Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Наглост или добър маркетинг
#1

Наглоста им просто няма граници
Вече може би ще пускат известия за новите им смартфони... Купил съм си флагман и получавам това насреща... Wtf? [Изображение: 6a17ae95c49c1915d3b96ee9140065cc.jpg][Изображение: c1bea23683762eb16bc14851fee6d49c.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Аксесоари
#2

Страхотна тема
#3

За мен е наглост.
След като са решили да правят такъв маркетинг, как може да подхождат толкова некадърно. След като могат да пускат такива реклами, не могат ли да засичат на какъв телефон го пращат. Толкова ли са некадърни, че да пускат реклами на по-нисък клас телефони, на човек притежаващ флагман.
Нагли некадърници.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
#4

Аз не виждам нищо "страшно" в така разпространяваната информация. Аз може да имам флагман, но да реша да купя този телефон за свой близък, примерно. Това е информация - ако желаеш четеш, ако не желаеш - подминаваш.

Над силата е само умението да я владеем!
#5

Точно така. Егати логиката - имаш флагман, значи да не ти рекламират нищо под 1500 лева...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#6

Като имам флагман, искам да ми рекламират това, за което изрично съм попитал! Затова и купувам приложения, да не ме заливат с глупости. Говедата от Самсунг имат вече един жълт картон, заради даунгрейда на стоковия файл експлорер. При втория ще загубят трима редовни клиенти на флагмани, наведнъж. Не са сами на пазара.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
#7

Първо, това е функция, която сами сте си включили. Като сте големи баровци с флагмани, четете на какво кликате ОК като ви пита, а не механично да се съгласявате с всичко, а после да се оплаквате, че ви унижават с недостойни за собственици на ФЛАГМАН предложения. А до това колко е некадърен маркетинга на Самсунг сочи фактът, че ползвате техния флагман, а не те вашия продукт. И че компанията се оценява на няколко трилиона долара, докато вашия труд на няколко хиляди левчета в най-добрия случай Smile Нека сме по-скромни когато гръмко атакуваме компания, чийто месечен оборот е колкото БВП на България за година. А Дивна го е обяснила чудесно, ама явно хората с ФЛАГМАНИ не си купуват хляб и тоалетна хартия.
#8

Това е нормално за български форум. Най-големите тъпаци работят в измислени фирми като Самсунг, Епъл и т.н. и взимат незаслужено десетки хиляди долари заплати. Само ако бяха назначили няколко форумни експерта как щеше да им тръгне бизнеса...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#9

Потребителска грешка. Както вече се написа, трябва да четете внимателно при първоначалните настройки. Там ви питат дали искате да получавате маркетингова информация или не. Питат и за други важни неща. Просто обръщайте малко повече внимание на работата с устройството и проблемите рязко ще спаднат, това все пак е "умен" телефон.
#10

Най-баналния и лесен начин за справяне с  въпросния проблем -> В настройките на Samsung Push Service да махате разрешението за известия.

(2018-01-20, 22:10:45)mefistoreyon написа:  Предполагам ,че като спра известията от приложението би трябвало да спрат да изкачат реклами.
A това само за досадните реклами ли отговаря ? Има ли нещо общо нотификацийте на останалите приложения ?

1. Да. Smile
2. Само за рекламни известия свързани само със приложенията на Samsung и не засяга останалите приложения (като на Facebook, Viber, на Google и т.н.)

Always looking forward
#11

Наглоста им няма граници и това ще е само началото Smile Щом веднъж се почне с подобни реклами - на флагман да ми искачат реклами и да ми пише къде и как да си купя новия им телефон ... WTF ? Гавра си е малко Big Grin Скоро единственото спасение ще е custom rom за съжаление. След като казвате ,че е моя грешка, очевидно като съм се съгласил за реклами , не съм очаквал това , не мислите ли ? Big Grin Никой нормален човек не би очаквал такъв тип реклама... Както и да е, Samsung Push ми е систенмно приложение, не мога да го отворя или да го изтрия ? Какво мога да направя за да спра изкачащите реклами ?

