Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy s7 странна вибрация
#1

Здравейте,
отскоро наблюдавам странна вибрация 
на телефона като го почукна по гърба.
Усеща се като че има някаква вибрираща пружина вътре.Телефона е почти нов (1 месец) не е изтърван. 
Моля ако някой знае на какво се дължи това да сподели, защото не ми се струва нормално.
Цитирай
Аксесоари
#2

На стабилизатора на камерата, нормално е! Той е на пружинки.
Цитирай
#3

А защо тогава на колегата на galaxy s8
няма такава вибрация като се почукне по
гърба.Камерите по различни ли са.
Цитирай
#4

Или е по-натегната пружината, или е застопорило случайно.

Пробвай снима ли камерата добре. Ако да, то си спинкай спокойно...
Цитирай
#5

този стабилизатор вътре в модула на камерата ли е и ако се смени камерата тази вибрация ще изчезне ли.
Телефона е в гаранция, а още повече едва ли е нормално телефон за 800 лв да вибрира все едно нещо се е разхлабило вътре.
Иначе камерата снима идеално.
Цитирай
#6

Така трябва да работи, всичко е наред. Ако не вибрира, значи стабилизатора е 'блокирал'...
Цитирай
#7

да разбирам ли че на всички s7 я има тази вибрация? и че трябва ли да я има и когато камерата не е влючена
Цитирай
#8

Според мен, точно когато не е включена - вибрира. Когато е включена камерата (и по-точно стабилизатора, защото може и да се изключва или в някои режими не се ползва), са включени бобинките или моторчетата (по-скоро е пиезокристали някви) и е напрегнато и май не вибрира, а когато е изключено - е свободно и се държи на пружинки.

https://www.youtube.com/watch?v=u4YsigqTHRM
Цитирай
#9

Пълен заблуда е тази стабилизация. Реално я няма. Дори и да няма вибрации, камерата постоянно плува. Бре, гола водица. Когато и да снимам,постоянно криви видеото по ъглите. Вижте как играе бялата линия-ширината на пистата, както и след като излети. То не е плуване, та направо плаване. https://www.youtube.com/watch?v=85eEGVI2YGI
Цитирай
#10

Благодаря за информацията
 но въпроса ми е всички  galaxy s7 
ли имат тази вибрация.Просто нямам
под ръка друг такъв телефон да направя сравнение.
Моля някой който има същия телефон да сподели дали и при него я има тази вибрация.
Цитирай
#11

Всички телефони с оптичен стабилизатор от този вид я имат. Нали това ти обясняваме - така работят тия стабилизатори. Вече, според натегнатостта на пружините и модела, е различно, но "трябва" да го има. Аз със S7 Edge я имам, но изобщо не ме и дразни (не само защото знам, че трябва да я има).

Също, ако се вгледаш, окото на камерата ти седи обикновено леко встрани - пак по тази причина, но така трябва, освен ако случайно не е застанало в центъра самичко след последната снимка.

@airbus, изключвай я при запис на видео стабилизацията, щом не ти харесва. И на много други телефони се оплакват при видео, че го стабилизира на подскоци. Физическите явления си имат предел. Не може 7 мм тънък телефон да снима мазно като 100 килограмова кинокамера на релси с маховици.
Цитирай
#12

Много благодаря за изчерпателния отговор.
Поздрави.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)