Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Алтернатива на OneDrive
#1

Търся алтернатива на OneDrive, понеже ми прави постоянни проблеми с авто качването на заснетите снимки. Т.е. искам нещо което да ми синхронизира заснетите снимки с компютъра. Google drive тествах днес, но много малко място предоставя. Има ли някакъв трик за вземане на безплатно място?  Моля дайте съвет и предложения!
Цитирай
Аксесоари
#2

Pcloud, обаче ми го натресоха от оператора с договора преди година и половина и понеже е от оператора имаше включени 128GB. Нямам идея колко пространство предоставя при създаване на профил необвързан с оператор и плащане. Има приложение за андроид, което аз не ползвам, има и клиент за компютър, който пак не ползвам. Не помня дали имаше функция за авто ъплоуд на снимки от андроод устройство. Идеята ми е , че го споменавам просто като вариант за облачно пространство. Признавам си, не го ползвам особено, освен че съм качил няколко бекъп файла и снимки, ръчно и не съм наясно какви функции точно предлага.
Цитирай
#3

Облако Mail.Ru . Има го в маркета .25гб безплатни и доста глезотии .Можеш да си плейваш музиката без да я сваляш на заключен телефон и екран . Видеата също се гледат без да се налага да ги сваляш.Има много хубава галерия за снимките .Върви много гладко ....и т.н. Пробвай може да ти хареса.
Цитирай
#4

По принцип много добър е Degoo, дават ти 100ГБ безплатно място, а ако всеки ден гледаш по 20-30 секунди някоя реклама ти дават 1ГБ за всяка видяна реклама, обаче работата е там че има 1-2 реклами на ден които можеш да гледаш. Но примерно за около месец-два аз стигнах 173ГБ, не че ми трябват де, хахаха. Приложението има опция автоматично да прави бекъп на снимки, видеа и документи. Ти сам посочваш кои папки и видове файлове да запазва. Много ми харесва, защото знам че правя снимка, после тя си се качва сама и винаги се пази.
Лошото е че това е само за андроид. Няма опция през компютъра да влезнеш в профила и през браузъра да ги гледаш или споделяш, подобно на гугъл диска. Единствено има уиндоус програма, но с нея можеш само да сваляш бекъп на това което имаш. Доста е неудобна за компютър, защото не мога да си гледам и споделям снимките, единствено мога да свалям архиви на бекъп. Но иначе за Андроид пък е добра, защото можеш да гледаш и споделяш всичките снимки. Примерно правиш снимка, качваш я в облака, после триеш оригинала от телефона за да не заема място, а като отвориш това приложение снимката си стои в облака и винаги е достъпна за гледане и споделяне.
Ако поканиш приятел също дават още, май е 3ГБ. Ето моя линк: https://cloud.degoo.com/drive-mnfrn--aua22

Друга алтернатива е MEGA, там има безплатно 50ГБ. Но пък там не е автоматично нищо, реално трябва всяка една да я маркираш и качваш. Обаче пък Мега е удобна за уиндоус, защото директно от браузъра можеш да гледаш и споделяш снимките. Аз лично търсих опции да задам автоматично да качва новите снимки, обаче така и не намерих. Има опция само ти ръчно да си ги камваш.

OneDrive наистина беше добра, но от 15ГБ мяста сега го орязаха на 5ГБ. Моя акаунт дори го бяха замразили защото имах 12ГБ снимки и видеа. За да ми освободят акаунта ме накараха да си изтрия всичките снимки, за да бъда по 5ГБ. Ако не го бях направил щяха да ми премахнат достъпа до OneDrive от майкрософт акаунта. Много тъпо го направиха.

Аз също реално не мога да намеря добра програма с много място която автиматично прави бекъп на снимките и ги пази в облака, а после в уиндоус през барузъра да ги гледаш и споделяш. Както казах Degoo е прави първата част в андроида, а MEGA втората част в уиндоус, хахаха, но няма как двете да се слеят.
Цитирай
#5

(2018-02-07, 18:52:37)trifon81 написа:  Търся алтернатива на OneDrive, понеже ми прави постоянни проблеми с авто качването на заснетите снимки. Т.е. искам нещо което да ми синхронизира заснетите снимки с компютъра. Google drive тествах днес, но много малко място предоставя. Има ли някакъв трик за вземане на безплатно място?  Моля дайте съвет и предложения!

Google Снимки, автоматично ми ги качва там. Нямам идея дали има ограничения като Google Disk.
Цитирай
#6

Google Photo (Google снимки) предлага неограничено място за снимките, ако се използва опцията "Високо качество". Ако се използва опцията "Оригинален", тогава вече се използват 15 GB от облака на акаунта. Аз използвам първата настройка и съм много доволен. Синхронизацията става автоматично. Има опция "Освобождаване на място", която изтрива снимките от телефона, които вече са качени в облака.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#7

Благодаря на всички за предложенията. За сега се спрях на Гугъл диск. Има си клиент и за Уиндоус и качва моментално. А също ползвам Гугъл снимки, които са обвързани с него. Ондрайв имам 15GB, които съм го организирал така, че да ме устройват, но напоследък прави проблем със синхрона от тела до облака. И затова явно него ще го позлвам за всичко друго без снимките. Най ми допадна предложението за Degoo, но щом няма как да го иснталирам и на компа, не ме устройва. Искам снимките да се синхронизират най-вече на компа, за да не си играя да тегля ръчно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)