Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oreo за X и X Compact (34.4.A.0.364)
#1

Пуснаха днес и за средната серия телефони от 2016 - Орео.

Нека чуем впечатления, ако има ползватели освен мен. : )

Xperia X - https://xpericheck.com/device/F5122
Xperia X Compact - https://xpericheck.com/device/F5321

(Аз ще удържа за Customized UK, няма да флашвам... за сега.)

[Изображение: 867539472d55536b3e895b6e71e5ef437c572751...187e61.png]

[Изображение: 4a005be267084d872dd4bd33922c6fd10c19571e...4ff27b.png]

[Изображение: 3785499cdbcfffbc0e91bb2504325c416c5851da...618a26.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Дали е дошъл ъпдейта през PC Companion? OTA го няма още.
Цитирай
#3

За Sony Xperia compact от Виваком няма още Орео.

Huawei P20 Lite
Цитирай
#4

Разпространяват по региони и по оператори.

https://xpericheck.com/device/F5321

Днес пуснаха само за Турция. Най-късно до края на другата седмица ще са пуснали за Виваком (CE1), Telenor ги бавят повече.
Цитирай
#5

Привет, колеги!
Аз съм със стоков Орео и ме интересува, календара на Google, който е вграден в ОС, може ли да работи без да съм влязъл в профила си или не? Докато не отворя профила си за акаунтите на Google , не мога да го използвам. Четох, че в последната версия вече би трябвало да работи и в офлайн режим.
Цитирай
#6

Вчера и от Мтел пуснаха за Xperia X. За сега нищо особено не намирам...
Цитирай
#7

(2018-02-26, 21:13:11)Sem101 написа:  Вчера и от Мтел пуснаха за Xperia X. За сега нищо особено не намирам...

Снимките не зареждат ли по-бързо вече?  Huh
Цитирай
#8

(2018-02-26, 22:21:19)hippy написа:  Снимките не зареждат ли по-бързо вече?  Huh

Може би малко по-бързо се получават нещата при включен "супер ярки"

Какво трябва да се направи, когато се отвори "Настройки" менюто да бъде черно или някакво по-тъмно от бялото...
С теми сега не ми се получава както при 7
Цитирай
#9

(2018-02-27, 17:39:46)Sem101 написа:  Може би малко по-бързо се получават нещата при включен "супер ярки"

Какво трябва да се направи, когато се отвори "Настройки" менюто да бъде черно или някакво по-тъмно от бялото...
С теми сега не ми се получава както при 7

Аз съм със стоков Орео и цвета на настройките е бял.
Цитирай
#10

Колеги, теленор и виваком кога ще получат ъпдейта?
Цитирай
#11

Много забавиха този ъпдейт. Но няма информация кога ще бъде разпространен за двата оператора.

Аз на Customized UK получих в края на третата седмица от разпространението. А тази седмица пуснаха security update за Февруари, но отново за много малък брой региони.
Цитирай
#12

Преди 5 дни Sony пуснаха нова версия на софтуера за Х (34.4.A.2.19) с включени пачове за Meltdown и Spectre уязвимостите. Явно това е причината за забавянето. Вероятно предишната версия (34.4.A.0.364) е била готова преди да се открият проблемите с процесорите.
Аз също чакам СЕ1 и вече започвам да се изнервям.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

Колеги, къде мога да проверя капацитета на сим картата в Орео?
Цитирай
#14

Колеги може ли да се махне от щората това "системно от андроид" дето показва колко приложения работят на заден план, много ме дразни?

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#15

С това трябва да стане:
Hide "running in the background" Notification

#TeamPixel
Цитирай
#16

(2018-03-10, 06:57:29)kumbeto написа:  С това трябва да стане:
Hide "running in the background" Notification

Благодаря махна се Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#17

Вчера флашнах 8-цата за друг регион, защото се изнервих да чакам 2 месеца СЕ1 и съм меко казано разочарован. Преди малко си върнах 7.1.1 и ще си седя с него.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

И каква е причината за разочарованието?
Цитирай
#19

Причините са много и най-вече стилистични. Имам чувството, че РОМ-а е събиран от кол и въже. Или софт дизайнерите на Sony са ослепели, или версията за Х е направена за отбиване на номера - колкото да се каже, че са пуснали Орео за Х.  Bu 

Някои приложения са станали супер безлични, защото в горната част са станали в бял цвят (настройки, музика, мейл и т.н.), а други са останали цветни (телефон, контакти, албум и т.н). Календара на Sony е почернял, както и приложението за темите. Някои от системните цветове са направо като "измити" - толкова бледи, че карат дисплея да изглежда евтино (синьото в слайдерите за звука, бутона "добави" в някои приложения, бутона за "Приложи темата" и на още много други места. Самите настройки са отвратителни - нова безумна подредба, безлични "измити" иконки, както и пълна липса на хомогенност. Иконите в основната категория са цветни, а в подкатегориите са сиви!?!?!  Yikes  Статус бара в приложението "Съобщения" е станал бял, докато лентата под него е останала синя!?!?! Наистина ли, Sony!?!?!  Bu За първи път виждам толкова нелицеприятна интерфейсна визия от японците.

