Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От днес налична нова актуализация MIUI V9.2.3.0.NAMMIEK стабилна
#1

Нападайте (през OTA) 
За REDMI 4X
Storstark

Изтегляне на пакета за 100секунди през wi-fi и актуализацията отне 12 минути.
Първото нещо което виждам е че ми сложи в настройките "всичко за телефона" на 1во място
По екрана ми върна някои икони/приложения които бях деактивирал.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз го сложих преди малко.
В настройки > приложения, нещата стоят малко по-различно от преди.
Цитирай
#3

Току що и при мен се ъпна.Малка промяна в настройки,наистина върна някои приложения,и много МИта ми е добавили.Наблюдавайте батерията,при мен, докато пиша отидоха 5%.Но и при предната версия отначало беше така

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#4

Днеска ще го зареждам, ще го имам предвид за батерията. Ами аз всъщност прочетох какво е новото- нищо интересно. С тоя и без тоя ъпдейт все тая. Проблеми които сме обсъждали тука не са пипани.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

Кво става, направо съм ядосан/паниран. За 1д 18ч имам 2 часа екран и батерия на 25%. Потреблението ми е абсолютно стандартно, даже почти не ползвам телефона.
Разликата с преди и сега е двойна, двойно по-бързо ми пада батерията. И има някаква тъпа допълнителна страница по екрана. Как се маха? И как да си върна старата версия /няма руут и телефона е в гаранция/?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

@nehranimaiko, ако проблема остава, като вариант - заводски настройки.

 
Цитирай
#7

Допълнителната страница би трябвало да може да се маха от настройките на Launcher-a - Homescreen & Recents - там има опция за спиране на страницата.
От опит знам, че стабилните ромове са по-бъгави от седмичните Big Grin
Цитирай
#8

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1449645
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1449690
Цитирай
#9

(2018-01-29, 10:00:51)NoMaD написа:  @nehranimaiko, ако проблема остава, като вариант - заводски настройки.

Заводските настройки какво ще помогнат? МИУИ 8 ли ще ми върне? 

П.С. Разбрах че допълнителната страница не може да се махне на глобален ром.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

ще си бъдеш пак с 9.2.3.0 но Data дялът ще е оптимизиран за МIUI 9, а няма да стои с настройките от стария ром.
При ъпгрейд на OS и смяна на МIUI версията ресет никога не е излишен
Цитирай
#11

Проблем с батерията при мен няма.Държи 2 дни с около 6 часа SOT.Т.е. никаква разлика с 9.1.1.0.
Цитирай
#12

(2018-01-29, 11:20:11)nehranimaiko написа:  Заводските настройки какво ще помогнат? МИУИ 8 ли ще ми върне? 
Не, няма да върне, но за дрейна на батерията може и да помогне.

 
Цитирай
#13

Аз също нямам забележки към батерията след ъпдейта. Честно казано не намирам нищо полезно от този ъпдейт, за сега поне!
Цитирай
#14

Постоянно излизат нотификации от Гугъл за влемето, което ме дразни много, а още не съм намерил начин да ги спра! От батерията нямам оплаквания засега. Още не съм правил ресет на ОС,тези дни... може би.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

(2018-01-29, 18:49:12)valentyno написа:  ...Честно казано не намирам нищо полезно от този ъпдейт, за сега поне!
Поне нови пачове за сигурност няма ли?

 
Цитирай
#16

Декември '17

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Днес го върнах до заводски настройки и сега не мога да настроя браузъра по подразбиране, постоянно излиза Хром. Нещо или са я премахнали тази настройка или аз окончателно съм изглупял


SUCCESS
Цитирай
#17

И аз днеска преинсталирах и заредих, ще видим как е.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#18

(2018-01-29, 20:15:54)andreti013 написа:  Декември '17

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Днес го върнах до заводски настройки и сега не мога да настроя браузъра по подразбиране, постоянно излиза Хром. Нещо или са я премахнали тази настройка или аз окончателно съм изглупял


SUCCESS

При последната актуализация като браузър имам само Chrome.Фабричния изчезна.
Цитирай
#19

Няма такова нещо! Хрома е настроен по подразбиране, затова излиза само той.
Настройки > приложуния > горе най-дясно падащото меню > по подразбиране > браузър > избираш хром или ми браузър


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
[Изображение: ac38cd03b14b42f18e33e829c11463c1.jpg][Изображение: fda883f813deece2604959fecad32ce9.jpg]
Цитирай
#20

А защо карате с тези браузъри, не ви ли излизат постоянно реклами в нета?
Аз си тегля винаги Adblocker Browser и си карам с него, има си всичко.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#21

Аз съм описал как да сложиш браузър по подразбиране, независимо кой! Всеки избира за себе си, кое му е удобно и кое не. Аз лично съм на стоковия. Допадна ми интерфейса и него ползвам.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Както бях написал по-горе ,телефона се ъпдейтна до споменатата версия,като това по-никакъв начин не му се отрази на работата спрямо предишната версия.Ама мирно седи ли се-петък вечер след малко размисли му набих най-новата бета версия 8,2,1,.Ефекта е положителен-батерията все още не съм я засякъл точно,но при всички положения е по-добре от стейбъла.Другото-Антуту при стейбъл почти 45000,при бета 57300.Бъгове за сега нямам.
Цитирай
#23

Какво значи най-новата бета версия 8.2.1? Най-новото не е ли с най големи цифри т.е. 9.2.3?
При мен след ъпдейта изчезнаха word i excel, ,само казвам.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#24

Beta e седмичната
8 - 8 години miui или 2018
2 - февруари
1 - първи ден от месеца...
8.2.1 е най-новото (според някои сайтове се води Миуи 9.3)
https://xiaomi.eu/community/threads/8-2-1.43229/

9.2.3.0 си е номерация за стабилната версия.
Девятката показва с коя версия на MIUI си.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86110
Цитирай
#25

Не се изразих точно-последната Global beta от сайта им.А между другото BL ми е отключен фабрично.Телефона е вземан от Ви...ом.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)