Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Висок процент на Android Sistem
#1

Здравейте, напоследък Android Sistem ми държи над 10 процента, при вас така ли е и каква може да е причината

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Така си е. Даже много малко е при теб, само 10%. При мен много често Android Sistem ми взима половината на това, което дисплея е изхабил. Спирах Гугъл сървисис, чистих му кеш.. данни, с Гугъл плей същото.. Фабрични рестарти няколко.. що ли не. Пак си е така. Това е от последния ъпдейт, така е направено. Изобщо като цяло телефона е изключително лаком за ток. Гледах някакви стари теми в раздела, има колеги дето са правили едно време по 5-6 часа екран, което е невероятно и нямам идея как и защо е било постигано. Аз съм с чисто нова оригинална батерия, вече разработена над 2 месеца, нямам фейсбуци, мейсбуци и куп други приложения дето да ми дрейнват батерията.. Следя постоянно бекграунд сървиси, спорам постоянно работещите приложения, спирам достъпа до интернет на приложения, които не желая да имат връзка с него.. Един куп чудеса и оптимизации за да ми се пази батерията и да ми върви чисто и пъргаво телефона.. И пак не мога да направя екран повече от 3 часа. Всяка нощ се зарежда батерията, никакъв шанс да го ползвам 2 пълни дни. Хубав телефон що годе ама калпава оптимизация на консумацията на ток.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#3

(2018-02-10, 12:40:34)Lenux написа:  Така си е. Даже много малко е при теб, само 10%. При мен много често Android Sistem ми взима половината на това, което дисплея е изхабил. Спирах Гугъл сървисис, чистих му кеш.. данни, с Гугъл плей същото.. Фабрични рестарти няколко.. що ли не. Пак си е така. Това е от последния ъпдейт, така е направено. Изобщо като цяло телефона е изключително лаком за ток. Гледах някакви стари теми в раздела, има колеги дето са правили едно време по 5-6 часа екран, което е невероятно и нямам идея как и защо е било постигано. Аз съм с чисто нова оригинална батерия, вече разработена над 2 месеца, нямам фейсбуци, мейсбуци и куп други приложения дето да ми дрейнват батерията.. Следя постоянно бекграунд сървиси, спорам постоянно работещите приложения, спирам достъпа до интернет на приложения, които не желая да имат връзка с него.. Един куп чудеса и оптимизации за да ми се пази батерията и да ми върви чисто и пъргаво телефона.. И пак не мога да направя екран повече от 3 часа. Всяка нощ се зарежда батерията, никакъв шанс да го ползвам 2 пълни дни. Хубав телефон що годе ама калпава оптимизация на консумацията на ток.
Аз условно казах 10, често е 13-15 процента, което е много, преди беше 5-6 %, имам телефона от три години и повече от три часа екран никога не съм имал, сега е към час и половина

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

При мен процентите са под 10. Не виждам смисъл да се правят такива манипулации, които докарват 10-15 мин. максимум повече батерия(дори ме съмнява да го правят). На моето G3 имам фейсбук, месенджър, инстаграм и всякакви такива социални мрежи и приложения, постоянно включено 4G(понякога и wi-fi), и пак си докарвам 3 часа включен дисплей.
На моментната снимка с 70% дисплея е работил час и 5 мин.[Изображение: 43540dee7d3f24aee858c4ad372e4b25.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#5

(2018-02-10, 14:45:53)krasimiretov написа:  При мен процентите са под 10. Не виждам смисъл да се правят такива манипулации, които докарват 10-15 мин. максимум повече батерия(дори ме съмнява да го правят). На моето G3 имам фейсбук, месенджър, инстаграм и всякакви такива социални мрежи и приложения, постоянно включено 4G(понякога и wi-fi), и пак си докарвам 3 часа включен дисплей.
На моментната снимка с 70% дисплея е работил час и 5 мин.[Изображение: 43540dee7d3f24aee858c4ad372e4b25.jpg]
И при мен беше така, но сега държи високи проценти и се чудя от какво е

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Отиваме в друга тема, но... Huawei P9 Lite се нарича решението на проблема Smile Пак 3000mah батерия, но прави над 6 часа дисплей. И доста по-добре оптимизиран софтуер.. и по-добра камера.. и 64 битов процесор.. и още 1ГБ РАМ отгоре.. и с пръстов отпечатък сензор.. и по-добра сглобка. Smile В момента в olx цената на G3 и P9 Lite са сходни. Много се замислям напоследък да ударя един P9 Lite.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#7

(2018-02-11, 20:15:51)Lenux написа:  Отиваме в друга тема, но... Huawei P9 Lite се нарича решението на проблема Smile Пак 3000mah батерия, но прави над 6 часа дисплей. И доста по-добре оптимизиран софтуер.. и по-добра камера.. и 64 битов процесор.. и още 1ГБ РАМ отгоре.. и с пръстов отпечатък сензор.. и по-добра сглобка. Smile В момента в olx цената на G3 и P9 Lite са сходни. Много се замислям напоследък да ударя един P9 Lite.
Може да поспорим тук относно P9 Lite. P9 Lite както и G3 има варианти с 2GB рам и с 3GB рам. Версията с 2GB забива и бави супер много. Нямам наблюдения над 3GB модела, но със сигурност ще е по-добре. Не мога да се оплача от Г3 с 3ГБ, винаги имам свободна рам и приложенията си остават в паметта. Съгласен съм за батерията, определено P9 издържа доста повече.

Иначе по темата - опитай с фабрични настройки, може да имаш някое приложение, което работи на заден фон. Също така руутни и изчисти излишните приложения.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#8

Всеки ден различна консумация, падна за няколко дни и пак се вдигна, никаква логика

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)