ползвайте си ги със здраве Lg-тата ! Аз не натрапвам мнението си на никой

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei? Sony? Та те едва в края на миналата година с Mate 10 Pro успяха да догонят конкуренцията. Имах Мейт 9, който е с абсолютно същите камери като твоя P10 и знам много добре какви са му камерите и възможностите. Както казах, да, през 2017-та LG изостанаха от конкуренцията, но от 2013-та до 2016-та бяха плътно до или малко зад Samsung.

(2018-01-24, 16:09:56)maktub19 написа:  Въпрос на виждане и задапаратно усртойство! Не знам кой пише глупости!Smile)
Твоите виждания преди време бяха, че камерата на G2 по нищо не отстъпва на S4, S5 и Z2, и не смяташе, че отстъпва на много прехвалени и рекламирани марки, а сега казваш, че изостават? https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid932975

https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid941705

И камерата на G Flex 2 беше страхотна докато беше с него? https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1111798
Странни виждания имаш!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#95

Аз па като човек ръгащ ръчният режим по телефоните мога смело да заявя, ама най-смело и най-отговорно.
Няма телефон, освен Huawei Honor 8, P9 и предполагам P10, които да имат Exposure Time над 10 секунди. Дори и Самсунг.
И когато собственоръчно поставих G6 до Huawei-те с еднакви настройки и МАКСИМАЛЕН Exposure Time от 30 секунди, G6 удря в земята със светлинни години.
За интерфейса на камерите изобщо не можем и да водим разговор, щото там LG са ТОП.
Наистина е супер крайно изказване това, че в камерите не са били силни. G3 беше силен за времето си, G4 отвори нови ширини, G5 ги продължи и добави нови(широк ъгъл), G6 не разочарова, но и не впечатли освен с перфектната изработка. Надяваме се G7 да успее да впечатли вече, макар, че няма да си го купя, въпреки идеята ми да галопирам през едно поколение модели.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#96

Не се отричам и от една своя дума! Сравнявал съм камерата на G2 с актуалните модели на другите марки! И да, телефона снимаше прекрасно за времето си! G4 имах възможност да снимам доскоро! Flex2 имам и в момента и мога да правя сравнения! Моделът колкото и да беше плют все-още се справя добре! Но кога беше актуален преди три години и повече! Затова и казвам, че lg изостават в сравнение с конкуренцията! Сравняваме актуалните модели ! Подчертавам, че това е мое мнение и никой не карам да е съгласен или не с него!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#97

Oneplus 3/3t и 5/5т имат по 30 секунди shutter speed. S6/8 имаха по 5 сек.
Цитирай
#98

На нота е 10. Но нещо не виждам смисъл в някакви големи числа в телефон. За толкова отворен shutter трябва някакъв мини TriPod и някаква ситуация на полу мрак с надеждата да запечата някакви детайли които този малък сензор така или иначе няма как да хване. Това не е професионален апарат. И 10 му е много даже.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#99

Дали?
https://photos.app.goo.gl/ExThdRXCcgYIJO4Z2
Пълна тъмница в едно незнайно село директно към небето.
Дори и дървото се вижда малко в ляво....

Иначе ето в късните часове с градска светлина.
https://photos.app.goo.gl/QJ7eiKToT0n1opAB3

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

OnePlus имат по 30 сек потвърждавам, със сигурност го имат още доста телефони не само LG

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)