Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Tutorial] Отключване на 2-ри СИМ слот в WAS-LX1C432 (3GB ram / single sim)
#1

Тествал съм го на моя личен телефон и метода работи без грешка!

===================
  • Телефона ми е WAS-LX1C432 и е с 3ГБ рам, едносимов.

  • НЯМАМ си идея  дали работи на 4ГБ рам версиите!!!

  • Информацията за 4ГБ версиите LX1A има по надолу в поста
===================

Необходимо е:
  • Отключен Bootloader (как да го отключите вижте тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90398)
  • TWRP (версията реално е без значение, защото то е нужно само да направи бекъп и да възстанови бекъп на OEMinfo партишъна)
  • Аз използвах тази версия 3.1.1-2: https://mega.nz/#!WFYWEJjJ!HZGsY4WKdbYGr...o6f_g6V8FY
  • C432 Dual Sim OEMinfo (TWRP backup) (Използвайте САМО моето OEMinfo / Линк: https://mega.nz/#!ycpRnSqS!EW5acd5iYDofD..._FKv7KtRP0)
  • Използвайте САМО това, което съм дал!!! В нета има още 1-2 вариянта, но те ще ЗАКЛЮЧАТ bootloader и ще брикнат телефона. Моя вариянт е фикснат!!!
  • C432 Dual Sim OEMinfo (Flashable zip) (Линк: https://mega.nz/#!bYpkCTrb!jHOw1UAW_PcfW...z-eDI7rowU )
  • Опцията с флашване на OEMinfo е по-лесна за хората, но аз не съм я пробвал. Този зип го направи един потребител от XDA който използвай моя OEMinfo имидж файл.
  • Официален РОМ на Huawei P10 Lite версия B182 (Линк: http://androidhost.ru/JT )

===================

Подготвяне на СД картата:
  • Свалете архива Warsaw-L21_C432B182_EU_SERVI CE_androidhost.ru.rar и го разархивирайте
  • В главната директория на вашата СД Карта направете папка dload
  • Сложете файла UPDATE.APP и папката от архива WAS-L21_hw_eu в папка dload
  • Реално трябва да имате ето това: "SDCARD\dload\UPDATE.APP" и "SDCARD\dload\WAS-L21_hw_eu\update_WAS-L21_hw_eu.app"
  • Свалете архива DUAL-SIM-OEMINFO-C432.zip и го разархивирайте
  • Сложете папката "DUAL-SIM-OEMINFO-C432" в "SDCARD\TWRP\BACKUPS\ВАШИЯ_СЕРИЕН_НОМЕР"
  • Реално трябва да имате ето това: "SDCARD\TWRP\BACKUPS\ВАШИЯ_СЕРИЕН_НОМЕР\DUAL-SIM-OEMINFO-C432" и вътре 3-те файла
  • Свалете архива Huawei P10 Lite-OemInfoC432DualSim.zip
  • Сложете Huawei P10 Lite-OemInfoC432DualSim.zip във вашата СД карта

===================

Флашване:
  • Влезте в TWRP и от менюто Backup създайте бекъп на вашия оригинален OEMinfo партишън
  • Копирайте го или го преместете на сигурно място, ако ви се наложи да възстановите оригиналния ви Oeminfo
  • Имате 2 варианта как да сложите OEMinfo, реално няма значение по кой от двата начина го направите:
    • Чрез  възстановяване на бекъп с TWRP: Влезте в TWRP -> Restore и изберете папка DUAL-SIM-OEMINFO-C432, след това възстановете OEMinfo партишъна
    • Флашване на ZIP файл: Влезте в TWRP -> Install и изберете файла Huawei P10 Lite-OemInfoC432DualSim.zip, след това го инсталирайте
  • Отидете в TWRP -> Reboot -> Turn OFF и по този начин телефона ще се изключи
  • Уверете се че телефона е изключен
  • Натиснете всичките 3 бутона (VOL UP, VOL DOWN, POWER) едновремено и ги задръжте докато видите логото на EMUI и меню за ъпгрейд на системата
  • Ще започне автоматичен ъпгрейд на системата (в случая ще е даунгрейд, защото B182 е по-стара)
  • След като завърши ъпгрейда телефона ще се рестартира и вие ще имате СТОКОВА версия на WAS-LX1C432B182, който ще поддържа 2 СИМ КАРТИ

