Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XZ1/XZ/XZs как да снимаме под вода?
#1

При Z5 и по старите модели в камерата имаше функция ТачБлок, която изключва тача на дисплея и снимаш под вода с бутоните. Хубуу ама от XZ насам , дори и сега в последните модели, това го няма. Като топнеш телефона, дисплея полудява и не става. Открих външнни програми за тази работа, но ми се ще да го правя със стоковата камера.
Някакви идеи?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#2

Нaглaсяш тaймерa нaд водaтa и се потопявaш тогaвa.

#TeamPixel
Цитирай
#3

Ами да де, но при допира с водата тача реагира и обикновено спира записа.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#4

С такъв найлонов плик не става ли?

[Изображение: cip-4x4.jpg]
Цитирай
#5

От сега ви казвам, че с такъв плик снимките стават мътни.
Мисля, че когато го пробвах бях активирал touch block (Sony Z3)
Цитирай
#6

И аз съм снимал снимки/видео с Z5Compact в морето в Гърция. Наистина има опция touchblock. После го мих веднага 10 минути под чешмата и още 2-3 часа сушене
Цитирай
#7

@nnvviiddiiaa, Под има тази опция touchblock, за притежателите на по-нови устройства с Андроид 7.1.1 и Андроид 8.0, тази опция вече не е налична.
Именно за това и Bavarche търси алтернатива, по възможност да върши работа с приложението за камера на Сони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

(2018-01-27, 16:36:15)Monipeev написа:  @nnvviiddiiaa, Под има тази опция touchblock, за притежателите на по-нови устройства с Андроид 7.1.1 и Андроид 8.0, тази опция вече не е налична.
Именно за това и Bavarche търси алтернатива,  по възможност да върши работа с приложението за камера на Сони.

Разбрах. Тъпо, че са го махнали.
Цитирай
#9

Пробвах с външно приложение Aqua Camera Pro, но качеството нещо не ми харесва. Сравнявам с малки отрязъци успешни записи със стоковата камера и със записи от стария боец Z5 compact.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#10

Някой няма ли да качи снимки, снимани във водна среда?

 
Цитирай
#11

И аз снимах под вода, качил съм снимки в темата на мейта, но също ми трябва такава програмка за тъча.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

https://photos.app.goo.gl/80QgZ6So0hxvrMvn2
Ето подводни снимки и видео. Първите 2 са със стоковата камера, останалите са с външна програма.Клиповете с дъщеря ми са снимани със Z5 compact стокова камера.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

До колкото помня и при Z5C се базикаше докато го накисвах. Веднъж пробвах: пускам видеото/ за снимка и телефона е в хоризонтално положение с дисплея да гледа нагоре. После потапяш така, че телефона да се залее с вода отвсякъде наведнъж, смисъл да не се мокри начасти екрана. Също така може и по-реско да се потопи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)