Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 5T Oxygen OS -обсъждане на текущи и предстоящи ъпдеити

(2018-11-02, 16:29:26)c0mm3n7 написа:  Ти си с 9, ама къстъм ром...въпроса е на официалната да го има

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

А каква е логиката на stock pie да не работи , тия опции се появиха на OP 6 / 6t. По скоро не се знае, кога ще дойде 9 -ката за нас . Между другото моя 5t беше на stock най много една седмица . Сега , а и почти през цялото време съм на CNP rom , на нашия сънародник @siankatabg . Най добрия custom rom .
Цитирай
Аксесоари

Аз съм със стоков рутнатт с магиск и съм мега доволен...телефона се зарежда за 45-50мин от 15%, а от 0 до 100 за 1ч-1ч5мин, ами разликата е в хардуера на камерата межди 5т и 6/6Т, а от там и ОР може да не го пренесат поради тази причина, а и нали трябва да си продават новите телефони....логиката сочи това Smile

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

На 5т досега не съм слагал къстъм, но на всички предишни телефони все нещо не работеше като им сложа. Тук има ли проблеми?
Цитирай

(2018-11-03, 12:40:31)vladi4arq написа:  На 5т досега не съм слагал къстъм, но на всички предишни телефони все нещо не работеше като им сложа. Тук има ли проблеми?
Няма проблем, но телефона преди ми се зареждаше за 75-80мин, а сега се зарежда за 45-50мин, а и има модове глезотиики...можеш да пипаш камерата да добавяш и махаш ненужни работи, ако ти се занимава, а и аз обичам да се заигравам и да експериментирам...от С3 насам е нямало телефон който да не съм рутнал и пипал

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Е аз от с1 рутвам даже и преди ми беше доста интересно, но тогава самата ос беше доста постна. Това със зареждането обаче ако е истина надали е хубаво за батерията
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi4arq за това мнение:
  • c0mm3n7
Цитирай

(2018-11-03, 12:48:01)vladi4arq написа:  Е аз от с1 рутвам даже и преди ми беше доста интересно, но тогава самата ос беше доста постна. Това със зареждането обаче ако е истина надали е хубаво за батерията
Вярно е и батерията ми държи две идеи повече Wink, а относно това колко е хубаво времето ще покаже, но за сега се държи повече от перфектно, а и батерията е консуматив който се подменя рано или късно не е вечен, но си е факт, че след рута е много по-добре....мога и скриин да кача при следващия заряд

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Според мен важното е , че хардуера на 5t поддържа тия опции , да на custom pie 9 .А спора къстъм  vs сток  е, като спора за кокошката и яйцето .
Цитирай

Нова камера 3.0.6 .На 5Т 5.1.7 работи. https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/
Цитирай

Вече е налична 3.0.8 и на Pie 9 работи  всичко : slow motion , portrait , night sight , video 1080 60 FPS ,   photo 18:9 и т.н.
Цитирай

Сутринта ми излезе - 1775 МВ

Version Open Beta 20
What's new?
•System
Updated system to Android 9.0 Pie
Brand new UI for Android Pie
Brand new navigation gestures (this is only for 5T)
Updated Android security patch to 2018.11
Optimizations for background app process handling
•Do Not Disturb mode
New Do Not Disturb mode with adjustable settings
•Communication
UI Improvements for emergency rescue
Optimized UI for speed dial and calling interface
Now able to assign a specific SIM for a specific contact or group of contacts when using dual SIM
•Parallel Apps
Added support for more apps (Telegram, Discord, IMO, Uber, OLA) in parallel apps
•Weather
Now able to switch dynamically to your current location
Display more suggestions when the search function is used
Fixed an issue that prevented the app from refreshing when the location is changed
Fixed an issue that resulted in some users being unable to find certain locations
[-] 1 потребител изказва благодарност на enislav за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай

Някой сложил ли е бетата на оксижена и как се държи ?

