Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 5T Oxygen OS -обсъждане на текущи и предстоящи ъпдеити

С Pie  съм от няколко часа.Свалих с Oxygen updater .Засега нямам оплаквания освен навигацията iGO Israel  не тръгна ,ама има други варианти /Pal,World работят/.Яркоста за сега малко ме дразни,по-слаба е ама ще свикваме.Има промяна в контакти ,излизат със  снимки в набрани скоро.Камерата 3.0.13 е по детайлна.Има няколко приложения които казват ,че са за по стара версия ама работят.Имах една Google camera mod3 ,не работи.
Цитирай
Аксесоари

Според мен не са оптимизирани всички приложения както трябва, а и пишеше, че и трябва време да се нагоди батерията и като цяло ОS спрамо нуждите на потребителя и има едно леко забавяне в някои от проложенията, но с времето и следващите версии предполагам ще ги оправят и изчистят тези работи.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Колеги да попитам тук, че раздела за 5цата е много вял Smile Ако си сложа custom recovery + magisk модула ще продължа ли да получавам ОТА ъпдеити или вече ръчно ще трябва да ги слагам ? Преди си спомням, че ако се руутнеше телефона ОТА-та умираше ..
Цитирай

(2018-12-27, 09:21:02)don_gori написа:  Колеги да попитам тук, че раздела за 5цата е много вял Smile Ако си сложа custom recovery + magisk модула ще продължа ли да получавам ОТА ъпдеити или вече ръчно ще трябва да ги слагам ? Преди си спомням, че ако се руутнеше телефона ОТА-та умираше ..

Тук са описани вариантите .    https://forum.xda-developers.com/oneplus...a-t3709265         https://www.androidsage.com/2018/12/25/s...-download/
Цитирай

Аз си получавам ъпдейти....така, че не би трябвало да имаш проблеми.

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Някой от вас форматирал ли е пай 9 и трябва ли да се прави формат след като е преминавано от бетата към официалната версия намирали ли сте някакви бъгове по системата на новия ОS Smile и какви са ви впечатленията като цяло от него?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Аз се върнах на 8.1 и е много по производителен спрямо 9...там не са оптимизирани приложенията или самата системата е все още бъгава, защото е нова, но 8.1 лети спрямо 9

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

A каква е процедурата по връщането към 8.1 и прави ли се фактори ресет?
Наистина пая не е на ниво още.
Цитирай

Аз сложих всичко на чисто, но има един проблем. След като го сложиш и направиш финалните настройки ти запича и зарежда just finally touched, където пише да изчакаш минута две за финализиране, затова там където те пита за възтановяване, избираш без да възтановяваш от гмайла и, че ще го въведеш после, защото няма да го зареди. Гугъл плей сървиса прави проблем и след като влезеш накрая в ореото си вкарваш акаунта след което деактивираш плейсървиса от плейстора и го инсталираш на ново....от там нататък мисля, че е ясно, ако има нещо неясно питай Smile.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

И забележете как в пая остава 2гб свободно място РАМ, а в момента и по принцип в ОРЕО държи между 3 и 3.5гб фрии рам.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Има нова 9.0.1 5Т . От ден на ден се държи по стабилно Pie .Няма лагове засега . Бенчмарка се върна както беше на 8.0.0 ,около 213 836 .На 8.1 беше слязло до 206 000 . С адаптивната батерия след 3 дена работа осезателно се подобри времето . По бързо пада до 86-88 % и след това доста се забавя .Даже автоматичната осветеност почва да ми харесва,доста бързо се променя в зависимост от светлината . Шрифта е по-малък ,обаче контрастен за мене .
Цитирай

Сподели до няколко дена как е и дали изобщо стига 8.0 като производителност Smile

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Наистина е по-стабилен и работи по- плавно от в началото. Проблемите, за които писах горе сякаш изчезнаха, а след споменатия ъпдейт трябва да стане още по-добре.
Цитирай

[attachment=23792 написа:c0mm3n7 pid='1528814' dateline='1546335946']Сподели до няколко дена как е и дали изобщо стига 8.0 като производителност Smile

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ами засега колега съм доволен.Реално не намирам разлика в действията.Струва ми се ,че звука е по силен/намалил съм го/.Като сверявам показателите от бенчмарка на 8.0.0 и 9.0.0/213600/ са почти еднакви с малка разлика в полза на 9.0.0.Бяха паднали при 8.1.0 .Нямам приложения който да не работят .Батерията пада по-бързо до 87-89 % но после забавя доста и след 50% пада много бавно .При моето ползване винаги съм имал 2 дни .Сега на втория завършвам на 10% повече/около 30%/ .