... щях да забравя най-важното - използвана е много стара БЕТА версия на лънчъра, която на всичкото отгоре е пълна с бъгове. Най-досадния за мен е двойният клик, които се чува при натискането на някой уиджет. Премахнати са и секундите в часовника. Реално никъде вече не могат да се видят в телефона!?!?!?!  Grater

Намерих и много други дребни дефекти, които не ми се изреждат, но са там.  Angry

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

(2018-03-11, 19:53:44)xn3k написа:  Причините са много и най-вече стилистични. Имам чувството, че РОМ-а е събиран от кол и въже. Или софт дизайнерите на Sony са ослепели, или версията за Х е направена за отбиване на номера - колкото да се каже, че са пуснали Орео за Х.  Bu 

Някои приложения са станали супер безлични, защото в горната част са станали в бял цвят (настройки, музика, мейл и т.н.), а други са останали цветни (телефон, контакти, албум и т.н). Календара на Sony е почернял, както и приложението за темите. Някои от системните цветове са направо като "измити" - толкова бледи, че карат дисплея да изглежда евтино (синьото в слайдерите за звука, бутона "добави" в някои приложения, бутона за "Приложи темата" и на още много други места. Самите настройки са отвратителни - нова безумна подредба, безлични "измити" иконки, както и пълна липса на хомогенност. Иконите в основната категория са цветни, а в подкатегориите са сиви!?!?!  Yikes  Статус бара в приложението "Съобщения" е станал бял, докато лентата под него е останала синя!?!?! Наистина ли, Sony!?!?!  Bu За първи път виждам толкова нелицеприятна интерфейсна визия от японците.

... щях да забравя най-важното - използвана е много стара БЕТА версия на лънчъра, която на всичкото отгоре е пълна с бъгове. Най-досадния за мен е двойният клик, които се чува при натискането на някой уиджет. Премахнати са и секундите в часовника. Реално никъде вече не могат да се видят в телефона!?!?!?!  Grater

Намерих и много други дребни дефекти, които не ми се изреждат, но са там.  Angry

Може ли скрийншот, да видя как изглежда Орео за X серията?
Цитирай
#21

Няма как да направя скрийншот, защото вече флашнах 7.1.1 и не възнамерявам да обновявам повече до 8. Това е хубавото на по-старите телефони - винаги мога се върна към предишна версия на Андроид, която ми допада.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#22

Preview - https://www.youtube.com/watch?v=EFTCT3YF514

Това с обърнатите цветове при някои приложения като съобщения например е доста стряскащо.
Настройките ги отварям точно един път - да си бутна нещо, което искам и приключвам, а и не мисля, че представляват проблем новите иконки. По принцип ползвам бързите бутони от статус бара.

Бъгове не съм видял аз.

Днес пуснаха CE1 за компакта директно с февруарското секюрити. По-късно и за X през деня.
Цитирай
#23

О два дни съм с Орео-то,на оранжевите съм абонат.Нямам проблеми с цветовете като описаните по-горе,но не намирам никъде изчистването на кеша.Аз ли нещо не довиждам или някой "ендженер" го е махнал?

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#24

(2018-03-15, 22:40:22)Bat Gogo написа:  О два дни съм с Орео-то,на оранжевите съм абонат.Нямам проблеми с цветовете като описаните по-горе,но не намирам никъде изчистването на кеша.Аз ли нещо не довиждам или някой "ендженер" го е махнал?

Привет, колега!
За да изчистиш кеша на дадено приложение отиваш в настройки -> хранилище -> кликваш на "вътрешно споделено хранилище", след това върху "други приложения", намираш желаното приложение и натискаш "изчистване на кеша".
Надявам се да съм бил полезен.
Цитирай
#25

С Oreo, Google премахнаха опцията за почистване на целия кеш и сега трябва да се прави приложение по приложение.
Браво, Google - гениално решение!  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)