PS
Предполагам ,че като спра известията от приложението би трябвало да спрат да изкачат реклами.
A това само за досадните реклами ли отговаря ? Има ли нещо общо нотификацийте на останалите приложения ?
#12

Както казаха колегите за какво се съгласявате с всичко и после ревете, аз докато бях със Samsung, никога не са ми изкачали такива реклами, и това, че ще някои с флагмани, какво по-долните серии, не са ли на Samsung, или трябва да се правим на богати, че имаме телефон за 1000лв., и да отваряме теми, за да видят другите. Който не иска Samsung, да си взима друго, Samsung няма да загуби от няколко човека във форума.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#13

Както и други колеги са го казали малко по-нагоре - абе четете бе хора!!! Още при пускането на телефона и първоначалната настройка за privacy-то чекнах отметката на единствените 2 неща, без които не можех да продължа. Всичко останало изключих и поради тази причина досега не съм получил никаква реклама.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

#14


(2018-01-20, 16:03:19)divna написа:  Аз не виждам нищо "страшно" в така разпространяваната информация. Аз може да имам флагман, но да реша да купя този телефон за свой близък, примерно. Това е информация - ако желаеш четеш, ако не желаеш - подминаваш.

Права си , просто аз не обичам рекламите и се опитам по всевъзможен да се отвърва от тях, за момента без руут.
(2018-01-20, 17:43:04)arrogant написа:  Точно така. Егати логиката - имаш флагман, значи да не ти рекламират нищо под 1500 лева...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Замислял ли си си се ,че може да ми показват и реклами за останалите им продукти ? Къде съм напсал аз,че трябва всичко което рекламират да е над 1000лв ? Имат очила, имат часовници... Може би щеше да е по удачно да виждам подобни реклами вместо на други телефони ?  Bu
Мое мнение си е естествено, но нямаше ли да е по полезно да показват реклами на аксесоари които аз бих си купил за въпросния модел телефон ? Логиката ми беше ,че си взимаш премиум телефон (Уж премиум де...Евтината версия на ноут един вид) и после виждаш подобен тип реклами. Очилата им за VR са около 200-300 лв, последния им часовник ако не греша е около 700лв. 
(2018-01-20, 18:42:15)dodo_pv написа:  Като имам флагман, искам да ми рекламират това, за което изрично съм попитал! Затова и купувам приложения, да не ме заливат с глупости. Говедата от Самсунг имат вече един жълт картон, заради даунгрейда на стоковия файл експлорер. При втория ще загубят трима редовни клиенти на флагмани, наведнъж. Не са сами на пазара.
Именно, това имах предвид. 


(2018-01-20, 21:53:26)BeyondHorizont написа:  Най-баналния и лесен начин за справяне с  въпросния проблем -> В настройките на Samsung Push Service да махате разрешението за известия.


1. Да. Smile
2. Само за рекламни известия свързани само със приложенията на Samsung и не засяга останалите приложения (като на Facebook, Viber, на Google и т.н.)

Благодаря много  Storstark  
(2018-01-21, 09:34:35)hazART написа:  Както казаха колегите за какво се съгласявате с всичко и после ревете, аз докато бях със Samsung, никога не са ми изкачали такива реклами, и това, че ще някои с флагмани, какво по-долните серии, не са ли на Samsung, или трябва да се правим на богати, че имаме телефон за 1000лв., и да отваряме теми, за да видят другите. Който не иска Samsung, да си взима друго, Samsung няма да загуби от няколко човека във форума.
Дори не съм писал в темата клуб с8 защото не исках да се хваля и не мисля ,че имаше нужда  Tooth
(2018-01-21, 10:46:59)nmnikolov написа:  Както и други колеги са го казали малко по-нагоре - абе четете бе хора!!! Още при пускането на телефона и първоначалната настройка за privacy-то чекнах отметката на единствените 2 неща, без които не можех да продължа. Всичко останало изключих и поради тази причина досега не съм получил никаква реклама.

Принципно чета всичко. Но имах проблеми при настройването на телефона - а това за Samsung Push известията дори не си го спомням...Първия път когато пуснах телефона и се опитах да го настроя имаше някакъв проблем и телефона забиваше на едно място и не мърдаше. На третия път успях да я мина настройката, но главно само цъках, признавам си за да може да я мина и да стартира телефона.

Както стана очевидно, грешката е моя  Smile Ама нали за това сме тук ? Да си помоагаме,обясняваме и обменяме опит ? Това негативно отношение, сарказъм и писането на коментари колкото да се включи някой в дискусията не мисля ,че е правилния начин (Хубаво е да се мисли малко преди да се пише). Благодаря много на @BeyondHorizont  и @divna ,че се включиха в темата.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)