Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на OnePlus 5T - резултати, коментари, съвети
#26

https://www.youtube.com/watch?v=E0ytqQoWhR4 greenify приложение за оптимизиране на батерията...има и агресив доз който е експериментален и се активира с adb-то, ако има и други желаещи могат да го опитат, аз го сложих днес и след някой друг ден ще мога да дам обективно мнение по-въпроса.

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
Аксесоари
#27

Като се заговорихме за adb и батерията, ето как да си пуснем с adb GSam stats-a без root, приложението е GSam Battery Monitor и ако искате да видите кое колко ток дърпа е доста по добър вариант от вграденото.

Цитат:How to get full GSam stats without the root companion!

1) Connect your phone to your computer to establish an ADB session
2) Run the following command:
adb -d shell pm grant com.gsamlabs.bbm android.permission.BATTERY_STATS

NOTE:  For the PRO version, change 'com.gsamlabs.bbm' to 'com.gsamlabs.bbm.pro'

3)  Restart the app

You'll now have full access to the battery stats without needing the root companion app.  This works on android L, M, and now N (but not KitKat).

For instructions on getting ADB setup and running a similar permission grant command, see the post from the Greenify developers:  https://greenify.uservoice.com/knowledge...e-features

Работи и на O, пробвано е.

инфото от тук

Аз от тоя stats разбрах,че вайбъра ми яде по 15-20% на заряд и набиваше всичко в AndroidOS, реално без т'ва приложение нямаше как да разбера,че е тъпия Viber. Bu

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#28

(2018-02-21, 10:26:59)Legend написа:  Като се заговорихме за adb и батерията, ето как да си пуснем с adb GSam stats-a без root, приложението е GSam Battery Monitor и ако искате да видите кое колко ток дърпа е доста по добър вариант от вграденото.


Работи и на O, пробвано е.

инфото от тук

Аз от тоя stats разбрах,че вайбъра ми яде по 15-20% на заряд и набиваше всичко в AndroidOS, реално без т'ва приложение нямаше как да разбера,че е тъпия Viber. Bu
Много полезно инфо, утре като имам време ще го пусна и аз да видим как стоят в действие работите


Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#29

Колеги, да ви кажа че и аз съм много доволен от телефона. Имам и HTC U11 и Samsung S8. За два дни с Oneplus 5t всъщност се чувствам по-добре, отколкото с другите ми телефони. Имам един въпрос към вас и ако ми помогнете ще е супер. Искам да кача скрийн шотове за батерията при моето ползване, но не ми стана ясно как. Благодаря предварително ! Wink Поздрави на всички
Цитирай
#30

(2018-02-26, 08:15:01)sivokuche написа:  Колеги, да ви кажа че и аз съм много доволен от телефона. Имам и HTC U11 и Samsung S8. За два дни с Oneplus 5t всъщност се чувствам по-добре, отколкото с другите ми телефони. Имам един въпрос към вас и ако ми помогнете ще е супер. Искам да кача скрийн шотове за батерията при моето ползване, но не ми стана ясно как. Благодаря предварително ! Wink Поздрави на всички

Отваряш настройки,жестове .Там имаш направа на screenshot като плъзнеш три пръста по екрана надолу.Записват се в папка Screenshot в Pictures. След това като пишеш тук има прикачи файл .Избираш файла и готово.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

Супер, мерси много. Wink

Това са моите резултати с нормално ползване на тела.
Включена локация на Battery Saving и вкл.
Doze Mode                    
Цитирай
#32

Някакви оплаквания от новия ъпдейт имате ли? Или всичко е наред?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#33

Абсолютно всичко е супер, като изключим проблема, който явно само при мен се е получил тук, а и при някой други по света, но сме малко все още. Проблема е в самия Youtube update и сигурно ще го оправят тия дни. Не мога да разтегна youtube на fullscreen, но и там открих едно временно решение и се получи, така че нямам никакви оплаквания за сега.

Забележка: Все пак не препоръчвам, ако нямате проблеми, не ви се рискува и всичко ви работи ок !
Цитирай
#34

(2018-02-26, 09:04:08)sivokuche написа:  Супер, мерси много. Wink

Това са моите резултати с нормално ползване на тела.
Включена локация на Battery Saving и вкл.
Doze Mode

А това са резултатите при 8.1.0 Beta 4 

       

Това е батерията ми след три дни ползване и настройки. Мисля, че се справя повече от добре за Beta версия.
       
