Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията
#26

Пуснати са ти синхронизациите само за Wi-fi
Според мен си пускай Battery saver за през нощта или спирай ръчно синхронизациите
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги не знам дали имате такива наблюдения, но това ми се случваше и при други телефони. Та прави ли ви впечатление, че когато се остави телефонът да се зарежда за повече време (през нощта примерно) се зарежда доста по-добре, отколкото ако го заредиш до 100% и като изгасне лампата го изкараш от зарядното? Снощи стоя на зарадно цяла нощ и сега сутринта като го изкарах от тока почнах да го цъкам (на wi fi) и за 30 минути екран падна само с 1%, докато миналата седмица се зареди и го изключих и за 15тина минути падна от 100 до 99, като сутринта правя едно и също - Facebook, messenger, chrome, snapchat и т.н.

П.П. Забелязах още нещо. Вчера ми беше паднал  на 35% (след ден и половина stand by и 5 часа екран) и го дозаредих до 96%, като вечерта го поцъках и падаше осезаемо малко по-бързо от нормалното. Интересно ми е какво е вашето мнение и дали имате такива наблюдения, като тоеа казвам беше същото и при mi4-ката и про други телефони.
Цитирай
#28

С моя mi4 е същото. Като го взема от зарядното сутринта в 7 и до обяд си стои на 100%, ако не го ползвам. А като го взема веднага от зарядното след като се е заредил след 15 Мин е 99%
Цитирай
#29

Явно така са направени батериите, защото и при този е така, но като си го заредиш както трябва си държи доста. За момента съм на 3 часа дисплей, 10 часа на батерия и имам още 70-71% батерия, като е ползван предимно на wi-fi и не съм играл днес на никакви игри, като това също си оказва голяма роля. Забележки относно батерията никакви, относно телефона пак хаха.
Цитирай
#30

На колко да оставя да се разреди батерията преди да я сложа на зарядното? Това ще и е второ зареждане. Мисля че по малко от 10 процента не е наложително.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#31

15-20% максимум и го включвавай. Не е добре да пада под тези % като цяло по принцип, не само за първите зареждания.
Цитирай
#32

Цял ден на wi-fi.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#33

Много добро постижение колега jeff1980, някакви специални настройки имаш ли?

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#34

Много добър резултат. С какъв ром си Global Stable или друг? И каква е тази иконка горе на miui в статус бара?
Цитирай
#35

Иконката е от Ми фит приложението
Цитирай
#36

(2018-01-28, 20:34:36)vi4444o написа:  На колко да оставя да се разреди батерията преди да я сложа на зарядното? Това ще и е второ зареждане. Мисля че по малко от 10 процента не е наложително.
При наличие на индикация за разряд на батерията - най-добре.

 
Цитирай
#37

Рома ми с какъвто ми го прати колегата  Eastern.  От него го взех.  Не съм ъпдейтвал.  Имам постоянно включен  Bluetooth заради  Mi Band 2.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#38

Хм интересно, очаквах да си с global stable, а се оказа, че си с global developer rom. Ще се окаже май, че с developer-a кара малко повече батерията, но може и да не е така. Иначе менюто доста ми харесва така, но не ми се минава на developer-а, че тъкмо го настройх по мой вкус, и ако мина ще трябва пак всичко наново Big Grin
Цитирай
#39

Колеги,  желая  ви лека вечер!  Последен скрийншот преди зареждане.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#40

Браво...  Dance
Ето една статистика колко издържат големите флагмани от 2016 година.


Прикачени файлове
.jpg battery.JPG Размер: 23.6 KB  Сваляния: 117

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#41

Ако качиш една статистика и какво си правил с телефона, а не само СОТ цена няма да имаш Big Grin.
И аз преди няколко вечери се бях заприказвал с един познат във viber, и по едно време гледам, че за 10 процента батерия бях направил 2.30ч екран Big Grin (на друг телефон не mi note)
Цитирай
#42

Тая вечер моя ми се разпювка , че иска да го зареждам. Вчера сутринта го взех от зарядното. Около 2 часа екран , малко повече от 4 часа разговори, почти постоянно през деня на 3G или WiFi. Oт както съм го взел съм го зареждал три пъти , сега е за 4 път на заряд. Нещо много бързо ми се струва, че му свърши тока.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#43

Здравейте колеги! След като ъпдейтнах от 9.1.3 global към 9.1.4 global, батерията започна да пада малко по-бързо (правя с около 1 час по - малко SOT). Някой да има подобни наблюдения?
Цитирай
#44

След последния ъпдейт, ми се струва че батерията ми пада по бързо, при вас как е ?


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай
#45

Да, при мен горе долу 1 час по-малко SOT
Цитирай
#46

Откакто е с 9.6.2.0 Global сякаш много бързо взе да свършва батерията  Sad
Купил съм го с предния rom, струва ми се 15-20 % повече държеше тогава.

OnePlus 9R
Цитирай
#47

Xiaomi.eu 8.8.9 правя над 8 часа на Wi-Fi без проблеми
Цитирай
#48

(2018-08-22, 20:40:57)suffer написа:  Xiaomi.eu 8.8.9 правя над 8 часа на Wi-Fi без проблеми

Това при колко оставаща батерия ?
Цитирай
#49

12%.  Но понякога на 50% съм с 5часа екран


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#50

От 2-3 дни наблюдавам, че батерията ми пада по-бързо, без да съм променял нищо по телефона, в това число и не съм слагал нови приложения. От статистиката виждам, че се мъчи със сигнала на мобилната мрежа (зелената линия ми е доста прекъсната), а от приложенията наблюдавам повишена консумация от android операционна система и FB. Забранил съм autostart-а, а ФБ съм му задал пестене на батерия режим.
Някой да има подобен проблем? Благодаря !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)