Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка на oneplus 5T
#26

OnePlus 5T е на първо място с най-високо ниво на високочестотно електромагнитно излъчване: https://money.bg/gadgets/koi-sa-novite-m...tsiya.html

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Малко бошлаф са ми тия статиики. Пък и защо никъде не споменаха под колко трябва да е? Нормата в Европа е до 2. В Америка е до 1.6 всичко над тези норми не се пуска в продажба, ама като гледам там 5Т се продава като топъл хляб в USA, защо ли..

Цитат:This device complies with maximum SAR-value of 2 watts per kilogram, which is recommended by the International Commission for Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP) since 1998.

И не разбирам защо не споменават телефони като

BlackBerry DTEK60 (BBA100-2) - 1,99 ( буквално на ръба за Европа )
Nokia 3 - 1,85
Moto G4 и G4 Plus - 1,83

+ това има значение дали телефона ти е до ухото или не, SAR-a е различен.

И в крайна сметка нищо от това няма значение, защото няма доказателство,че това е вредно по някъкъв начин за тялото.

за справки тука :
http://www.bfs.de/SiteGlobals/Forms/Such...mit=Search

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#28

(2018-03-07, 14:41:15)Legend написа:  Малко бошлаф са ми тия статиики. Пък и защо никъде не споменаха под колко трябва да е? Нормата в Европа е до 2. В Америка е до 1.6 всичко над тези норми не се пуска в продажба, ама като гледам там 5Т се продава като топъл хляб в USA, защо ли..


И не разбирам защо не споменават телефони като

BlackBerry DTEK60 (BBA100-2) - 1,99 ( буквално на ръба за Европа )
Nokia 3 - 1,85
Moto G4 и G4 Plus - 1,83

+ това има значение дали телефона ти е до ухото или не, SAR-a е различен.

И в крайна сметка нищо от това няма значение, защото няма доказателство,че това е вредно по някъкъв начин за тялото.

за справки тука :
http://www.bfs.de/SiteGlobals/Forms/Such...mit=Search

Абсолютно съм съгласен !
Цитирай
#29

Аз ли съм глупав и нещо не мога да схвана? 
Защо 5Т е на първо място според статията, като дори в графиката в нея модела е втори след Mi A1?  Rolleyes
Цитирай
#30

(2018-03-08, 10:58:35)tzvetann написа:  Аз ли съм глупав и нещо не мога да схвана? 
Защо 5Т е на първо място според статията, като дори в графиката в нея модела е втори след Mi A1?  Rolleyes

Статиите обикновено се пишат от журналисти а не от инженери ... А ако се зачетеш в коментарите може и доволно да се посмееш, защото някой не знае какво е радиация, и йонизираща радиация, та не обръщай много внимание на такива статии ...
1,68 до ухото и 1,71 до тялото ... има ли значение ... всички ще умрем ...
Цитирай
#31

Не е баш така. Според мен много зависи от обхвата и имам чувството,че го правят тоя SAR на Worst case scenario. В реалност нещата стоят по друг начин. Друг е въпроса,че колкото по близо сте до клетка толкова по зле, облъчването е много повече от 2 w/kg, По притеснително е колко захар сте погълнали днес отколкото това облъчване от телефона, но това е друга тема.

Стойност на 5T за USA. Нарежда се до много много други актуални телефонии стойностите не са като в EU, което ме навежда на мисълта,че много зависи от обхвата  Wink


https://www.device specifications.com/en/model-sar/b601468e

(Махнете space-a между device и specifications,че форума нещо блоква линка, не се харесват.)

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#32

Само днес има oneplus 5t ТУК (алиекспрес) 392 евро за 6/64 и 466 евро за  8/128 ако някой се интересува.
Цитирай
#33

Бих си поръчал от Fantacy, но с митнически такси тук, цената за него ще излезе солена.

 
Цитирай
#34

Здравейте, интересува ме има ли оторизиран сервиз в гр. София или в България за тази марка телефони? И също така ако няма къде може да се сервизира ако даде някакъв дефект? Питам защото един приятел ми донесе един чисто нов в запечатана кутия OnePLus 5T 8RAM 128 ROM от Англия и ми каза че е с 2 год международна гаранция от активирането му?
Цитирай
#35

Не, няма такъв. При гаранционно събитие - в Полша.