Цитирай
#35

След последния ъпдейт ar core
google предии няколко дни,батерията пада по бързо и се зарежда по бавно! Някакви идеи какво се случва?
Цитирай
#36

Няма ли някой да сподели ,защо батерия никога не зареждана повече от 80% месеци наред и държала повече от ден,сега пада доста бързо,в предишния пост съм написал кога забелязах разликата. С бета съм ако има значение.
Благодаря
Цитирай
#37

Някой пробвал ли е "оригиналните" батерии от алито? Има ли файда?

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#38

^ подмених батерията и съм удивен от резултата - телефонът е като нов. Доволен съм от цялостното му представяне и дори още година да изкара, ще съм ОК. Отказах се и от покупката на нов със сходни параметри, просто за мен не си заслужава да дам ~800/1000 лв. за същото...
Батерията си я взех от този магазин и си я подмених сам. Елементарно е, стига да имаш точните пособия и да не си с две леви ръце Big Grin
Цитирай
#39

Брей! Не очаквах отговор след по-малко от няколко дена.  Big Grin
Да разбирам, че не пречи, че пише, че е за 5, самата батерия е същата?
Не бих казал, че имам подходящи пособия, или че бих се пробвал, по-скоро ще питам в някой сервиз, ако аз йм предоставя батерията, дали ще ми я сложат.
Иначе и аз все още съм си напълно доволен от пърформънса на телефона, единствено батери лайфа ако мога да го подобря, ще ми изкара поне още година.

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#40

...ползването ми е почти едно и също всеки ден. От ~2 часа екран, сега съм на ~ 6 часа и ми стига без междинно зареждане през деня.[Изображение: 73e34d8096f0fd5e1ed8c8c1437abf6f.jpg]

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Цитирай
#41

Мале, чудесно! Big Grin
Това на мобилен или wi-fi?

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#42

Повечето ми време е на WiFi, но и мобилен си ползвам...
OnePlus имат tool, който работи/диагностицира учудващо добре, дръпни го от тук - OnePlus Diagnostic
Ще ти свърши работа и да видиш в какво цялостно хардуерно състояние ще ти го върнат от сервиза Wink
Старата ми батерия беше паднала на 70% Health, новата при слагането беше 98%. Някъде четох, че батерията е "заминала" при под 80%.
Цитирай
#43

Я, кво полезно туулче, благодаря! Аз съм малко по-добре - 76%. Ще мина тия дни през някой друг сервиз и като я сменя, ще драсна, да кажа как е.

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#44

(2020-10-15, 09:04:31)c4e написа:  ^ подмених батерията и съм удивен от резултата - телефонът е като нов. Доволен съм от цялостното му представяне и дори още година да изкара, ще съм ОК. Отказах се и от покупката на нов със сходни параметри, просто за мен не си заслужава да дам ~800/1000 лв. за същото...
Батерията си я взех от този магазин и си я подмених сам. Елементарно е, стига да имаш точните пособия и да не си с две леви ръце Big Grin

И аз на 5-ицата си взех батерия от dice, но съм леко разочарован. Моята беше произведена 09/2017, тоест седяла е 3 години в някой кашон. Когато я сложиш беше напълно изтощена, после след като я измерих с юсб метър излезе 2900mah-пак е напредък, старата беше 2550mah, но не е точно като чисто нова. Все пак магазина има гаранция и може да се върне, но на мен лично не ми се занимава. Държи към 7 часа и половина джъткане, старата държеше 6 и половина.

Между другото не се подвеждайте с accubattery, старата батерия ми я изкарваше с 300mah по-силна, не е точно приложението на oneplus телефони.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#45

7 часа и половина?? Това в самолетен режим ли е? Big Grin

П. С. Имаш правописна грешка в подписа. Smile

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#46

С рабощета сим карта, но само на wifi. Не ползвам мобилен нет в момента, по спомен с него пада малко по-бързо. Това е с нормална употреба, средно 4-5 отворени приложения като youtube, messenger, discord, reddit и chrome.

П. С. Оправих грешката Smile

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)