Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на втори сим слот
#1

Първо да кажа че телефона е P8 Lite с едносимов софтуер и само един IMEI, версията на телефона е ALE-L21C432B613
Нямах никакво меню за управление на втората сим карта, а ако сложех сим карта във втория слот, то тя не работеше. Реално слота бе забранен и не се засичаше дори от андроид.

Във XDA форума един потребител казва, че е нужно само да се инсталира един UPDATE.APP от папка "CUSTOM" в "ALE-L21 C432B132 Europe channel Dual.rar".
Ето линк към този целия архив в който е папката CUSTOM, целия размер е 1,3ГБ: http://download-c.huawei.com/download/do...iteCode=hu
Понеже самия UPDATE.APP който трябва е само 22КБ, аз го качих в Мега, за по-лесно сваляне:
https://mega.nz/#!rMJREDQC!WM-qaR2d9kPgF...WgFyNupsfQ

Свалих го, разархивирах го, после на картата с памет направих папка dload и нея сложих файла UPDATE.APP, който е от папка CUSTOM.
След това набрах *#*#2846579#*#* и излезна меню за Ъпгрейд и избрах ъпгрейд от картата.
Телефона се рестартира и се инстабира без проблеми.
След инсталацията ми се появи меню за управление на СИМ слотовете, реално телефона стана двусимов, обаче имах супер странен бъг. Бъга бе, че и двата слота бяха не активни. Не можех да ползвам дори и единия, пробвах дори и с една сим във всеки от тях и пак не искаше.
Но както казах, поне имах меню за управление на 2 сим карти.

След това намерих друг ром ALE-L21C432B613 (Dual sim) Europen variant
Реално е абсолютно същата версия като моя стоков, но пише че е двусимов.
Ето линк: http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/...update.zip
Свалих го, разархивирах го, сложих файла UPDATE.APP в dload и го инсталирах.
След инсталацията телефона вече бе работещ друсимов модел.

Нямам си идея дали е от втория ром, или е от първия ъпдейт, може би е и от двата нещо мешано. Не знам, но реално телефона сега е с 2 сим карти.
Сим 1 е настроена за обаждания, СИМ 2 е за 3G/4G интернет.

Двете сим карти реално по едно и също време са регистрирани в мрежата на Виваком. Как става тоя номер с един IMEI да се регнат 2 сим карти в един и същ оператор не знам.

Когато говоря по Сим 1, тогава Сим2 за интернета става неактвна, просто се изключва. Може би това е заради факта че телефона е само с един IMEI и няма как да се използват по едно и също време в един оператор. По натам ще видя та дествам с карта на Теленор и Виваком дали пак така ако говоря по едната, другата ще се изключва. Но все пак тогава по един IMEI ще има в един оператор и на теория би трябвало и двете да остават активни.

Ето и скрийншот от телефона:

[Изображение: QOUkCPG.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

оператора няма взимане даване с имей номера на телефона едната карта винаги остава в standby mode докато говориш от другата. И да трябва да си с двусимов ром за да ти работят картите. Но този номер B613 би трябвало да е за една карта понеже двусимовите винаги са на четно число като 0,2,4, и така . Но щом се е оправел добре.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)