Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 5T Oxygen OS -обсъждане на текущи и предстоящи ъпдеити

Stable,дано имаш идея...
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Имам да, бетата е по стабилна учудващо дори за мен, мини на нея. Другия ми съвет е ъпдейтвай само през local update свален от официалния сайт и ти гарантирам, че никога няма да имаш проблеми със софтуера.
За да минеш на бета не ти трябва reset на телефона, просто нормално ъпдейтваш local, със свален софт от сайта.

OnePlus 5T 8/128 > Huawei Mate 20 Pro 6/128 Twilight

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Може ли линк от проверена бета ?

С oxygen updater ще стане ли?
Нямам рут на телефона
Цитирай

От сайта най добре сваляш
https://www.oneplus.com/bg/support/softw...de/details

Последната бета е 29 в момента, като я свалиш, влизаш в file manager-a намираш файла в папка downloads, cut-ваш го, пействаш го в internal storage. После отиваш в settings > system > system update цъкаш горе в дясно колелцето даваш local update и избираш файла.

Oxygen не съм ползвал, там може ли да свалиш целия build? А не само OTA, от сайта е найсигурно защото ако е имало бъгове в ОТА билда в сайта ги няма. Когато пуснат ОТА билд в сайта качват линк след 1-2 седмици. Понякога и повече. Много от нещата са фикснати, сам знаеш, че понякога спират OTA ъпдейтите по 4 пъти докато изчистят всичко, като свалиш веднага понякога и си от първите който са получили ъпдейта е нормално да има бъгове.

OnePlus 5T 8/128 > Huawei Mate 20 Pro 6/128 Twilight

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Ъпдейтнах ,как са разбера че съм с бета?
Видях,на бета съм,по бърз е телефона за момента,благодаря за изчерпателните указания.
Цитирай

Очаква се OnePlus 5 и 5T също да получат ъпгрейд до Android Q, но засега няма точна информация кога ще стане това. По този начин, за OnePlus 5T това ще  е третата основна актуализация. Очаква се в бъдещите актуализации да има някои нови функции, които ги има в OnePlus 7. Например, собствениците на  OnePlus 5 се очаква да получат следните функции:
Актуализиран игрови режим Fnatic Mode, който увеличава производителността на устройството в игри.
Дзен режим, който осигурява 20 минути почивка от смартфона чрез деактивиране на уведомления и други функции.
Възможност за запис на видео от екрана със звук.
Бързи отговори на входящите съобщения в хоризонталното положение на смартфона.
Намаляване на трептенето на OLED-екрана при ниска яркост чрез регулиране на захранването.
RAM Boost - увеличение на скоростта на смартфона, според прогнозни действията на потребителя.
[Изображение: b91160705b7840fce91d8eff69b09cd2-full.png]
Източник: >>>>>>>

Цитирай

Да попитам ,за връщане на stable версия,при опита ми да ъпгрейдна,излиза съобщение че трябва да ползвам рековери менюто,защото версията била по малка и било даунгреид.
От няколко дни, след ъпдейт на ARcore батерията пада прекалено бързо и ме дразни,не ми стига за деня, преди пак имаше подобен проблем но го оправиха почти веднага. на края на деня съм на 15 20 %, преди това не съм падал под 40% !
Исках да опитам със стейбъла как ще се държи батерията.
Притеснява ме и дали няма да загубя информация ?
Цитирай

Моля ,споделете опит с даунгрейда!
Цитирай

Някой може ли да ми каже как да ъпгрейдна без да губят Рут с магиск и да се налага да резетна , за да мога да рутна и след ъпгрейда, че ми писна след всеки ъпдейт резет и всичко на ново, мерси предварително.

OnePlus 5T  with Amazfit Stratos
Цитирай

Може да погледнеш темата на 4PDA - тап

Цитирай

Тя тази тема е 800страници почти, ако можеш да ми дадеш някакви насоки с две приказки или да ми кажеш на коя страница да гледам...?

Цитирай

Погледни в Спойлер, там са отговорите за повечето задавани въпроси и проблеми.

Цитирай

Няма нищо, явно ще трябва всеки път ресет или просто да не се ъпдейтва, мерси за съдействието колега.

Цитирай

Пиши им на форума тогава конкретно за проблема си - там отговарят бързо.

Цитирай

c0mm3n7, не разбирам какъв е проблемът ти с ъпдейта и рута!?
Почти 2 години се завъртяха с моя 5Т и до се га не съм правил ресет. При това няколко пъти съм минавал от beta към stable и обратно!
Моята процедура:
!!! необходими действия и инструменти преди ъпдейт - отключен bootloader + TWRP + Magisk. Ползвам TWRP на codeworkx >> twrp-3.2.3-0-20181227-codeworkx-nocompatcheck-dumpling.img Тази версия на рикавърито прескача проверката за съвместимост, която е част от OxygenOS ромовете. В противен случай, трябва ръчно да се премахва compatibility.zip преди флаш. Може да ползваш каквато си искаш версия на TWRP, но с премахнат compatibility.zip. Винаги имам и изтеглен Magisk.zip
1. Изтеглям си новия ром. Задължително FULL ROM!!! Вградения ъпдейтър прихваща, че си рутнат и винаги тегли пълния ром.
2. Рестарт до twrp
3. BackUp >> ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
4. Триене на кешовете
5. Флаш на новия ром. НЕ БУТВАШ СЕГА, защото  ще загубиш рута!
6. Флаш на Magisk. Последната стабилна версия е 19.3
7. Триене на кешовете - не е задължително
8. Рестарт
Имаш ъпдейтната система без загуба на данни и рут. Ако нещо се обърка, имаш бекъп и можеш да върнеш до работеща версия.

1+5T
Цитирай

Така го правя, с разликата, че ползвам блуспарк, а не кодуъркс и махам зип компатибилити, но след като флашна рома и магиска след буута и като вляза в системата шътдаунва и затова резетвам и наново флаш ром с рут и е ок всичко , ще пробвам с твойто рекавъри другия път да видя дали ще се получи....може от блуспарка да е и затова, че премахвам зипа с чека Smile

Цитирай

Добра новина за всички притежатели на OnePlus 5T. От компанията обещават, че през пролетта на 2020 г. базираният на Android 10 фирмен интерфейс OxygenOS 10 ще излезе и за OnePlus 5T: http://nixanbal.com/oneplus-5-5t-6-i-6t-...android-10

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)