Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Ulefone Power 3
#1

Здравейте колеги!
От няколко дни гледам въпросния Ulefone Power 3 ,който е с отностително добри параметри на добра цена. Та може ли да кажете вашите мнения, дали си заслужава и как се представя? Ето линк към спецификациите https://www.devicespecifications.com/en/model/64074755

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
Аксесоари
#2

По добре се ориентирай към телефон който не е с МТК процесор.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

Здравейте,от вчера съм със въпросния телефон. Поръчах го от gearbest на промоция за 219$ с безплатна доставка. Първи впечатления - добри! Има си всичко, и пръстов отпечатък и отключване на телефона чрез сканиране на лицето. След доста ровичкане днес батерията от 100%сутринта , сега във 21:00 е на 73%.Това търсех и за мен е супер. Добро качество на изработка, добра резолюция на екрана. За 350 лв нищо подобно не може да се купи в Бг. Телефона се появи във само един български сайт за сега и на цена 539лв.Имах само проблем с конфигурацията за мобилни данни, защото не получи автоматичните настройки от оператора. Обадих се на съпорта и ми казаха какво да направя за да тръгне нета. И сега е перфектен. Ако някой има въпроси ще помагам.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на milfox за това мнение:
  • Kraspar
Цитирай
#4

А как са снимките, направени с телефона. Може ли някакви снимки, за да видим? Също така един малко необичаен въпрос, но има ли 3,5мм аудио жак, защото на места пише,че го има, на други места нищо не пише. Като гледах снимки, никъде не се вижда въпросния жак...

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#5

Няма 3,5мм аудио жак. Телефона е с новата букса тип C, но има в комплекта преходник от тип C към micro USB и от тип C към 3,5мм.Понеже има и преход от C към usb2 за флашка или мишка.Понеже е фаблет може да се ползва и като таблет като му се включи мишка. Снимки намам кой знае какви но първата е снимана без никакви ефекти, а другите две са снимани със буке ефекта като акцента е различен и на двете снимки.На едната снимка акцента е чашата а на другата чинията в дълбочина. [Изображение: 0bb3df2208ba84f0085c05ff56c45e43.jpg][Изображение: 7c1d42c077c6d95cc28ad1f93f892b01.jpg][Изображение: f76c5f3507fe97e1489dad24e6b36774.jpg]

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#6

Телефона е супер, а и прави хубави снимки.
Цитирай
#7

Като цяло да, снимките са добри, но този жак... постоянно го използвам и не ми се иска да връзвам преходници и така нататък. Като цяло за цената си дали си заслужава, понеже гледам и Huawei Mate 10 Lite и се чудя между двата....

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#8

Да малко е кофти ако ползваш жака често,но и други производители на мобилни телефони започнаха да го премахват.Бях чел че, идва края на 3,5 тровия жак.Явно това ще е бъдещето.Варианта е ако ползваш слушалки често ,просто да оставиш преходника да си стои на слушалките.До колкото кой телефон е по добър mate10 lite или power 3 е въпрос на избор.Най лесно е ако хванеш единия и другия в ръка и ги разцъкаш малко.Аз също бях пред същата дилема,но при мен привес взе батерията и не съжалявам.Вчера сутринта го махнах от зардното в 6 и30 и днес във 15 часа следобяд е на 50% с доста ровичкане в нета на мобилнини данни.Инъче цените са им сходни в бг, аз си взех моя от Китай.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Ето още няколко снимки направени днес със power 3 [Изображение: d7cedccdf6a0a0b8d84524d2853e048f.jpg][Изображение: 7fdf89a682915b9efa671e6be87db4f1.jpg][Изображение: d1c9a60dde2a7f009bf7df3e23f9695e.jpg][Изображение: 6c5f2229dd6f5d3d6a7268448d0a65fd.jpg]

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#9

Идва ли краят на смартфоните с 3.5-милиметров аудио жак


Водещите производители започнаха да представят все повече смартфони, които вместо класическия 3.5-милиметров аудио жак използват новия USB Type-C конектор. Тази тенденция ще продължи с пълна сила и през настоящата година, което вероятно ще доведе до края на този популярен стандарт, който от дълго време доминира индустрията. Разбира се ще отнеме време преди 3.5мм. да остане в миналото, тъй като доста компании продължават да залагат на него в устройствата си. Факт е, обаче, техния брой постоянно намалява. 

 

Първият ден на мобилния конгрес в Барселона разкрива интересни тенденции в предпочитанията на производителите по отношение на този хардуерен компонент. Голяма част от смартфоните, които вече бяха представени на MWC 2018 имат 3.5-милиметров аудио жак. Добър пример в това отношeние са новите смартфони на Nokia и Alcatel, които видяхме за първи път на изложението, предаде TechCrunch. Oт 19 представени смартфона 16 от тях включват тази характеристика. 

 

Единственото изключение са Sony Xperia XZ2, XZ2 Compact и Nokia 8 Sirocco. Анализаторите от Nielsen са на мнение, че 3.5 мм. аудио жак още до края на тази година ще спре да се използва от флагманите на водещите производители. Това ще ограничи присъствието му до бюджетните устройства и смартфоните от средния ценови клас. Ситуацията ще се запази докато цената на Bluetooth слушалките не стане достатъчно ниска, което ще сложи край на класическия аудио жак




Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#10

Ясно, залага се на всичко, което е безжично, напълно нормално.... Доста се чудя относно двата телефона. Наскоро се загледах и към OnePlus 5T, но за жалост все още държи висока цена... Иначе снимките не са лоши, но като че ли нещо още им липсва....

