Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy J5 2017 Root + TWRP
#1

Здравейте колеги. Наскоро си купих J5 2017 и веднага го рутнах и му сложих TWRP рекавъри, видях че и други хора имат интерес за това правя това ръководство. 
ВНИМАНИЕ!!! На път сте да направите модификации на телефона на свой риск. Не приемам отговорност за брикнати телефони. Когато инсталирате TWRP Кнокс веднага става от 0х0 на 0х1, следователно перманентно губите гаранцията си, както и приложения като Samsung Pay (плащане със самсунг) и Secure Folder (защитена папка) няма да работят, отново перманентно. Също така всички приложения И ФАЙЛОВЕ (снимки, музика  и т.н) на вътрешната памет ще бъдат изтрити, предупредени сте. 
И така, първо ни трябва TWRP рекавъри, то ще ни позволи да рутнем телефона. 
Линк за TWRP: https://forum.xda-developers.com/galaxy-...0-t3728233
В страницата по надолу има линкове за рекавърито, поддържа всички модели J530F/G/GM/Y/YM просто изтеглете рекавърито според вашия вариант. 
За да инсталирате рекавърито, ви трябва Samsung USB driver инсталиран на вашия компютър както и последна версия на Odin. 
Линк за Odin 3.12.3: https://odindownload.com/download/#.WnmQdKiWbIU
Линк за Samsung USB driver: http://developer.samsung.com/galaxy/othe...or-windows
Сега, трябва да подготвим телефона, първо отидете в Настройки> За телефона> Софтуерна информация (Settings>About phone>Software info)
Кликнете Номер на компилация (Build number) няколко пъти (10 най много) и би трябвало накрая да пише "Режим на разработчик е активиран" (Developer mode has been enabled) или нещо от сорта. Сега отидете обратно в настройки> Опции за Разработчици (Developer options) и намерете ОЕМ отключване (OEM Unlock). То трябва да е включено (важно).
Сега изключете телефона. Включете го отново като задържате Копчето за включване, копчето за намаляване на звука и средното копче (Хоум бутона) Трябва да излезе един син екран където пише Download Mode. Натиснете един път копчето за увеличаване на звука. На екрана трябва да пише "Downloading, Do not turn of the target!"  и свържете телефона към компютъра с USB кабел. Отворете Odin и в секцията  AP трябва да изберете файла за TWRP който изтеглихте, той би трябвало да е .md5 или .tar формат. Горе в дясно трябва едно от прозорчетата да е в синьо и да пише COM(номер) това означава че компютъра има връзка с телефона. Ако няма, драйвърите не са инсталирани или не работят нормално. След като изберете TWRP файла натиснете Start и изчакайте няколко секунди. Телефона ще се изключи. Веднага щом се изключи бързо задръжте Копчето за включване, копчето за увеличаване на звука и средното копче (Хоум бутона) за да влезете в TWRP рекавъри. Сега, вашата вътрешна памет е 0 MB и всички снимки и приложения са изтрити. Това е защото по-новите телефони на Самсунг имат много защити и след флашване на TWRP вътрешната памет се заключва. Трябва да я форматираме, за да работи нормално. В TWRP отидете на Wipe> Advanced wipe. Изберете Data и натиснете Repair or Change File System, след това Change File system и натиснете EXT3. Плъзнете надясно за да потвърдите. Сега повторете същото само че накрая натиснете EXT4. Пак потвърдете и вече вътрешната памет трябва да е 11049 MB (или някъде толкова) , потвърдете  че е така  като отидете в Install, горе трябва да пише Select File from Internal Storage (11049 MB) Сега може да рестартирате телефона и би трябвало да тръгне нормално, но с всички ваши работи и приложения изтрити. (Първия път ще се включи бавно, защото сте направили нещо като фактори ресет) 

Сега, Root. То е по-лесно защото вече имате TWRP. Трябва ви SuperSU или Magisk ( вие си избирате, но Magisk е по-добре според мен)
SuperSU от тук http://www.supersu.com/download
 Magisk от тук https://forum.xda-developers.com/apps/ma...s-t3473445
Не е за предпочитане да инсталирате и двете, може да станат проблеми.
След като сте си избрали кой руут да инсталирате, копирайте .zip файла на телефона си и рестартирайте телефона в TWRP като задържите Копчето за включване, копчето за увеличаване на звука и средното копче (Хоум бутона). Сега натиснете Install и изберете файла който изтеглихте и копирахте на телефона. Плъзнете на дясно за да потвърдите, изчакайте минута докато се инсталира и след инсталацията натиснете Reboot System. И това е, изчакайте системата да се включи и би трябвало телефона да е рутнат! Ако имате въпроси, проблеми или съм пропуснал нещо пишете.
П

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако погледнете това, мисля, че няма как да се загуби гаранцията след руутване, особенно в европейския съюз и е крайно време някой да спретне едно дело на Самсунг и да забравят за 0х1. Аз не искам Фейсбук и разни други боклучави приложения, единствения начин да се премахнат е руут, защо трябва да ми нагат правила, които в ЕУ не важат. Друг е въпроса, че в България няма правила и не се спазват законите!

J5 2017 DS



Цитирай
#3

При мен не се получава след форматирането ми дава отново 0MB също така при самото форматиране дава грешка че не може да Mount-не /data

Горд собственик на Samsung Galaxy Mega
Цитирай
#4

(2018-11-05, 10:04:52)slaserx написа:  При мен не се получава след форматирането ми дава отново 0MB също така при самото форматиране дава грешка че не може да Mount-не /data

А сигурен ли си, че натискаш специфичния бутон Format Data а не Wipe и след това data. Двете неща са различни. Би трябвало да стане.

Иначе ако си ъпдейтнал софтуера на орео нещата там са различни, трябва да подновя информацията.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)