===================

Допълнителна информация:
  • Телефона ще е със софтуер версия B182, но до няколко минути (поне при мен бе така) ще получите OTA ъпдейт за версия B184, след това при ръчно чекване за пълен ъпдейт ще ви изтегли и B194.
  • Телефона ще си получава нормалните ъпдейти през центъра за актуализация.
  • IMEI 1 ще бъде вашия оригинален IMEI
  • IMEI 2 ще бъде 000000000000000, но това НЕ е проблем и работи чудесно, от снимките ще видите как СИМ1 ми е за говорене, а СИМ2 за интернет.

===================

ВАЖНО:
  • След цялата процедура Bootloader ще бъде ЗАКЛЮЧЕН и вие трябва ръчно да го отключите ако ви трябва
  • TWRP ще бъде премахнато, а на негово място инсталирано СТОКОВ РЕКОВЪРИ

===================
  • Както казах, този метод работи без проблеми на моя P10 Lite с 3ГБ Рам.
  • Телефона ми бе WAS-LX1C432B193 едносимов, а сега е WAS-LX1C432B194 двусимов

===================

4ГБ РАМ версиите LX1A:
  • Нямам си и на идея дали този метод ще работи на версиите с 4ГБ рам!!!

  • Този метод може да работи на WAS-LX1AC432 но трябва да си намерите работещо OEMinfo от двусимов LX1AC432, както и да ползвате папката WAS-L21A_hw_eu от архива със стоковия ром. НО НЕ ГАРАНТИРАМ нищо, защото моята версия на телефона е без А, т.е. моята е LX1C432, а не е LX1AC432.

  • Ето линк към WAS-LX1AC432B182 (Dual Sim 4GB version) OEMinfo: https://drive.google.com/file/d/0B-k_1rn...wwOHM/view

  • На теория ако сте с LX1A версия 4ГБ рам, то първо възстановявате това OEMinfo от линка отгоре, после флашвате софтуера, като ползвате папката WAS-L21A_hw_eu

  • Би траябвало да работи, все пак софта е B182, оем партишъна също е от B182. Но няма как да го тествам за да потвърдя, че работи!

===================

Реално телефона след цялата процедура ще е заводски заключен със оригинален заводски сафтуер. Все едно от магазина както сте го купили, но с тази разлика че ще поддържа 2 сим карти. Единствено може да се познае, че вие сте го отключили по това че IEMI2 e само нули.  По принцип един потребител от XDA ми каза как имало опция да се сложи IMEI2 като IMEI1, но реално пак ще си личи че е пипан, защото оригиналните двусимови модели са с 2 различни IMEI номера.  Другия начин е на IMEI2 да си генерирате някой фейк номер близък до вашия и така ще изглежда по истински, но все пак няма как да излъжете че е оригинален двусимов, защото на кутията ви, на гаранцията ви и на платката на телефона е написано че е едносимов с един IMEI. Това отключване го правете за лично ползване, а не да заблуждавате хората че телефона е оригинален двусимов! Лично на мен не ми пречи, че IMEI2 е само нули, защото реално работи без проблеми.

===================

Ето скрийншоти от моя телефон, както виждате работи без проблеми с 2 карти от Виваком. От СИМ1 говоря, от СИМ2 ползвам нет, защото тя е само за интернет.

           
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да ви кажа, че този трик работи САМО ако използвате Андроид 7.
Ако сте направили ъпдейт към Андроид 8, то трябва да се върнете обратно към 7 и тогава ще може да се отключи втория сим слот!!!
Освен това мога да потвърдя, че медота работи и на 4ГБ версиите WAS-LX1A. Просто при отключването използвате OemInfo файла за LX1A който е от долу в поста и съответно използвате папката WAS-L21A_hw_eu която е за 4ГБ рам версиите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)