Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си системния ъпейт?
#1

Моля колегите които вече са го направили да дадат отзиви. Как е батерията след този ъпдейт и както цяло има ли подобрения или са го омазали ... ? В приложението за актуализаций ми излиза актуализация "V9.2.1.0.NCFMIEK" и се чудя да го правя ли. До момента от както съм го взел не съм правил никакви ъпгрейди.
Цитирай
Аксесоари
#2

За мен лично не. "Благинките", които са новост на цял екран вляво от основния са ми съвсем излишни или аз лично не им намирам приложение.
Батерията е - аха аха. Системния ъпдейт са го сложили най-отгоре и са разкарали иконата. MIUI 8.5 според мен беше по-добрият вариант. Моето мение разбира се не е меродавно така, че реши сам дали ти трябва.
Поздрави

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#3

Аз аъм с MIUI версия : MIUI globl |8.5| стабилен 8.5.4.0 (NCFMIED) ... Май по-добре с нея да си остана,а ?
Цитирай
#4

С 9.2.1.0 съм, постоянно включен 4G,wi-fi и Местоположение - запазване на батерията. [Изображение: 8204d8db3b2eed7c2c6ce011fee285d7.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#5

Тая снимка малко не я разбирам,това 7ч и 30мин. е преди колко време си го изкл. от зарядното ли ?
Цитирай
#6

Колко часа е бил включен екрана на телефона
Цитирай
#7

Сигурно има и значение дали е пуснат за ровене в насъройкитр,нета,игри... ?
Цитирай
#8

Е, разбира се, че има. Ако играеш игри батерията пада доста по-бързо, защото и натоварването е повече.
Цитирай
#9

Значи при мен пуснатия екран не е фактор понеже повече батерия отива в една игра,даже от приложенията в момента е с 33.8% а батерията е на 61% в момента. А можете ли да кажете как да направя така че изгася ли дисплея,след опр. време всички приложения които са отвпрени като фейсбук,месинджър,игри и т.н. автоматично да се затварят ? (Мисля че се казваше да не работят във фонов режим...)
Цитирай
#10

е, аз играя само една игра и със и без нея екранът ми винаги е 6-8 часа
Цитирай
#11

Телефона е изключен снощи към 21:00 от зарядното на 100% .... Не мога да преценя,добре ли е ?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#12

Дай шот от Екран,да видим колко часа има.

Изпратено от моят Redmi Note 4X с помощта на Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#13

Това ли ?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#14

Ако е само на 4G,според мен си е много добре.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#15

Wifi не пускам щото имам мноооого нет и бая трябва да се потрудя да го изхарча. Иначе си мисля че може да е доста по-добре,ако намеря начин да спира приложенията във фонов режим автоматично при заключване на екрана... Примерно ровиш във фейса,заключваш екрана и то автоматично го спира,или играта... Възможно ли е ?
Цитирай
#16

Имаше една опция Спящ режим,ако не се лъжа.Уж ограничава всичко като изгасиш екрана.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#17

15 min. разходка по менютата и много въпроси отпадат. И в настройките на батерията, и в настройките на всяко приложение има опция да се забрани активността в спящ режим (на заден план). До тези настройки може да се стигне и през приложението "Оптимизация".
Цитирай
#18

Да,намерих го в настройките на батерията. Според вас какво ще стане ако се сложат всички (и изтеглени и системни) да спират щом се изгаси екрана ?
Цитирай
#19

Ще трябва да си отваряш чатовете да провериш дали някой не ти е писал Smile
Цитирай
#20

И аз се чудя дали да обновявам. На 8.5 ме дразни единствено, че когато ми пишат във вайбър сензора за отпечатък не ми разпознава пръста в повечето случай. Като батерия изкарва по 8-9 часа SoT за 3-4 дни ползване.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#21

Според мен категорично си заслужава! Времето за работа се увеличи с около 35% при еднакво ползване. Дори само заради това си заслужава. Отделно изрично искам да спомена уведомленията - всички работеха отлично и преди и след ъпдейта. Просто трябва да се настрои правилно според нуждите телефона. Дори цвета на светодиода може да се измени според вида на съобщението. Препоръчвам!

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#22

А задължително ли е след ъпгрейда да се върнат фабрични, за да има ефект от него?
Цитирай
#23

Не. При мен не се наложи, всичко си работи перфектно. Единствено си зареди батерията преди да пуснеш ъпдейта.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#24

Аз предимно заради батерията питах дали си заслужава,защото ми се е случвало след подобен ъпдейт батерията да почне да умира два пъти по-бързо,и след това е ебаси приключението да върна заводската версия. Май след ъпдейт и да се връщат заводските насъройки,системната версия остава ъпдейтнатата....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)