Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За колко време се зарежда телефона ?
#1

Здравейте купих си Ноте 4 втора ръка и не мога да разбера това дали е нормално да зарежда до 100 % батерията за около 2 часа и 30 мин ???

Значи тествах бързо зареждане и до 100 % отнема около 2 часа и 20 мин.
За 30 мин. зарежда от 10% до 50 % и за още 30 мин. зарежда до 76% и после повече от час до като стигне до 100%. 

После пробвах нормално зареждане като изключих бързото зареждане от менюто - от 8% до 100% около 2 часа и 30 мин.

При вас как е ?
Цитирай
Аксесоари
#2

След няколко дни тестове нещата са супер.

Бързо зареждане - зарежда от 10-100 % за по малко от час и половина и мисля да ползвам само бързо зареждане аз не вярван на легенди за скапване на батерия по тоя начин.

Направих и няколко пъти тест да видим за колко време се изтощава:
Батерията от 100 % до 8-10 % се изтощава за около 5 часа - теста го правя пускам Youtube с включено Wifi и осветеност на екрана точно на половина и въртя филми до като падне на 10 или 8 % и така няколко пъти тествах и се е около 5 часа.

Как оправих проблема - като калибрирах батерията с кода по точния начин описан в известния чужд форум да не пускам линк за да не става реклама.
Цитирай
#3

Може ли да те помоля да дадеш тоя код и да пообясниш как става това калибриране да калибрирам и моята батерия ?

P.S.
За тоя код ли става на въпрос *#0228# ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

(2018-02-09, 14:07:24)viva13 написа:  След няколко дни тестове нещата са супер.

Бързо зареждане - зарежда от 10-100 % за по малко от час и половина и мисля да ползвам само бързо зареждане аз не вярван на легенди за скапване на батерия по тоя начин.

Направих и няколко пъти тест да видим за колко време се изтощава:
Батерията от 100 % до 8-10 % се изтощава за около 5 часа - теста го правя пускам Youtube с включено Wifi и осветеност на екрана точно на половина и въртя филми до като падне на 10 или 8 % и така няколко пъти тествах и се е около 5 часа.

Как оправих проблема - като калибрирах батерията с кода по точния начин описан в известния чужд форум да не пускам линк за да не става реклама.

Няма какво да се притесняваш- тук е форум и трябва да си помагаме кой с каквото знае и може, щом инфото е полезно може спокойно да се качи и всеки да пробва! Smile
Цитирай
#5

(2018-02-09, 19:55:23)Compare написа:  За тоя код ли става на въпрос *#0228# ?

Да точно за него става на въпрос върши супер работа.
Стария собственик твърди, че батерията е сменена и не е на повече от 4 месеца но сякаш малко ми се вижда на екран макс изкарах днес 6 часа, прилагам и снимки, теста го правя - пускам Youtube с включено Wifi и осветеност на екрана точно на половина и въртя филми до като падне. Ако говоря малко и през viber с 4G като правя теста, за жалост пада за около 5 часа както съм споменал по горе.

Малко корекция и допълнение все пак да сме по точни игри не играя и нямам качени както и излишни програми. Качено - Face, twitter, viber, instagram, messenger na face, vimeo, youtube и още две три програмни ако това има някакво значение.

Да ли е нормално толкова или малко са ма метнали за батерията?

http://prikachi.com/images.php?images/964/9267964n.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/966/9267966z.png

http://prikachi.com/images.php?images/968/9267968A.png
Цитирай
#6

Добре е батерията колега. Иначе в standby държи ли?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#7

Как си направихте калибрацията ?
1.Въвеждане на кода * # 0228 #" и след това Quick Start и готово?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

И само това ли е?
Въвеждаш кода и даваш старт?
Не трябва ли после са се дозареди до 100%?
Цитирай
#9

Не знам и за това и питам ?
Да не съм изпуснал нещо. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)