Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно EditText
#1

Здравейте, имам нужда от малко помощ, работя с android studio. Когато създам едно текстово поле мога да въведа само едно число от даден тип (double integer). Въпросът ми е как в едно текстово поле мога да въведа повече от едно число последвано с интервал и след като натисна бутон да се случва съответното действие. Примерно създавам две текстови полета, на първото записвам числото '3', а на второто текстово поле записвам съответно три числа '4, 6, 5' създавам един for цикъл и казвам - докато променливата 'i' е по - малка от 3 изпълнявай условието в тялото на цикъла. Например да събера трите стойности,   и да изведа резултат 'variable += variable2'. Лесно ми е да го направя  с NetBeans без GUI, но тук не мога да въведа повече от една стойност. Благодатя ви за отделеното време.
Цитирай
Аксесоари
#2

пробвай второто поле да е
<EditText
android:id="@+id/vroti_edit_text"
android:layout_height="wrap_content"
android:layout_width="match_parent"
android:inputType="text"/>

в javata

String[] intsAsString = ((String)vrotiEditText.getText()).split(",")

после в for цикъла, парсваш всеки от елементите от intsAsStrign към инт и ги смяташ

// нямам андроид студио под ръка иначе шях да ти напиша по точно .

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#3

Не ми позволява, при написването на String[] intsAsString = ((String)vrotiEditText.getText()).split(","); , ми зачерква с пунктир ((String)vrotiEditText.getText()). Използвам си моето id както съм си го наименувал.
Цитирай
#4

За да не отварям нова тема ще пиша тук. Предишния проблем го оправих, но сега излезна друг. Работя с андроид студио инсталиран на убунту 16.04. до вчера нямаше никакъв проблем, но сега като го включих ми маркира грешка при използването на try / catch:  incompatible types java lang throwable java lang throwable. Защо ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)