Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът стой на логото и не зарежда Андроид
#1

Имам Nokia 3 и исках да я рутна, отключих bootloader-а успешно и ми се изтриха всички приложения, това е нормално... след това опитах да инсталирам TWRP рикавъри, уж се инсталира, но като опитах да вляза в рикавъриу режим пак ми зарежда старото рикавъри. В XDA форумите четох, че със съшия телефон и други хора имат този проблем и решението е да се стартира рикавърито в командата fastboot boot twrp.img По този начин се зареди TWRP рикавърито, но не намерих къде ми е SuperSU zip файла за да го инсталирам и за това реших да рестартирам през рикавърито и да пробвам да кача дайла на телефона ако съм забравил... след рестарта обаче елефона си седи на ANDROID логото ... пише с малки букви, че ще бутне след 5 секунди, но нищо не става и така си стои.... след хиляда опита успях да го изключа и като го вържа с кабела към компютъра успявам да го вкарам във fastboot режим, успявам и да заредя TWRP рикавърито... през него опитах да направя wipe но след рестарт нищо не се променя, пак си седи на логото... и в оригиналното рикавъри успях да вляза, и там му дадох wipe но все така си седи. Какво може да е станало и как мога да го оправя? След като отключих бутлоудъра си се рестартираше и зареждаше без проблем, това стана след като инсталирах TWRP.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега телефона можеби има DM verity или нещо подобно.Флашни SuperSU или magisk и би трябвало да стартира.И как така си влизал хем в стоковот рекавъри хем в twrp?И на какво направи wipe през twrpто?
Цитирай
#3

Благодаря много за бързия отговор! Може ли да ми помогнеш как да флашна SuperSU, как да кача zip файла на телефона като не мога да го стартирам? В fastboot режим мога ли директно да направя него през командния прозорец? Не съм сигуирен на какво направих wipe, малко се бях паникьосал като не зарежда и опитах с опцията в TWRP. 
А иначе едновременно влизам в двете рикавърита по 2 различни начина - както написах в първия пост този проблем го имат и други потребители с Nokia 3 - след като се инсталира TWRP и опитам с Power + Volum Up бутоните ми зарежда оригиналното рикавъри, ако съм в fastboot режим през командния прозорец от компа пиша fastboot boot twrp.img и телефона веднага зарежда TWRP рикавърито.
Цитирай
#4

Като влезеш в twrp и като свържеш телефона с компа не излизат ли паметите на екрана?Ако не излизат иди в mount и избери USB storage след това копирай зипа после от install го избери и инсталирай.
Цитирай
#5

Не излизат паметите.
Като му дам USB storage трябва да ми излезе телефона на компютъра ли? Защото като го активирам в TWRP пише, че е maunted, на компютъра се чува пиукащ звук, но не виждам нищо в паметите?
Цитирай
#6

По принцип трябва да излят веднага след като включиш кабела.На мен до сега на всички телефони като вляза в twrp са ми излизали паметите.Аз съм до тук.Сега търси стоков ром и програма за инсталиране.Макар че с това е трябвало да започнеш преди тези интервенций.Пптърси super su пак sdcard ти е вътрешната памет а sdcard1 или external SD е карта памет.
Ето тема
https://forum.xda-developers.com/nokia-3...p-t3726649
И виж какво пише трябва magisk и все пак има някаква защита.След инсталиране на twrp телефона няма да стартира ако не е спазена инструкцията.
Цитирай
#7

Успях да флашна SuperSU от флашка но пак не зарежда.
Сега гледам темата която си ми дал, за да инсталирам magisk какво трябва да направя от това положение - трябва ли по някакъв начин да премахна superSU и TWRP първо? 
За стоков ром не съм сигурен от къде да намеря, защото Nokia 3 има няколко различни модела: TA-1032, TA-1028, TA-1020, TA-1038
не съм сигурен дали ако пробвам да сложа ром за друг модел ще стане на моя.
Цитирай
#8

Трябва да махнеш super su качвам архив за рекавъри но по принцип след премахване на super su трябва да се флашне стоково ядро,ще видиш то ще изпише.Ако не изпише значи не е нужно.Затова magisk e по добър вариант защото той сам си прави бекъп на стоковото ядро и след премахване той го връща.А и птитежава някой други полезни неща.Значи търси ром за твоя модел за да принсталираш.Търси точно за твоя не пробвай с ромове за други.Въобще не е трябвало да почваш преди да се ппдсигуриш с ром.


Прикачени файлове
.zip UPDATE-unSU-signed.zip Размер: 4.74 KB  Сваляния: 3
Цитирай
#9

Благодаря много, сега ще пробвам да го премахна и да видя дали ще мога да сложа magisk.
За ром намирам само за другите модели, единствено за моя модел намирам ето този:
https://www.needrom.com/download/nokia-3-2/
Пише, че е за всички модели (изброени са там, включително моя, който е TA-1020)
Цитирай
#10

Преинсталирай тогава и после за рут пробвай инструкцията от XDA.
Цитирай
#11

Сутринта като стана ще преинсталирам и ще пробвам.
Само да питам - стоковия ром през TWRP ли да го флашна? Ще се премахне ли TWRP и SuperSU след като преинсталирам, или първо да го премахна чрез файла който ми прикачи? Трябва ли да инсталирам и стоковото рикавъри пак? Като преинсталирам стоковия ром ще се запази ли отключен бутлоудъра? Малко тъпи въпроси, но да съм подготвен какви стъпки трябва да направя.
Цитирай
#12

Рома се инсталира с програма там на страницата най-долу пише.Следвай стъпките стриктно.Къстъм рекавърито би трябвало да изчезне,телефона ще се върне в абсолютно стоково състояние.Бутлоудъра би трябвало да си остане отключен.
Цитирай
#13

Флашна се успешно стоковия ром, зарежда си нормално, бутлоудъра изглежда си е отключен и сега ще пробвам да направя стъпките за рут с magisk. Поне ако нещо пак се омаже вече мога да го върна обратно към сток. Smile Благодаря много за помощта!

Само да добавя, че успешно се рутна с magisk.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)