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

^ от два дни съм с Open Beta 20 (Pie) и нямам никакви проблеми. Флашнах го направо върху ОВ19 (без ресет) и не загубих нищо - TWRP, root, app data и т.н.
Не откривам никакъв проблем! За първа бета е перфектен. Имам усещането, че и новата адаптивна батерия на Гугъл прави своята магия: вчера имах 6 часа екран с доста над обичайното ми ползване за нормален ден.
Цитирай

Аз чака офишъла, че съм с официалния 5.1.7 и всичко ще се изпари, ако сложа бетата.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

От 1+ се оправдаха, че сертифицирането от Гугъл за официалния релийз отнема време (каквото и да значи това). Преди това ще фиксват бъгове и ще минат поне няколко бети. Така че, аз лично не вярвам до края на годината да има официален сертифициран пай...

Преди време съм минавал няколко пъти между стабилни и бета версии без ресет и не съм губил нищо. Между другото, това е първият ми апарат, на който все още не съм правил factory reset, при това вече година ползване и над 20 префлашвания на стейбъл и бета. Никога не съм имал толкова софтуерно оптимизирана машина, а преди това минах през 3 нексуса и положението беше боза.
Storstark
Цитирай

Аз съм същия Имах 5х и 6р, но ор ми станаха фаворит, а след флаша рута загубили го, аз съм рутнал с магиск и още един въпрос в качеството на снимките намираш ли подобрение ?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

^ нищо не се загуби: рута и всички данни са са налични. Просто следвах инструкцията:

Цитат:1) Download Full ROM zip, Twrp.img, Magisk (I had 18.0)
2) Using a filemanager with unzip capabilities, delete compatibility.zip which is inside full ROM zip (I use x-plore)
3) Boot to Twrp
4) Backup in twrp to be safe
5) Flash ROM Zip (Don't Boot to system)
6) Flash TWRP image so that stock recovery doesn't overwrite ur TWRP
7) Boot to recovery
8) Flash Magisk 18.0
9) Clear Cache&Dalvik
10) Boot to system (Will take 3-5 mins)


...нищо необичайно като поредност на флаша, единствената разлика е в махането на compatibility.zip (с него TWRP-то гърми с грешка и не позволява да флашнеш).
Снимките са си същите, там не са пипали нищо.
Цитирай

Open Beta 21

•System
Updated Android security patch to 2018.12
Fixed issues with custom accent color not getting applied every second try
Optimizations for Face Unlock

•Launcher
Fixed UI issues with scroller in app drawer
Improved color adaptation for navigation bar

•Third-party App
Fixed issue with Netflix crashing randomly
Цитирай

От това което чета във форумите на ОР и хда има бъгове за дооправяне в тези бети....при вас как се държат?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

(2018-12-21, 15:47:28)c0mm3n7 написа:  От това което чета във форумите на ОР и хда има бъгове за дооправяне в тези бети....при вас как се държат?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Аз нямам оплаквания и не съм забелязал нещо сериозно засега. На предната ми направи проблем с включване на телефона /задал съм режим да се включва и изключва през нощта/ и с пускане на алармата, но не съм си играл в детайли да видя.
Цитирай

Може...при всеки различно реагира софта, но на мен ми направи, че имаше няколко поста които се оплакаха от безпричинно ребуутване, а на мен не ми се рискува и после да даунгрейдвам и ще изчакам официалния "въздух"

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Beta 22
•System
Fixed random audio tuner crashes
General bug fixes and system stability improvements
Цитирай

Нападайте пая    
Цитирай

Ако искате да ви излезе ОТА още сега си свалете безплатна VPN програма и задайте Германия като регион. После си влезте в настройките и дайте проверка за обновления и ще ви излезе  Smile
Цитирай

Или си сваляш апа Oxygen updater и не се занимаваш
Цитирай

Аз ъпдейтнах като го свалих през кислород ъпдейта Smile

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)