Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3.5 аудио жак.
#1

Как сте решили проблема с липсата на 3,5 аудио жака?
Ползвате преходник от usb type-C to 3.5 или ползвате блутут слушалки?
Цитирай
Аксесоари
#2

Продават се и USB C слушалки, но понеже са от ''новата мода'' все още са скъпички.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

Wireless Bluetooth 4.1 Receiver 3.5mm Jack Bluetooth Audio Music Receiver Adapter Car Aux Cable Universal For Speaker Headphone
http://s.aliexpress.com/zA3IFr6n
Цитирай
#4

@suffer дай малко информация за тоя рисийвър. Как е звука, вкарва ли някакъв шум, че ми стана интересно. Предполагам, че за 3$ не може да се очакват чудеса, но все пак дали си заслужава.
Цитирай
#5

Не е кой знае какво, ама поне има къде да си включиш слушалките, без да прецакваш usb входа.
Контрол на звук, смяна на песни и водене на разговори позволява джаджата.
Тъй като е безжично не може да се ползва стоковия еквалайзер

На мен ми се иска да тествам това как би било:
https://www.gearbest.com/headphone-acces...63674.html
Цитирай
#6

Ползвам преходник на HTC с вграден DAC и съм доволен от качеството.
Цитирай
#7

Може би е най добре да си купя безжични слушалки. Само,че не знам да ли е качествен звука през блутут. Определено преходник не е добър вариант според мен ,защото ще се прецака бързо Usb-то.
Цитирай
#8

Как точно реши, че ще се прецака бързо, а зареждането не го ли прецаква или там е друго?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

Естествено има вероятност за по-бързо прецакване, но по-сокоро телефона морално ще остарее, от колкото да се прецака заради слушалките. Не слушай хората какво ти казват за Bluetooth звука. На всякъде чета оплюване и хората остават с впечатлението, че все едно звука е като от радио точка или фм трансмитер. Далеч не е така Wink

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

(2018-02-04, 21:01:40)dp4u4umi6ev написа:  Как точно реши, че ще се прецака бързо, а зареждането не го ли прецаква или там е друго?
Примерно след n-пъти вкарване и изкарване на usb кабела при зареждане и слушане на музика може да се прецака.
Цитирай
#11

Има три неща които не ми харесват в Mi Note 3. Първото е липсата на слот за SD карти памет. В картите памет си слагам бакъпите и всички важни данни , че като си правя експерименти и преинсталиране на различни ромове /почти винаги правя пълен формат преди инсталация/, да не се налага постоянно прехвърляне на файлове от телефона към компютъра ми и после наобратно. Хайде, това се преживява - моя е 128 GB - има достатъчно място, ще трябва да използвам разни "облаци" , или ще се наложи да не правя формати или да карам само на глобални стокови ромове. Ама да си купиш Xiaomi телефон и да не пробваш различни ромове - много ще ми е трудно! Второто нещо което не ми харесва е липсата на FM RADIO. Аз специално слушам много радио, повече от mp3-ки. Това се преживява като се слуша онлайн радио. Обаче бях на един обект 10 месеца където почти нямаше обхват оператора ми , пък камо ли интернет да има. Значи като искам да слушам радио няма да ходя на такива обекти! :-) Третото нещо което не ми харесва е липсата 3.5 mm. жак за слушалки. Защо трябва да се товари излишно USB порта? Представете си потребител който слуша много музика на слушалки - днес може над 10 пъти да изкара кабела на слушалките от USB порта плюс едно зареждане и ... Колко би издържал този порт преди да почне да прави проблеми. Ще кажете - има блутут слушалки или преходници. Има, ама това си е още един ангажимент да проверяваш дали са заредени и т.н. ! Но в крайна сметка аз съм на достатъчно зряла възраст , и съм разбрал едно - идеално щастие няма!!!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 1 потребител изказва благодарност на vi4444o за това мнение:
  • montrouz
Цитирай
#12

Колега да ти кажа честно за нещата, които предлага телефонът за цената си, липсата на жака за слушалки го преглъщам. Виж, да дам 1000+ и да нямам пак жак щеше да ми е доста по-голям проблем, но за другите неща, които предлага просто все трябваше да има някакъв недостатък.
П.П. Съквартиранта ми даде 1400лв за Iphone 7 като излезе, като и той няма жак за слушалки. Какво да каже той, като онзи телефон струва x3 на нашия и пак е прецакан Big Grin
Цитирай
#13

Е, то ползвателите на иПхон са друг вид хора. На тях и устройство без екран да им дадеш, има ли отхапана ябълка, която да се вижда от поне 17 метра - значи е ок.

