Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова версия на софтуера

Този ъпдейт от 211-ти пост ми се появи и на мен, но НЕ съм го слагал.
От ония дни видях, че за LUXEMBOURG има нова версия, но с трета версия на буутлоудъра U3.
Орео-то е с U3, така че си зареждаш в Один Нуга-та и флашваш.
Сега тествам най-различни ромове с идеята да подкарам VoLTE-то, но за момента не ми се получава.

(2018-06-04, 19:52:46)muggs написа:  VoLTE може да се активира на всеки ром с руут.
Добавят се тези редове в system/csc/others.xml

Код:
<CscFeature_IMS_EnableVoLTE>TRUE</CscFeature_IMS_EnableVoLTE>
<CscFeature_RIL_SupportVolte>TRUE</CscFeature_RIL_SupportVolte>
<CscFeature_VoiceCall_ConfigOpStyleForMobileNetSetting>voltesettingscommon,voltesettingEUR</CscFeature_VoiceCall_ConfigOpStyleForMobileNetSetting>
<CscFeature_RIL_SetVolteAudioPath>TRUE</CscFeature_RIL_SetVolteAudioPath>

В system въобще нямам папка csc, а този файл others.xml къде ли не го търсих и не го откривам.
В момента съм с А8+ порт V3.0
@muggs имаш ли идея къде да търся others.xml за да го едитна? Благодаря.

Флашнах друг ром който има папка csc, едитнах файла others.xml рестарт на телефона и............. гредааа.
Отново няма VoLTE, усещам че не го ли пуснат операторите за нашия телефон, няма да може да го подкараме.

Moto G9 Plus - Stock ROM
[-] 1 потребител изказва благодарност на MMJ за това мнение:
  • muggs
Цитирай
Аксесоари

Батерията ми пада много бързо в началото бе беше така но сега от тази сутрин съм го изключил от зарядно и съм на 70%. Не мога да кача снимка но имам СОТ 2часа.   Chome 1.30 и гласови повиквания 13 минути
Цитирай

   
(2018-11-27, 14:58:13)jojibaby1 написа:  Батерията ми пада много бързо в началото бе беше така но сега от тази сутрин съм го изключил от зарядно и съм на 70%. Не мога да кача снимка но имам СОТ 2часа.   Chome 1.30 и гласови повиквания 13 минути

Мисля,че не е зле.Ето при мен от сутринта е нещо сходно с твоето


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@MMJ
При A8+ порт 2.5 и 3.0 работи VoLTE, или по-точно се активира, но не се появява до иконката на мрежата.
Може би трябва да го активират от оператора.
За да се появи папка CSC, в портнатите версии 2.5 и 3.0 при инсталацията трябва да се избере опцията CSC.

Това са всички редове за VoLTE, който съм срещал до сега.

PHP код:
<CscFeature_IMS_EnableVoLTE>TRUE</CscFeature_IMS_EnableVoLTE>
<
CscFeature_IMS_SupportVolteDuringRoaming>TRUE</CscFeature_IMS_SupportVolteDuringRoaming>
<
CscFeature_RIL_SupportVolte>TRUE</CscFeature_RIL_SupportVolte>
<
CscFeature_RIL_SupportVolteVtCall>TRUE</CscFeature_RIL_SupportVolteVtCall>
<
CscFeature_VoiceCall_ConfigOpStyleForMobileNetSetting>voltesettingscommon,voltesettingEUR,checksimwithoutsetting,checknonvoltesim</CscFeature_VoiceCall_ConfigOpStyleForMobileNetSetting>
<
CscFeature_VoiceCall_ConfigSoundPathVolte>US</CscFeature_VoiceCall_ConfigSoundPathVolte>
<
CscFeature_VoiceCall_ConfigOpStyleForImsFunction>VoLTE_preferred_in_EPS_Only</CscFeature_VoiceCall_ConfigOpStyleForImsFunction>
<
CscFeature_VoiceCall_ConfigVolteCallWaitingSource>network</CscFeature_VoiceCall_ConfigVolteCallWaitingSource>
<
CscFeature_VoiceCall_DisableVolteHoldTone>FALSE</CscFeature_VoiceCall_DisableVolteHoldTone>
<
CscFeature_VoiceCall_SupportEmergencyCallUsingVolte>TRUE</CscFeature_VoiceCall_SupportEmergencyCallUsingVolte>
<
CscFeature_VoiceCall_SupportHoldUiForVolte>TRUE</CscFeature_VoiceCall_SupportHoldUiForVolte>
<
CscFeature_VoiceCall_SupportVolteHoldTone>NOT</CscFeature_VoiceCall_SupportVolteHoldTone

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
[-] 1 потребител изказва благодарност на muggs за това мнение:
  • MMJ
Цитирай

При мен батерията на Орео се държи добре, не виждам разлика, но може и да е дори по-добре. Не съм се задълбочавал толкова.

