Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка на oneplus 5T
#1

Здравейте, замислям да го поръчам от алито има ли съшествена разлика между global version и китайската ? Китайците твърдят ,че вс е 1 към едно като софтуер и упгрейди. Разлика в цената е около 100 тина лева мисля. Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом е 1 към 1 защо не ги питаш за 100те лв?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

Колега здравей, би ли споделил от кой търговец го гледаш ? И аз ще поръчвам тея дни, но колкото и да търсех и гледах най-ниската цена+ДДС+мито+таксите излиза с 3-40лв по-евтино от сайта на ОР, което според мен не си заслужава.
Поздрави !
Цитирай
#4

(2018-01-29, 00:08:29)pe6ool написа:  Здравейте, замислям да го поръчам от алито има ли съшествена разлика между global version и китайската ? Китайците твърдят ,че вс е 1 към едно като софтуер и упгрейди. Разлика в цената е около 100 тина лева мисля. Поздрави
Препоръчвам от официалния сайт, има си и гаранция.

 
Цитирай
#5

И аз съм за оригиналния сайт, най добре е от там, но го купете през виртуална карта не директно с дебитна/кредитна.
Ако е наличен в Полша идва за 1,5 до 3 дни до адрес в София и има тракинга им е супер Smile

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Е те не го ли оправиха вече проблема с покупките през кредитни/дебитни карти ?
Цитирай
#7

От Fantacy колега мисля да поръчам най много ги хвалят и имат макс feeback , не съм поръчвал от европейски сайтове и тн за това попитах за алиекспрес. Цената е около 780-90 лв и да има варианта с митниците Big Grin и тогава пак става колкото от официалния сайт
Цитирай
#8

(2018-01-29, 11:40:27)pe6ool написа:  От Fantacy колега мисля да поръчам най много ги хвалят и имат макс feeback , не съм поръчвал от европейски сайтове и тн за това попитах за алиекспрес. Цената е около 780-90 лв и да има варианта с митниците Big Grin и тогава пак става колкото от официалния сайт

За сметка на това нямаш гаранция и ще ти дойде за 30-60 дни, вместо за седмица от Полша.
Цитирай
#9

(2018-01-29, 11:40:27)pe6ool написа:  ....Цената е около 780-90 лв и да има варианта с митниците...
Вариант с митниците няма - само на късмет.

 
Цитирай
#10

А в крайна сметка може ли с дебитна или кредитна през официлания или трябва виртуална не съм се сблълсквал с такава и как се работи
Цитирай
#11

Препоръчвам ти да го купиш от официалния сайт, и аз търся от няколко дена къде излиза най-евтино, но не си залужава за 3-40лв 1во чакането, 2ро разправиите с митниците и 3то гаранцията на у-вото(то пак си има).
Има един продавач, който предлага телефона без такси/ддс/мито но доставката е от сорта на 30-50 дена ..
Цитирай
#12

(2018-01-29, 12:00:14)pe6ool написа:  А в крайна сметка може ли с дебитна или кредитна през официлания или трябва виртуална не съм се сблълсквал с такава и как се работи

Дори и да не са си оправили проблема с пробива им в разплащателната система, по-добре плащай с paypal. Както и при възможност във всички други сайтове, които поддържат paypal.
Цитирай
#13

Май ще е от официалния колкооми искушаваща да е цената голяма дилема и благодаря за бързите отговори ??
Цитирай
#14

Те,че са го оправили са го оправили, но това не гарантира нищо, като цяло където и да плащаш с карта онлайн е проблем, най чисто е през виртаулна карта от онлайн банкиране или paypal и тн.
Идеята на виртуалната карта е да си прехвърлиш в нея точно толкова пари колкото ще плащаш или малко отгоре, и винаги да я държиш на 0, така си гарантираш,че от дебитната ти/кредитната ти карта шанса да изчезнат пари е много малък, а виртуалната карта е винаги празна освен ако не плащаш нещо Smile
Може да прочетеш повече тук за ДСК примерно, https://dskbank.bg/%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0...1%82%D0%B0

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Излизаме извън темата, но ако банката с която по принцип работиш не предлага витруални карти...си е набутка...защото при всяко зареждане плащаш такса за превода.
Ето примерно в УниКредит няма виртуални карти.
Цитирай
#16

Еми откриваш си втора сметка в същата банка. Някаква спестовна. Там ти стоят парите. От нея си прехвърляш в картата без такси, когато и колкото искаш.
Ако си направиш виртуална същия номер ли има като действителната, защото последната е регистрирана в PayPal.
Цитирай
#17

(2018-01-29, 14:19:16)anatol06 написа:  Еми откриваш си втора сметка в същата банка. Някаква спестовна. Там ти стоят парите. От нея си прехвърляш в картата без такси, когато и колкото искаш.
 Ако си направиш виртуална същия номер ли има като действителната, защото последната е регистрирана в PayPal.