Сега по темата - нямам опит с най-евтините модели блутут-рисийвъри, но преди време на колата си имах изкаран 3.5 кабел от фабричното радио и като се кача в колата - ръчкам кабела в телефона и той започва да си пее. Това се случва поне 2 пъти на ден, а когато имам повечко обикаляне с колата - слизам, качвам се в нея по 5-6-8-10 пъти - всеки път ръчкам кабела. Никога, на никой телефон не му се разби 3.5 мм изхода за слушалки. В тази връзка - някой беше казал "...зареждането не го ли прецаква?" - Ами да, рано или късно го прецаква, ако не се внимава, а много често хората ползват телефоните си и докато се зареждат, което предполага подмятане на кабела, усукване наляво-надяно... Но това го правиш да речем веднъж на ден, или при телефони с мощни батерии - веднъж на 2-3 дни. За година - да кажем 150-200 пъти. За сметка на това - за една година бих включил и изключил кабела в колата (съответно преходника към телефона) - поне 750 пъти (около 4 пъти повече).

На текущия ми Редми Ноут 2 само от зареждания за почти 2 години - ЮСБ-порта е доста поразхлабен, само от зареждане. А ако ползвах и преходник за слушалки в същия порт... Отделно - не е ясно самия преходник за колко-стотин или хиляди включвания/изключвания е проектиран.

Та в колата ми повече проблеми изпитвах с усукването на самия кабел и жака. Затова един ден не издържах и си поръчах блутуут рисийвър на U-GREEN с купоните, излезе около 12$. Той е обикновен рисийвър - поддържа само медия-протокола, без бутони за командване. Това и търсех де - просто да приеме данните и да ги изкара към изхода за слушалки. Не знам дали е качествен или не, както казах - нямам опит с други устройства, но твърдя, че за обикновен потребител няма никаква разлика между звука, който дава рисийвъра и този от телефона, ако свържа директно кабела. Сега се качвам в колата и просто натискам бутона за включване, и това е, много по-лесно и удобно ми е. Много рядко има някакви прекъсвания за около 0.1 - 0.2 сек., но те са главно като съм в движение или телефона нещо се замисли и стрийма насича. Не е болка за умиране. Издържа не по-малко от 8 часа непрекъснато възпр. на музика и го зареждам веднъж на 2-3 седмици

И така, доволен от този ресийвър, си поръчах и блутуут слушалки от тези, които са с 2 кукички за ушите и кабелче между тях, за около 7 $. Общо взето изкарват доста добър звук, но ми изпадат от ушите, защото няма какво да ги притиска.

Поръчах си други, малко по-евтини ( 6$ ), тип "диадема", които стоят стегнато в ушите. Е тези последните са пълна скръб - звукът от тях е много зле. Трябва много корекции с еквилайзера, за да докарам що-годе приличен звук. Има от този тип и доста по-скъпи, 15-20-30 $, те може би вадят хубав, качествен звук, но за нуждите ми не мисля, че са оправдани.

Накратко - Липсата на 3.5 жак не е нещо непреодолимо, но все пак като се купува блутуут слушалки или рисийвър, да се има предвид, че може би по-скъпите все пак са доста по-качествени откъм звук.

Извинете за разказа и се надявам опитът ми да е от полза на някого.

---
Ето и продуктите, споменати в мнението:
1. Рисийвър U GREEN: https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-4...0.0.s3mVE4

2. Блутуут слушалки: https://www.aliexpress.com/item/Aniwk-Sp...0.0.s3mVE4

3. Блутуут слушалки диадема: https://www.aliexpress.com/item/LYMOC-Sp...0.0.s3mVE4

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#14

(2018-02-08, 22:52:19)ogibhb написа:  Трябва много корекции с еквилайзера, за да докарам що-годе приличен звук.
Кой еквалайзер ползваш, защото оригиналния не работи на BT слушалки?
Цитирай
#15

PowerAmp съм си купил, неговия.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#16

Все пак се оказа, че в кутията има преходник от type C към 3.5 жак, въпреки това поръчах ресивера който ми препоръча suffer.
Вади доста приличен звук според моите разбирания.
Цитирай
#17

Аз попаднах на това,а и отзивите са положителни
https://www.aliexpress.com/item/Original...2e0eEt7MB6

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай
#18

(2019-01-31, 01:32:59)montrouz написа:  Аз попаднах на това,а и отзивите са положителни
https://www.aliexpress.com/item/Original...2e0eEt7MB6
https://www.aliexpress.com/item/Upgraded...4c4dDTMrya
Аз взех тези и съм много доволен, остава място и за зареждане на тела Smile


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
[-] 1 потребител изказва благодарност на steve_07 за това мнение:
  • montrouz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)