 
Цитирай
#36

Двугодишната гаранция за страните от ЕС важи за телефони, закупени от официалния сайт (oneplus.net).

Цитат:Please note: Self Service RMA is only applicable to devices purchased on OnePlus.net. You will need to contact OnePlus Customer Support Team if you purchased your device from one of our official distributors.

Самата процедура е ясно описана и предполага oneplus акаунт, с който е закупен апарата:

Цитат:Step 1: Head over to your "My Orders" page and click the 'service request' button to begin your repair and warranty claim.
Step 2: Select RMA Type. You can select Return, Replacement, or Repair.
Step 3: Choose the "Items".
Step 4: Fill in "Reasons" and upload an attachment.
Step 5: Confirm your email.
Step 6: Choose or input an address.
Step 7: Submit the RMA request.

If you successfully submitted the RMA, you can find it under My Account > Service Request.

Ако е купен от официален дистрибутор, пак трябва да се обърнеш към съпорта на oneplus и от там вероятно ще ти валидират  гаранцията след като предоставиш набор от данни. Доколкото знам, в Англия няма такъв.
Цитирай
#37

Здравейте, днес си закупих OnePlus 5T 8RAM 128ROM донесен от Англия и при положение че в БГ няма оторизиран сервиз за тази марка и гаранцията отпада защото не е купен от официалният сайт на марката ако даде някакъв дефект има ли сервиз който да го оправи дори и платен в България??

Изпратено от моят HTC U11 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

(2018-01-29, 09:40:01)NoMaD написа:  Препоръчвам от официалния сайт, има си и гаранция.

Гаранция има при покупка не само от официалния сайт

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#39

Ако визираш гаранцията, която я предлагат при покупка на телефона тук, то тя винаги може да бъде поставена под съмнение от продавача и да не бъде уважена.

 
Цитирай
#40

Би ли се обосновал за какво и коя гаранция визираш?

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#41

Не знам, колега - ти визираш някаква друга гаранция. Лично аз визирам гаранцията само от официалния сайт като такава.

 
Цитирай
#42

Моля те,когато не си запознат по дадена тема да не се включваш.
Пак ще кажа, няма значение от къде е закуен телефона и коя ръка препродажба е. Гаранцията важи до изтичане на гаранционния срок.

Сега ти ми обясни щом си толкова запознат какво имаш на предвид под "при покупка на телефона тук, то тя винаги може да е под съмнение."

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#43

Моят е закупен от олх нов от случаен продавач, не го питах за гаранция, просто го разгледах, хареса ми много и го взех.
Все пак как мога да знам от кога е гаранцията? някакъв сайт да въведа imei, то дори има два imei-яSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#44

Свържи се с 1 + през лайф чата на сайта им.
Там ще получиш пълна информация.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#45

Гаранционно обслужване вече може да ползва и за втора ръка апарати с оставаща гаранция. Не е нужно вие да се го закупили от OnePlus.net сайта. Важното е да е купен от там, независимо от кой човек.

Единствените 2 неща, които ще Ви трябват е IMEI номера/та (това и вие може да си го видите) и Order номера на покупката (този номер трябва да ви го каже продавача, като го види в неговия профил в oneplus.net). Свързвате се със съпорта, давате им 2-та номера и ще задействат взимане на телефона за сервизиране.
Цитирай
#46

И всичко това за тяхна сметка

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#47

е второто го нямамSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#48

Колеги, препоръчайте от къде в България е най-удачно да се закупи телефона? След бърз Google се насочих към smartphonesbg, защото ще е на лизинг. Някакви мнения за тях?

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#49

(2018-04-04, 15:22:25)Konvict написа:  Колеги, препоръчайте от къде в България е най-удачно да се закупи телефона? След бърз Google се насочих към smartphonesbg, защото ще е на лизинг. Някакви мнения за тях?

Цък

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#50

Благодаря, но както подсказваше предния ми пост, нямам парите накуп, а и искам да не е отварян.

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)