Прехвърляш без таски, но пък имаш месечна такса за 2-рата сметка.
Отговорих ти на другия въпрос в другата тема. Няма как да е със същия номер. Трябва на ново да е регистрираш в paypal.
Цитирай
#18

Да прав си за таксата. Няма как. Благодаря ти за отговора.
Цитирай
#19

anatol06, пестиш от вътрешнобанковия трансфер с втората сметка, но всички сметки имат някаква месечна/годишна такса, така че май не е много рентабилно да поддържаш друга сметка само за интернет плащания. Затова има безплатни виртуални карти, които да ползваш основно за интернет плащания и при пробив в сигурността "да изгърми" виртуалната (обикновено празна), а не реалната. Както стана с купилите OnePlus и не ползвали PayPal.
Аз лично ползвам виртуална карта Revolut - безплатна виртуална VISA карта в EUR. Захранвам я без такса/комисион от моята банка преди плащането, има нотификация в реално време за всеки изходящ трансфер, можеш да я замразиш, можеш да определиш дневен/седмичен лимит и т.н. Управлява се само през телефона, което за мен е удобно и лесно. Това последното като реклама излезе, но може да е полезно за интересуващите се...
Цитирай
#20

Защо е без такса захранването? Имат договор с банката ти ли?
Цитирай
#21

(2018-01-29, 15:33:49)c4e написа:  anatol06, пестиш от вътрешнобанковия трансфер с втората сметка, но всички сметки имат някаква месечна/годишна такса, така че май не е много рентабилно да поддържаш друга сметка само за интернет плащания. Затова има безплатни виртуални карти, които да ползваш основно за интернет плащания и при пробив в сигурността "да изгърми" виртуалната (обикновено празна), а не реалната. Както стана с купилите OnePlus и не ползвали PayPal.
Аз лично ползвам виртуална карта Revolut - безплатна виртуална VISA карта в EUR. Захранвам я без такса/комисион от моята банка преди плащането, има нотификация в реално време за всеки изходящ трансфер, можеш да я замразиш, можеш да определиш дневен/седмичен лимит и т.н. Управлява се само през телефона, което за мен е удобно и лесно. Това последното като реклама излезе, но може да е полезно за интересуващите се...

Е в твоята банка нямаш ли такса по сметката от която захранваш виртуалната карта. @GHOSTFACE той има предвид, че няма такса по виртуалната карта.
Цитирай
#22

Не, от всяка банка е безплатно, то си го пише за безплатния план:

Цитат:Standard
  • Free UK current account
  • Free Euro IBAN account
  • Interbank FX rates
  • Free bank transfers in 25 currencies
  • £200/€200 Free ATM withdrawals per month

За 6 евро може да ти пратят и пластиката, с която да теглиш на банкомат. Печелят само от превалутирането... и от другите платени екстри, естествено.
Захранвам виртулната сметка с евро от българската ми сметка в левове - БЕЗПЛАТНО. Ако пазарувам нещо в долари ми превалутират еврото в долари и това е тяхната печалба (комисионът е смешен, сравнен с на нашите курсовата разлика). Ако плащам в евро, не ме цакат.
Пример от онзи ден: дължими 3,68$ -> платени 2,96€ и комисион 0,01€ при покупка от aliexpress
Цитирай
#23

(2018-01-29, 12:00:14)pe6ool написа:  А в крайна сметка може ли с дебитна или кредитна през официлания или трябва виртуална не съм се сблълсквал с такава и как се работи
Отваряш си в някоя банка сметка за дебитна карта и си я захранваш само преди плащане, дори и през банкомат. Лесно, бързо и без други финансови проблеми.

 
Цитирай
#24

(2018-01-29, 15:56:56)c4e написа:  Не, от всяка банка е безплатно, то си го пише за безплатния план:
Абе човек говоря ти за тая сметка в банката от която захранваш виртуалната карта нямаш ли месечна такса.
Цитирай
#25

OnePlus 5T ще бъде представен и в червен цвят: https://forums.oneplus.net/threads/power...ed.767946/

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)