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Ще изчакаm някой друг ден и ще го сложа

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Второ зареждане след последната бета. Впечатление ми прави, че standby-я е по-добре - 3 дни и около 6,5 часа екран. Притеснява ме само, че google play services е изпалало 50 %, а имам горчив опит с един самсунг с въпросните "сервизи". Та се чудя дали е нормално или да пиша на съпортта им. Някакви предположения от Ваша страна?
Цитирай

Налична е нова версия 9.0.2

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

С Pie 9.0.2 съм от снощи.Няма разлика ,всичко си работи нормално .Струва ми се ,че шрифта на контакти е по-отчетлив и снимките на бързо набиране са по-малки и са повече на страница.Автоматичната яркост малко е завишена към по-добро. С Wi-Fi не съм имал проблеми и преди ,а VoLTE нямаме.
Цитирай

voLTE се подкарва лесно, аз съм на 8.1 все още и си бачка voLTE-то след като барнеш леко модема, не ти трябва руут нито нищо за 5минути се прави, аз още изчаквам за ъпдейта до Pie,че в темите в community-то хич няма добри отзиви, 50% мрънкат за бъгове, 40% мрънкат,че нямат ъпдейт още и едни 10% дето викат,че всичко е наред.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

На кой оператор подкара VOLTE , на А1 не е стартирал още, а относно бъговете е добре, но има някое друго приложение да се оптимизира, но с времето ще ги оправят

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Vivacom Цяла тема съм пуснал https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1524621

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2019-01-11, 15:03:10)Legend написа:  Vivacom Цяла тема съм пуснал https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1524621

Аз съм го пуснал на телефона.Не съм го активирал в Виваком ,защото в районите които ползвам телефона дори няма 4G .Писал съм в темата за VoLTE  в нашия форум пост #4, но не го ползвам имам предвид .
Цитирай

Има нова камера и галерия и други неща за проби.  https://www.apkmirror.com/uploads/?q=oneplus-ltd
Цитирай

Open Beta 23
Changelog
System
Updated Android security patch to 2019.01
Improvements for screen brightness control
Confirm pin without tapping √ for app locker
Improved color adaptation for navigation bar when using third-party apps

Gallery
Added create collection, copy and move photos features
New illustrations and design on blank pages
General Bug fixes and overall experience improvements

Launcher
Added recommended tools in the toolbox
Improved UI for category tags in the app drawer

Phone
Added call history for incoming calls from unknown numbers
Improved UI for Call History
Deep integration with Google Duo
Added caller identification feature (For India only)

Weather
Added more search options to improve the accuracy of search results
Improved accuracy of weather descriptions
Added more unit options for precipitation, visibility, pressure and other data
Added more detailed descriptions to weather icons

OnePlus Switch
Now supports migrating data from iPhone
Цитирай

Колеги да попитам има ли проблем ако на работещ OOS 9.0 сложа TWRP Recovery и след това флашна Magisk Stable v18 ? Като под работещ OOS имам предвид че откакто имам телефона не съм му правил резети и т.н. работи вече близо 2 години и си е напълно сток Smile
Също ако може някой пробвал вече тези неща на 9.0 да каже кои версии по точно да сложа и на рекавърито и на Magisk-a , че да не оплескам нещо.

Поздрави !
Цитирай

^преди да го рутнеш, трябва да му отключиш bootloader-а, при което ще се изтрие ВСИЧКО на телефона! Има много и добре описани процедури как става, например в xda.
TWRP-то, което аз ползвам е twrp-3.2.3-0-20181227-codeworkx-nocompatcheck-dumpling.img
Цитирай

(2019-01-17, 16:48:06)don_gori написа:  Колеги да попитам има ли проблем ако на работещ OOS 9.0 сложа TWRP Recovery и след това флашна Magisk Stable v18 ? Като под работещ OOS имам предвид че откакто имам телефона не съм му правил резети и т.н. работи вече близо 2 години и си е напълно сток Smile
Също ако може някой пробвал вече тези неща на 9.0 да каже кои версии по точно да сложа и на рекавърито и на Magisk-a , че да не оплескам нещо.

Поздрави !
Извинявай колега ,но за кой модел става дума . 5Т е от ноември 2017. Година и два месеца!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)