Android4e
Цитирай

Ето какво излезна днес.    

Ето и версията с която към.    
Цитирай

На кой оператор сте? Аз съм на Виваком. Току що проверих ръчно за актуализации, но няма нищо.

Samsung Pocket (GT-S5300); Android 2.3.6; Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301 I), Android 4.4.2; Samsung Galaxy J7 2017 (SM-J730F) Android 8.1; Samsung Galaxy A52S 5G Awesome Black Android 12 One UI 4.1
Цитирай

И на А1 го няма
Цитирай

Проверих няма на а1 съм

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Телефона го взех от А1 с Румънско CSC.  След време му флашнах вече и аз не помня какво..
               
Цитирай

Това го видях днес. На А1 съм

(2018-12-20, 12:27:28)sonymaster написа:  Това го видях днес. На А1 съм

(2018-12-20, 12:27:28)sonymaster написа:  Това го видях днес. На А1 съм

Извинявам се,но незнам и немога да го кача от телефона....имам ъпдейт
[Изображение: db8c2b6edfcc9735def1a8f639954218.jpg]
Цитирай

Сега проверих. Има го и за Виваком. Пускам да се ъпдейтва.

Samsung Pocket (GT-S5300); Android 2.3.6; Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301 I), Android 4.4.2; Samsung Galaxy J7 2017 (SM-J730F) Android 8.1; Samsung Galaxy A52S 5G Awesome Black Android 12 One UI 4.1
Цитирай

Ъпдейтнах, на Вива съм.

Android4e
Цитирай

Имали нови неща или е само по защитата този ъпдейт.

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не виждам нищо ново, сякаш тъча е още малко подобрен, върви "мазничко" като на високия клас.

Android4e
Цитирай

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...00543.html

Малко ме съмнява,но ако наистина има пай за нас ще е добре
[-] 3 потребители изказват благодарност на sonymaster за това мнение:
  • jorimafia, Nenko_16, stihlkata
Цитирай

Дано е вярно, защото телефонът е идеален и може да си го ползваме актуално още доста време.

Android4e
Цитирай

(2018-12-26, 20:46:36)sonymaster написа:  https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...00543.html

Малко ме съмнява,но ако наистина има пай за нас ще е добре
До скоро пишеше и j7 2017 че ще има, ама вече не.
На j5 ще има а j7 не.[Изображение: cd054d1afc742fcf57edf5749f7693aa.jpg][Изображение: 437d61a989ed6e23d25e5af5f3e5f1a7.jpg]

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Наистина ли повече няма да има актуализация на андроид?
Цитирай

(2019-04-29, 07:57:21)AsInstinct написа:  Наистина ли повече няма да има актуализация на андроид?
Ето какво намерих в "Samsung Members" обновено на 24.04.2019г. :
       

Ако до септември не получим официален ъпдейт, ще се сбогувам със Самсунг... Така или иначе съм хвърлил око на xiaomi redmi note 7.. Smile
Цитирай

Хич не Ви трябва тази актуализация. Използувах Samsung S8 и след актуализацията батерията чувствително е по-зле въпреки направените така препоръчани "фабрични настройки" , ценни за мен програми , някои платени не работят и идиотските промени на Samsung и Google , като записи на разговори и отпадане на удобни функции . Върнах се на Samsug J7 и ако се пови тази актуализация , ще я забраня !!!

Smsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy J7
Цитирай

Започна Android PIE One UI актуализацията на Samsung J4 и J4+ за България
[-] 1 потребител изказва благодарност на SYNEIDESYS за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай

Това добре, ама ние сме със Samsung J7 2017...

Android4e
Цитирай

   
От преди малко Smile Не е пая но пак е нещо...
[-] 2 потребители изказват благодарност на jorimafia за това мнение:
  • sonymaster, stihlkata
Цитирай

При мен няма още, на Вива съм.

Android4e
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)