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#11

По принцип се очаква през този месец(март) да пуснат ъпдейт към Android 8 oreo. Предполагам и се надявам да е бутнато и нещо по камерите с този ъпдейт. Наистина прави хубави снимки но сякаш нещо им липсва.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#12

Днес получих Ota ъпдейт на корекции на Google и оптимизация на батерията но андроида все още си е 7.1.1 версията е v35 като предната беше v26. При други марки телефони четната цифра на актуализацията е за двусимовите версии а нечетната за едносимовите. Тук ми стана интересно че от четна цифра мина на нечетна, но може би тук не важат правилата като при huawei примерно. Ще продължаваме да чакаме ъп до андроид 8 орео.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#13

Вчера си закупих Ulefone Power 3S - чисто нов.
И се оказа, че има проблем!
Изключва/рестартира се самоволно.
Като беше на заряд, както си дойде не забелязах проблем, обаче като се наложи да го зареждам...
Да спомена, че бях приложил последния ъпдейт наличен и се инсталира без проблем до край.

Edit:

След reset/нулиране всичко се оправи и трудно успях да го стартирам, докато стигна до reset.

Иначе смартфона е 6 за сега, забелязах много бърз 4G, поддържа cat7.
Цитирай
#14

Щом се е оправил със hard reset е добре. Макар и с малко по голямата си батерия power 3S е със малко по слаби характеристики от power 3 макар и да изглеждат еднакво външно.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#15

Да покажа и аз една снимка, снимана с UP3S.

Разликата е най-вече в Ram 4 GB за S и 6 GB за Power 3.
Има малка разлика и в камерите...общо взето това.

[Изображение: 9320103i.jpg]
Цитирай
#16

Явно има проблем със качването на снимки

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#17

Симптома пак се появи...
Днес смартфона се изключи както са ми звъняли, успях да го включа, но по време на разговор пак угасна...
После трудно пали...с последния ъпдейт съм от 13.04.18г.
Дано да пуснат ъпдейт и това да се оправи, че някой път изписва - батерията е с много ниска температура и след няколко секунди, ще се изключи телефона.
Цитирай
#18

Явно проблема не е само при теб, сигурно е нещо софтуерно и предполагам скоро ще пуснат ъпдейт

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#19

Ще изчакам, че така смартфона е почти неизползваем...в момента не мога да го запаля...


Този ъпдейт съдържаше февруарския... по сигурността и както писа оптимизация на батерията, вероятно тази оптимизация на батерията е причината.


Re:

Направих отново ресет, но не помогна... почвам да се изнервям...как може да пуснат такъв update G16.

Излиза ми съобщение изкарайте зарядното, а то не е сложено, батерията е с ниска температура - луда работа.
Освен това забелязах на няколко пъти процентите на батерията да играят т.е. показва едно после друго.

От некадърния жълтурски фърмуер/софтуер за батерията е...сега ще трябва да ги чакам някъде седмица, докато се размърдат да фикснат нещо.
За сега смятам, че едни пари съм ги хвърлил на вятъра, хубаво мислих да взема Xiaomi redmi 5 plus 4GB Ram.

Че не мога да флашна до по стара версия...некадърна работа...
Цитирай
#20

В крайна сметка, ще го пратя от където съм го купил, за да го флашнат с rom от 16.03 /все пак е в гаранция/
Цитирай
#21

Щом има гаранция се възползвай от нея, щом не се е решил проблема със hard reset. Моя телефон за сега да чукна на дърво си работи доста добре и дано да нямам проблеми с него че го поръчах от Китай през Gearbest и там нещата ще са доста по сложни от колкото при теб. Успех ти пожелавам и пиши после да разберем какво е станало след сервиза.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#22

От сервиза се съмняват, че проблема може да е хардуерен...power бутона или батерията.
Тъй като го преинсталираха и пак изключва...
Тези дни ще го отварят да установят проблема, ако не може да установят от какво е и да го ремонтират, ще ми върнат парите или друг телефон.
Цитирай
#23

Оказа се от батерията и логично, тъй като си спомням, че при първо зареждане гърба не загряваше.
От 3 дена е при мен със сменена батерия, работи нормално. Няма да бързам да инсталирам update G16, който съдържа някаква оптимизация в тази посока.
Цитирай
#24

Ето още една снимка от мен.

[Изображение: 9338304X.jpg]
Цитирай
#25

Дано наистина да е било от батерията проблема. Снимката също като от моя телефон е добра, но няма сякаш живот в нея. Седят бледи някакси и безлични (мое мнение). Аз между другото изстървах моя телефон и се спука стъклото в левия ъгъл а това ме дразни адски. Ще мисля какво да правя за ремонт, но нов дисплей е около 100лв.от Китай и ако платя за смяна, ще стане цената 50% от цената на телефона. Хубавото е че е съвсем в ъгъла ударен и не ми пречи чак толкова на работата с него.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)