Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Получаване на известия при заключен телефон
#1

Въпроса ми е насочен към колегите, които ползват messenger на Facebook най-вече. Та излиза ли ви съобщението когато телефонът е заключен и приложението не е оставено заключено в рама да работи? При мен не излиза и малко ме дразни това, че постоянно трябва да е пуснато, за да ми излезе известието. Пробвах със всичките настройки като му махах пестенето на енергия, слагах я и няма промяна. Отключа ли го веднага получавам съобщението дори и да не е заредено в рама, но не искам да е така. Ако има вариант да не е заредено и да излизат съобщенията ще се радвам да го чуя.
Цитирай
Аксесоари
#2

В оптимизация, Разрешение на приложения, Месенджер човърка ли го?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Навсякъде го ръчках и не иска нещо, ама не е болка за умиране де. Ако не става ще го оставям включен.
Цитирай
#4

Autostart включен ли е
Цитирай
#5

Да, включен е.
Цитирай
#6

И при мен е така на Редми нот 4 обаче не се занимавам вече.Да има ли стартиран фейсбук известията идват,но изчистя ли го спират.Обаче с месинджера няма проблем,бачка си идеално.
Цитирай
#7

Трябва в настройки на батерията да пипнеш:
Battery saver - choose apps и виж кое му е избрано.
При мен е само на autostart
Цитирай
#8

Хах оказа се, че си работи дори и на Battery Saver като е, просто го доставя след 20-30 секунди. Благодаря за мненията все пак.
Едит: Честно да ви кажа ми ги показва когато той си поиска. Ще си го държа в рам-а поне да съм сигурен, че винаги ще получавам известията. Надали ще харчи толкова много ток, пък и батерията се чудя как да я изтощя Big Grin
Цитирай
#9

Имам същия проблем. Пробвах всичко възможно безуспешно.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#10

Интересно, че като го рестартираш и ги получава и после май пак спира, но не е болка за умиране де.
Цитирай
#11

Да,и е проблем на MIUI9 май.И на глобалния сайт се оплакват,мултиром,xiaomieu...Ако е проблем де или ние нещо не можем да си направим настройките.
Цитирай
#12

На xiaomi.eu го няма този дерт
Цитирай
#13

@suffer гледам,че има доста мнения за неработещи известия на xiaomieu на различни устройства.В раздела за 8.1.18.Вчера инсталирах на редми нот 4 хем нямаше известия хем времето не локализираше и го махнах преди няколко часа.Като гледам май проблема е глобален за MIUI9 но се проявява различно при различните устройства.Портнал съм ппследен стабилен MIUI9 china андройд 4.4 на един телефон който стои в жабката на колата само с една навигация в него .Там пък излизат известията когато си поискат със същите настройки.Или не идват или идват с много голямо закъснение.
Цитирай
#14

За 8.1.18 единствения проблем е, че пак махнаха face id.
Известия си ми идват. Единствено имам проблем със скайп, ама той се омаза преди много време. Просто ме мързи да ресетвам, а и не си струва само заради него
Цитирай
#15

А това с face unlock-а няма ли да го оправят и да го сложат вече.. Готина функция си е, пък и по клиповете работеше много добре.
Цитирай
#16

За глобалния вероятно ще се забави.
Даже не знам дали са добавили raise to wakeup( има го от 1-2 месеца в седмичните верии), което в комбинация с фейс ънлока е идеално за ненатискане на никакви бутони за отключване
Цитирай
#17

Ами мисля, че го няма, защото тези дни, докато си настройвах телефона не съм го видял. С global stable 9.1.4.0 съм, като мисля, че е последният.
Цитирай
#18

Face ID не очаквам да го пуснат скоро в глобал версията (просто не е сигурен достатъчно) докато за да се включи като го вдигнеш много ми липсва.
Цитирай
#19

Идеята не е за сигурност, а за по-лесно отключване.
Цитирай
#20

Само да питам телефона има ли функция за отключване с двойно почукване и съответно за заключване.
Цитирай
#21

Има двойно почукване или вдигане на телефона за светване на екрана


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

В глобалната версия го няма това с вдигането, само double tap to wake. Само за информация казвам.
Цитирай
#23

А заключването само с power бутона ли става.
Цитирай
#24

Разбира се, че не , но ти много добре знаеш Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#25

Не не знаех.Не съм ползвал този телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)